شناسه خبر : 115803
تاریخ ارسال : ۱۵ تیر ۱۳۹۷ - ۹:۲۱ ب٫ظ
سودابه رادفرد (مشاور وزیر ارتباطات) در گفتگو با «خطِ اعتدال»:

وزیر نباید روی موج های التهاب موج سازی و موج سواری داشته باشد/برون رفت از چالشها از طریق ” گفتمان ملی” صورت می گیرد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به شاخص های وزرا در ترمیم کابینه دولت گفت: وزیری مطلوب است که روی موج های التهاب موج سازی و موج سواری نداشته باشد، در مواقع بحران و حساس کشور برای رییس دولت و نظام جامعه تکیه گاه و نقطه ثقلی باشد تا بتواند موجهای التهاب جامعه را به بهترین شکل راهبری کند.

دکتر سودابه رادفرد (مشاور وزیر ارتباطات) درگفت و گو با «خطِ اعتدال» درراستای پویایی کابینه و اهمیت جوان گرایی درانتخاب نفرات کابینه گفت: تا آنجا که بنده اخبار را دنبال می کردم صبحت های آقای دکتر واعظی رییس دفتررییس جمهور ناظر بر زمانی بود که تفکیک وزرات صنعت و معدن و تجارت مطرح بود. و اگررای می آورد طرح مستقل و جدا سازی سازمان ملی جوانان از وزرات ورزش اتفاق می افتاد. وی با توجه به اینکه در این شرایط تغییر وزرا خوب است یا نه؟ اظهار داشت: باید بگویم مطرح کردن این موضوع بسیارکلان است و در مورد به وجود آمدن موضوعات اخیراگر انتظارداریم با به وجود آمدن تغییرات در جابه جایی یک شخص مشکلات کشور حل خواهد شد، باید بگویم بنده بعید می دانم اما امیدوارم با رویکرد جدید سیستم حاکم بر دولت مشکلات کشورمرتفع خواهد شود.

این فعال سیاسی با بیان اینکه سیستم ما معلول زنجیره تصمیمات غلط دولت های نهم و دهم بوده است گفت: همانطور که در موقع به کار آمدن دولت یازدهم، رییس جمهور اشاره داشته اند که بنده دراین دولت “خزانه خالی” را تحویل گرفته ام، باید بگویم دولت یازدهم بیشترین تلاش خود را بر این اساس انجام داده اند تا یک ریل گذاری در تمامی عرصه ها و اهم از حوزه های اقتصاد، فرهنگ، زنان و غیره داشته باشد وهمچنین دولت یازدهم سعی کرده در چهار سال اول تورم را مهار بکند و این قضیه حاکی از آن است که دولت توانست موفقیت کم نظیری را در این مساله داشته است. فعال سیاسی اصلاح طلب با اتفاقاتی که اخیراً در کشور به وجود آمده است گفت: اقتصاد تورم با رکود نسبت عکس دارد و زمانی که کشورمان رکود اقتصاد را تجربه کرد که نقدینگی درون زا افزایش پیدا کرده بود البته نه نقدینگی که از راه تولید به وجود آمده باشد.

رادفر افزود: اگر مشکل کنترل تورم را در کنار یکی از چالشهای دولت مانند مشکلات صندوق های پولی و موسساتی اعتباری مطرح کنیم می ببنیم آنها به علت نداشتن مجوز به دستور بانک مرکزی منحل شدند ومنجر شد جمعیتی حدود ۴ میلیون نفر که شامل سپرده گزاران و خانواده هایشان بوده است را تحت تأثیر قرار داد در اینجا متوجه می شویم مشکلات اقتصادی دولت تا چه حد ناشی از سیاستهای غلط اقتصادی قبل بوده است. مشاور وزیر ارتباطات با بیان اینکه قرار نیست رسوب پولی در موسسات و یا در بانکها اتفاق بیفتد اظهار داشت: اساساً کار بانک وموسسه اعتباری به این صورت نیست که پول را در بانک به صورت ذخیره نگه دارند بلکه موسسات اعتباری پول را از سپرده گذار می گیرند و کسانی که خواهان وام هستند می دهد تا در عرصه های تولید و عرصه های که در تولید بانکی مشخص شده است سرمایه گذاری کنند.

رادفردر ادامه  تصریح کرد: وقتی که بخش عظیمی از سپرده گذاران خواهان پول خود از بانکها شوند با ارسال پیامی به بازار که این جا جای امنی نیست منجرمی شود که سرمایه گذران پولهای خود را پس بگیرند. وی با ذکر اینکه وقتی که سرمایه گذاران پول های خود را از بانکها خارج کنند نیازدارند تا سرمایه گذاری مطمئنی را انتخاب کنند، اظهار داشت:همیشه سرمایه گذاری مطمئن روی کالاهای اساسی مانند ملک، مسکن، دلار و طلا صورت می گیرد پس وقتی که این کالاهای سرمایه ای خریداری شود و به همان نسبت نیز تقاضای آنها در بازار بالاتر می رود و به طبع در کنار آن قیمت بقیه کالاها نیزافزایش پیدا خواهدکرد. سودابه رادفرد با بیان اینکه شرایط اقتصادی فعلی منجر شده است که افزایش تورم و قیمت داشته باشیم تصریح کرد: من فکر نمی کنم با ایجاد شدن چنین شرایط اقتصادی و با تعویض یک فرد آن هم به صورت فوریتی بتواند رفع مشکلات فعلی را داشته باشد. گرچه تعویض آن مُسکن کوتاه مدتی بر دردهای مشکلات کشورباشد ولی اینکه بگوییم مشکلات به طور کلی حل خواهد شد و قیمت ها به عقب خواهد برگشت باور آن برای دیگران نیز کمی دوراز ذهن است. فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه باید از افراد دو قطبی ها کناره گرفت فرقی نمی کند که مرد یا زن یا جوان باشد یا مسن باشد، گفت: زیرا این افراد دو قطبی هایی هستند که عمومأ به درد شعا رهای سیاسی و انتخاباتی می خورند و موقعی که کارهای اجرایی که در کشورمطرح شود نمی توان به امید افراد دو قطبی ها منتظر ماند.

رادفر بیان داشت: به نظر من وزیر و مدیری و یا کارمندی وقتی خوب است که شایسته باشد وحتی نظام و سیستمی درست است که شایسته سالاری درون آن اتفاق بیفتد. وی با مقایسه داشتن شرایط مطلوب در وزرای کابینه گفت:اگر در شرایط مساوی بین دو فردی که به یک میزان توانمندی دارد، انتخاب با آن کسی است که طبعاً جوانترباشد زیرا می تواند برای عرصه های خاصی که نیاز به تلاش و تکاپو است مفید ترواقع شود. مشاور وزیر ارتباطات با درنظر گرفتن اینکه تمامی شرایط پسندیده برای انتخاب نفرات کابینه مهم است، گفت: تا جایی قرار است آن فرد قرار بگیرد تا آنکه بداند چگونه با مخاطبان خود در آن حوزه ارتباط بگیرد و خدمات بدهد از نکات مهم شرایط وزرای کابینه محسوب می شود؛ شاید برای وزارت اقتصاد یک فرد با تجربه نیازمند باشد اما برای وزرات ارتباطات که مخاطب و صنعت جوان دارد وزیر جوان اثر بخشی بیشتری می تواند درآن بخش داشته باشد. سودابه رادفرد با اشاره براینکه تجربه و افتخار در معیت بودن دو وزیر با تجربه جوان و کابینه در وزرات ارتباطات را داشته است گفت:تاکید دارم تجربه و جوان بودن تنها شاخص نیست وزیری مورد پسنداست که دغدغه اصلی آن درد و مشکلات مردم باشد و وزیری که با دولت همسو باشد و در سربزنگاهها بتواند به عنوان یک نقطه ثقل در حوزه خود قابل اتکا برای رییس دولت و نظام قرار گیرد.

وی از دیگرشاخص های وزرا در کابینه جدید، جوان گرایی را توأم با تجربه عنوان کرد، گفت: وزیری مطلوب است که روی موج های التهاب موج سازی و موج سواری نداشته باشد و بتواند موج هایی را بر اساس التهاب جامعه به وجود آمده است به بهترین شکل راهبری کند. وی در ادامه گفتگو با توجه به انتقادات به حق در مورد افزایش کالاهای مصرفی و سو استفاده برخی از مخالفان دولت از این فضا برای تخریب دولت و بعضا نا کارآمدی مجموعه دولت ، که آیا همه مسئولیت ها متوجه دولت است و یا دیگر قواهم باید پا سخگو باشند، اظهار داشت:اگرمنظورسئوال مصرف بیش از حد کالا ی مصرفی است که کنترل آن بستگی به مردم دارد. فعال سیاسی با اعلام افزایش آمار نقدینگی که از ۱۵ هزار میلیارد به ۲۱ هزار میلیارد بوده است، گفت: در دولت اسناد بالا دستی در تمامی حوزه ها وجود دارد که در تمام دستگاهها نصب و العین قرار گرفته است و بر اساس آن خرید و مصرف صورت می گیرد. همچنین با تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی تمامی خریدها از سامانه الکترونیک دولت صورت می گیرد وبا رعایت تمامی موارد سعی شده اجازه خرید هیچ کالای خارجی انجام نشود. رادفر در ادامه گفتگو در پاسخ مبنی بر اینکه نقش گروههای سیاسی در این برهه از زمان چیست و آیا اختلافات در مورد مسایلی که مرتبط با منافع عمومی است ضروری است به «خط اعتدال»، گفت: منظور از گروهای سیاسی که به آن اشاره شده است خودش جای صبحت دارد زیرا تحزب در کشورما معنای واقعی خود را ندارد و قطعاهیچگاه تعارض و اختلافات برای کشور ضروری نیست. مشاور وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه باید برای برون رفت از چالشها ” گفتمان ملی” شکل بگیرد، اذعان داشت: اگر تمامی گروه ها بیایند و باهم بنشینند و تعامل کنند اگرهمه هدفشان یکی باشد ولی راههای رسیدن به آن هدف با یکدیگر متفاوت است. وی با تذکر بر اینکه در حال حاضر کشور با بحرانی که امنیت کشور را به خطر بیندازد روبه رو نشده است، گفت: کشور فقط کمی دچار غبار آلود اقتصادی شده است که حتماً با تدبیر دولت برون خواهد رفت.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا