شناسه خبر : 164197
تاریخ ارسال : ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۶:۱۶ ق٫ظ

شرح دعای ابوحمزه ثمالی/ ✔️سید حجت مهدوی سعیدی؛ * بیست و نهمین روز از ماه مبارک رمضان

شرح دعای ابوحمزه ثمالی/

✔️سید حجت مهدوی سعیدی؛

* بیست و نهمین روز از ماه مبارک رمضان

شرح دعای ابوحمزه ثمالی چهارمین روز از ماه مبارک رمضان سید حجت مهدوی

باز در فقراتِ زیبا و پرمعنای دعایِ متعالی ابوحمزه ثمالی کماکان سخن از انابت و طلبِ بخشش از پیشگاه الهی است ، چرا که آدمی به شدت هر چه تمامتر خوف آن دارد که در بسترِ تیرگی ها و تاریکی روح و روان خویش ، ره به توفیق عبادت در کسبِ آدمیت و همینطور در حصولِ رضایت الهی نَبَرد و همچنان در ورطهِ خسران میبن فرو افتد و مسیر شقاوت را علی الدوام‌ در پیش گیرد !در قسمتِ دیگر دعا از خداوند سبحان می خواهیم که توفیقِ سفر حج بیت الله را سهم ما نماید . حج آهنگ نمودن برای تولد دیگر است .

شرح دعای ابوحمزه ثمالی/ ✔️سید حجت مهدوی سعیدی؛ * بیست و ششمین روز از ماه مبارک رمضان

حج ، چنانکه در ماهیتِ آن است آزمایشگاهِ عملی دین است آزمایشگاهی فشرده و مجهز به جهازات کثیره که اعظم برنامه های دین در آن به تجربت و آزمون نهاده می شود تا خوب فهم و لمس گردد ، لهذا اگر این مهمِ قرآنی درست و سنجیده و هکذا بسی اندیشیده فهم شود و به دقت برگزار گردد ، تحقیقا می تواند موجباتِ رستگاری و بهجتِ فرد و جامعه را تامین و تضمین نماید .
همانطور که ما مسلمانان جهان میهمان ماه مبارک رمضان می شویم ، همانطور هم‌ میهمانِ حج می شویم . واقعیت امر این است که هر دو اینها نوعی ضیافتِ حضرتِ حق محسوب می شوند ضیافتی در غایت با اهداف و مقاصدی خاص ،
لذا باید بجای پرداختن به مادیات و عارضات نه چندان مطلوب این سفر مقدس روحانی، به گوهر مراد آن توجه نمائیم و اسرار و خفیاتِ سترگ و ارزشمند این بزمگاه و بزنگاه تحول درونی را استدراک و استفهام نمائیم .
گر شبی در بزمگاه عشق میهمانت کنند
فکر نعمت را مکن در یاد صاحبخانه باش
عبادات اسلامی از نماز و روزه و حج و… هر کدام معلل به اغراضی ست که باید حاصل آید تا صفت عبادت در آن به استحسان راست افتد ،
قطعا کسی می تواند در پایان ماه مبارک رمضان المبارک بنحو حقیقی و واقعی به انفطار و گشودگی برسد و نسیمی از بهشت رضوان به مشامش بوزد و هکذا کسی می تواند عید فطری در تراز مقبول و معقول داشته باشد که تماما وظایف معین و تکالیفِ مقرر این ماه را کاملا از صمیم جان و سویدای قلب انجام داده باشد .
به تعبیر حافظی :
شب عید است من امشب در این تدبیر
که دهم حاصل سی روزه ساغر گیرم !

روزگارتان خوش . 🌺


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا