شناسه خبر : 180581
تاریخ ارسال : ۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۶:۵۴ ق٫ظ

سید حسین نقوی‌حسینی: رقابت نهایی انتخابات بین رئیسی و لاریجانی خواهد بود/ با حضور لاریجانی و رئیسی انتخابات ۱۴۰۰ بر محور مذاکره-مقاومت است/ اصلاح‌طلبان و اعتدالی‌ها در نهایت پشت سر لاریجانی می‌ایستند

از مدت‌ها قبل از ثبت‌نام انتخابات ۱۴۰۰ با توجه به نظرسنجی‌ها و پیش‌بینی عدم تمایل مردم به شرکت در انتخابات، تصور دو قطبی برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ خارج از ذهن بود. حالا اما سید حسین نقوی‌حسینی، نماینده ادوار مجلس و رئیس شاخه جوانان ستاد ابراهیم رئیسی در سال ۹۶ می‌گوید که در نهایت رقابت بین رئیسی و لاریجانی خواهد بود.

 

سید حسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین درباره آرایش انتخاباتی گفت: همان طور که قبلا گفته بودم ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری و تشکیل آرایش انتخاباتی در ایران در حقیقت در دو مرحله است؛ مرحله اول ثبت‌نام و مرحله دوم اعلام صلاحیت‌ها است که بعد از آن آرایش انتخاباتی واقعی شکل می‌گیردو به همین دلیل امروز نمی‌توان به طور قطع درباره گزینه‌هایی نهایی در رقابت صحبت کرد.

 

وی ادامه داد: در شرایط فعلی به نظر می‌رسد در مرحله اول علی لاریجانی، اسحاق جهانگیری، مسعود پزشکیان و محسن مهرعلیزاده در یک طرف قرار می‌گیرند و طرف مقابل آقایان ابراهیم رئیسی، سعید جلیلی و احتمالا محسن رضایی هستند و باید ببینیم که چهره چهارم بین آقایان سعید محمد یا رستم قاسمی یا امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی کدام است.

 

نقوی‌حسینی با اشاره به تاکید همه کاندیداها بر موضوع حضور مستقل در انتخابات گفت: ساختارهای حزبی در کشور ما مستحکم نیست و این که کاندیداها بگویند مستقل هستیم امتیاز نیست؛ چرا که در عرصه کار سیاسی و انتخاباتی افراد باید با پرچم جبهه‌هایشان بیایند اما آنقدر این تشکل‌ها آشفته هستند که حتی کاندیداهایی که به جریان‌های سیاسی وابسته هستند می‌گویند مستقل می‌آیند. در حالی که در همه کشورهای دموکراتیک با برنامه باید جبهه شما مشخص و حزب پاسخگو عملکرد باشد.

 

نقوی‌حسینی با تاکید بر این که در انتخابات ۱۴۰۰ نهایتا رقابت بین اقای رئیسی و لاریجانی خواهد بود، گفت: در نهایت رقابت بین این دو جبهه خواهد بود و همه اصلاح‌طلبان، اعتدالیون و دولت فعلی هم پشت لاریجانی خواهند بود. در سوی مقابل همه تشکل‌های اصولگرا پشت سر آقای رئیسی می‌ایستند.

 

وی خاطرنشان کرد: این که آقای لاریجانی گفته دولت او با دولت فعلی نسبی ندارد، تعارف است.

 

نقوی‌حسینی درباره گفتمان انتخابات ۱۴۰۰ نیز تاکید کرد: محورهای اصلی مذاکره دو چیز است؛ بحث روابط خارجی با محور مذاکره و مقاومت که آقای لاریجانی سمبل تفکر مذاکره و آقای رئیسی نماد تفکر مقاومت خواهد بود و حوزه دوم اقتصاد است و رئیسی معتقد به استفاده از ظرفیت های داخلی و مقابله با فساد و آقای لاریجانی احتمالا دیدگاه‌های دیگری خواهد داشت.

 

 

-در انتخابات ۱۴۰۰ نهایتا رقابت بین آقای رئیسی و لاریجانی خواهد بود؛ با محورهای مقاومت و مذاکره و دیدگاه‌های مختلف درباره مدیریت اقتصاد

-همه اصلاح‌طلبان، اعتدالیون و دولت فعلی هم پشت لاریجانی خواهند بود و همه تشکل‌های اصولگرا پشت سر آقای رئیسی می‌ایستند

-این که آقای لاریجانی گفته دولت او با دولت فعلی نسبتی ندارد، تعارف است

-ساختارهای حزبی در کشور ما مستحکم نیست و این که کاندیداها بگویند مستقل هستیم امتیاز نیست چرا که در عرصه کار سیاسی و انتخاباتی افراد باید با پرچم جبهه هایشان بیایند

-در همه کشورهای دموکراتیک با برنامه باید جبهه شما مشخص و حزب پاسخگوی عملکرد باشد


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا