شناسه خبر : 163808
تاریخ ارسال : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۹:۴۹ ب٫ظ

شرح دعای ابوحمزه ثمالی/ ✔️سید حجت مهدوی سعیدی؛ * بیست و دومین روز از ماه مبارک رمضان

شرح دعای ابوحمزه ثمالی/

✔️سید حجت مهدوی سعیدی؛

* بیست و دومین روز از ماه مبارک رمضان

شرح دعای ابوحمزه ثمالی سید حجت مهدوی سعیدی؛ یازدهمین روز از ماه مبارک رمضان

معضلِ دنیای پیرامونی واقعا معضلِ بحران معنا و بحرانِ وجود به معنایِ خاص کلمه آن‌ است و آن به سبب آن است که انسان امروز می خواهد رفاهیت را جای خدا بگذارد و این نمی شود چون رفاه وسیله است نه چیز دیگر !

شرح دعای ابوحمزه ثمالی/  ✔️سید حجت مهدوی سعیدی؛  * بیست و دومین روز از ماه مبارک رمضان
عاشق مسکین چرا چندین تجمل بایدش ؟! برخی هدف دا رند اما معنائیت ندارند یعنی “چرایی” به نعبیر نیچه در چسم اندازشان اساسا وجود ندارد ! هدفشان هم همان تجمل و رفاهیت و شهرت است و بس !
ماه رمضان نفحه ای ست مغتنم که ما به نوازش الهی، معرض رحمت و و برکات بیشمار آن قرار گرفته ایم برای کسب و کشف معنای ممکن از زندگی این جهانی
، با این نگاه ست که اگر آدابِ صیام وقیام آنچنان که در منش و متنش هست احیاء و اجراء گردد و وظایف بندگی در این ماه ادا شود کثیری از معضلات بشری حل و فصل خواهد شد ‌.
در این‌ بخش از دعا و نیایش به جد و جهد هر چه تمامتر تحقق آرزوها و تعیّنِ استجابت مناجات‌ها یمان را از خدا طلب می کنیم در حالیکه نامه و کارنامه ای مشحون از پلشتی و زشتی در دست خود به یادگار گذاشته ایم ،
خاضعانه و خاشعانه از خدای مهربان می خواهیم که به واسطه کرم و لطف و به سبب بخشش بی پایان خود ما را با زشت ترین کارهای صورت گرفته مان مواخذه نکند ! ما چه بدانیم و چه ندانیم مظالم و مفاسد ریز و درشت فراوان با خود به همراه داریم اما با اینهمه باز شوق آن داریم که به دامان خدا بگریزیم و برای نجات از او استمداد و استعانت جوئیم ، چرا که هر چه باشد رحمت خداوند بر غضب او سیطره و سبقت دارد لذا هیچ گناهی نمی تواند مانع از رحمت و مغفرتِ بی حد و مرز او باشد .
خداوند چنان رفتار پسندیده ای دارد که جز ظن نیکو هیچ ظن دیگری براو نمی رود .
او بخشنده تام و تمام است بخشش از صفات ذاتی اوست ، راستی او گر نبخشد پس چه کند !؟
در این لیالی قدر بکوشیم با نیت و همت و غیرت دینی با تکیه به رحمانیت و مغفرت الهی به بازسازی خویشتن خویش در جهت حیاتی آکنده از معنا بپردازیم .
… وندر ان ظلمت شب آب حیاتم دادند !


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا