شناسه خبر : 113720
تاریخ ارسال : ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۲:۰۸ ب٫ظ

شرح دعای روز بیست و ششم ماه رمضان + صوت

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

بسم الله الرحمن الرحیم

«اللهمّ اجْعَل سَعْیی فیهِ مَشْکوراً وذَنْبی فیهِ مَغْفوراً وعَملی فیهِ مَقْبولاً وعَیبی فیهِ مَسْتوراً یا أسْمَعِ السّامعین.»

«خدایا قرار بده کوشش مرا در این ماه قدردانی شده و گناه مرا در این ماه آمرزیده و کردارم را در آن مورد قبول و عیب مرا در آن پوشیده، ای شنواترین شنوایان. »

شرح دعای روز بیست و ششم ماه رمضان:

جدی وجمعی ترین آرزو و گوهری ترین خواست و تمنا و بلکه دعای یک مؤمن در همه زندگی او البته پذیرفته شدن اعمال و تکالیف او در نزد پروردگار است .چرا اینکه تا عملی ، مقبول و تکلیفی ، مرضی حضرت حق نگردد محققا رستگاری به وقوع نخواهد پیوست! باید توجه نمود در فرایند هرعمل ، پارامتر ، عقبات و موانع مختلفی سپری می شود.
چه بسیار تکاپوهایی که ظاهرا به قصد احیاء نام حق و برای اهتزاز اسلام و قرآن انجام می گیرد اما در عاقبت کار، به اندازه بال مگسی نزد خدا قرب و قیمت پیدا نمی کند و آخرالامر در روز قیامت همان عمل در پرونده قطور گمراهی و ضلالت انسان نوشته می شود!
باری ،با هر رفتار خالصانه برای ما درجه می افتد .
اما خالصانه رفتار نمودن کاری به غایت دشور است چرا که ،شیطان کی گذاشت تا ما بندگی کنیم!؟
لذا هر انسان سالک و ساعی باید خود را همواره در معرض خوف و رجا ببیند و بلکه با توجه به رفتار صورت پذیرفته و نامه اعمال خود خوف را تا اندازه ای بر رجا ء رجحان دهد تا شاید همین خوف عقلی، او را بیشتر به اعمال صالح وافعال درست سوق دهد .
امام سجاد علیه السلام می فرماید ، واجعل ذالک مقبولا مشکورا
قرار بده آن را عملی که پذیرفته و قدر دانی شده است با این دید و داوریشعری بلند پایه و با درون مایه ای چون این شعر در ادبیات فارسی وجودندارد که از زبان حکیم فردوسی گفته می شود:
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی ما رستگار .

شرح :سیّد حجت مهدوی سعیدی

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا