شناسه خبر : 118536
تاریخ ارسال : ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸ ب٫ظ
سرویس سیاسی«خطِ اعتدال»

شوهای مضحک احمدی نژاد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 سرویس سیاسی«خطِ اعتدال»

محمود احمدی نژاد با انتشار ویدیویی، بار دیگر با همان لحن و ادبیات پوپولیستی و عوامفریبانه و با سوء استفاده از شرایط خاص کشور به انتقاد از دولت یازدهم و دوازدهم پرداخت و از دکتر روحانی خواست که با کناره گیری و استعفا کار کشور را به خود مردم واگذارد!!

تخریب ها و بحران سازی های سیاسی و اقتصادی احمدی نژاد چیزی نیست که بر مردم ایران پنهان باشد! او بعد از رد صلاحیت شدن در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری نتوانست خشم و کینه خود را پنهان کند و با جوسازی ها و بحران سازی هایی در برابر همه مسئولین نظام موضع انتقادی گرفت. از رفتار قهر آمیز او با قوای سه گانه کشور گرفته تا بی اعتنایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام، و تا بست نشینی در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) و نیز صدور اطلاعیه ها و انتشار ویدیوها و یا سخنرانی های تند و البته مبهم و متناقض علیه دیگران، همگی بخاطر از دست دادن جایگاه و موقعیت هایی از قدرت و ثروت بود که وی و جریان منتسب به او، به آنها دل بسته بودند.

او این بار نیز با همان سبک نمایشی و تکراری مدعی شد که برخی حقایق وجود دارد که به وقتش(!!) با مردم در میان خواهد گذاشت، تلاش کرد که از نمد وضعیت کنونی(که محصول عملکرد برخی از مدیران داخلی چون او و نیز دشمنی های عوامل خارجی است) کلاهی برای خود ببافد و بخشی از آبرو و اعتبار از دست رفته را برای خود احیاء کند. او باز هم بدون خواست و اراده مردم خود را سخنگوی دلسوز آنان نشان داد و با سخنانی سراسر ساختگی موجب حیرت مخاطبان شد!

احمدی نژاد با شیوه مرسوم و نخ نما شده خود منکر همه آثار و پیامدهای سوء و ویرانگر مدیریت ۸ ساله خود شد که شرح آن داستانی مکرر است! او چنان سخن می گوید که گویا بهشت برینی را که او برای ملت ساخته بود، دیگران به عمد تبدیل به جهنم کرده اند! وی در دروغ بزرگی مدعی شد دولت او بدون حمایت همه نهادهای قدرت و جناح های سیاسی اعم از چپ و راست و دیگران صرفاً توسط مردم انتخاب شد!! اما کیست که نداند او حداقل در ۶ سال از مدیریت اجرایی خود مورد حمایت قاطع و همه جانبه نهادهای قدرت اعم از کشوری و لشکری و تمام طیف های اصولگرایان و رسانه های وابسته بوده؛ اما در این ویدیو چشم در چشم مخاطبان ادعا می کند که: «همه علیه ما بودند.»(!!؟)

احمدی نژاد از دستاوردهای بی نظیر و بی سابقه دولت خود(از جمله مسکن مهر، یارانه های نقدی، انرژی هسته ای و تولید علم!!) یاد می کند که توسط دولت بعدی متوقف یا نابود شدند! این در حالی گفته می شود که می دانیم برنامه های توسعه کشور و اهداف سند چشم انداز و بسیاری از مصوبات قانونی مجلس در دولت نهم و دهم عامدانه نادیده گرفته شدند و سنگ بنای بسیاری از انحرافات و قانون گریزی ها و آشفتگی ها و نابسامانی ها در دولت وی گذاشته شد که هنوز کشور از آثار آن رنج و زیان می برد.

وی مدعی شد که گزارش دولت یازدهم به مردم در باره خالی بودن خزانه و انبارها و بدهکاری های سنگین دولت دهم نادرست و مبتنی بر سیاه نمایی بوده است! این در حالی است که این واقعیت ها توسط مراکز رسمی و نیز بر اساس واقعیت های ملموس کشور و حتی توسط اصولگرایان حامی او مورد تأیید قرار گرفت و احمدی نژاد و دوستانش نتوانستند بر اساس مستندات و مدارک این واقعیت هار را انکار کنند.

احمدی نژاد با کمال بی احترامی به آگاهی و حافظه مردم اظهار می کند که در بحث دیپلماسی خارجی، دولت او مذاکرات لازم را انجام داده بود، ولی مخالفانش می گفتند که اصلاً تحریمی در کار نیست!! این سخنان عجیب در حالی بیان می شود که سخنان ایشان با مضمون گفتگوی تهدید آمیز و به سخره گرفتن عرف دیپلماتیک و آن عبارت مضحک «اصلاً تحریم چی هست؟» و یا کاغذپاره خواندن اسناد بین المللی و این درخواست نابخردانه از دشمنان که «ما را بیشتر تحریم کنید» و یا عبارت « آنقدر قطعنامه دهید تا قطعنامه دانتان پاره شود و از این قبیل سخنان از حافظه جمعی ما پاک نشده است و آن شوهای مضحک توسط ایشان که به قصد تحریک و تحقیر برخی از کشورهای منطقه یا کشورهای غربی در آرشیو رسانه ای کشور موجود است!

وی در این سخنان به انتقاد از برجام پرداخت و مدعی شد که برجام خواست ملی نبود و در توهینی آشکار به مسئولان نظام و مردم معتقد است هیچکس از محتوای برجام مطلع نیست! در صورتی که برجام بر اساس اجماع همه مسئولان نظام و با نظارت و هدایت رهبری نظام و با اطلاع و پیگیری مستمر آحاد مردم بود و پس از انعقاد آن کشور آرامش و ثباتی را در همه ابعاد احساس کرد. وضعیت چنان شد که تا قبل از پیمان شکنی دولت آمریکا و مخالفت ها و کارشکنی های داخلی مخالفان دولت، کارها بقاعده و مطلوب به پیش می رفت. با برجام همه دنیا دریافت که برخلاف تبلیغات دشمان ایران، کشور و نظام ما اهل مذاکره و گفتگو و پایبندی به قوانین و معاهدات بین المللی است. بر این اساس عزت و اعتبار نوینی برای کشور ما در جهان تثبیت شد. همین دستاوردها باعث شد که علی رغم بدعهدی آمریکا هنوز کشورهای اروپایی و بسیاری از کشورهای جهان مخالف إعمال تحریم علیه ایران هستند و طرف های اروپایی مذاکره هنوز به برجام پایبندند.

احمدی نژاد با تکرار ژست ملال آور دلسوزی برای کشور و طرفداری از فرهنگ وتمدن و عزت ایرانیان ادعا می کند که فساد در دولت کنونی نسبت به دولت او ده برابر شده است! اما چه کسی نمی داند که بزرگترین اختلاس ها و رانت خواری ها و مفاسد اقتصادی و قانون گریزی ها در دولت او رخ داد و فساد امروزی محصول و پیامد همان فساد سیستماتیک و ساختاری در نظام اداری و اجرایی است که توسط او و همفکرانش ایجاد شد و آواربرداری و ترمیم آن سالهای متمادی طول خواهد کشید. آیا او همان کسی نیست که طی هشت سال و حتی پس از آن مدعی بود که اسامی مفسدان اقتصادی در جیب اوست و در موقع لازم آنها را افشا خواهد کرد؟ چرا پس از ۱۳ سال هنوز هیچکدام آنان را با اسناد و مدارک محکمه پسند به ملت یا مراجع قانونی معرفی نکرده است؟ آیا غیر از این است که در هر گند و فسادی که در کشور رخ داد، پای دوستانش در میان است؟

این مدعی دلواپسی برای مردم در کمال تعجب مدعی می شود که در دولت کنونی کسی حق اعتراض و انتقاد ندارد!! او گمان می کند که مردم بر اساس دروغ پردازی ها و تحریف حقایق توسط او، فراموش کرده اند که چگونه در دوران ریاست اجرایی او، با منتقدان و مخالفان سیاست های او چگونه رفتار و برخورد شد!؟ و او بارها با چه ادبیاتی و عباراتی منتقدان خود را مورد تمسخر و اهانت قرار داد!؟ از خس و خاشاک خواندن معترضان تا نادیده گرفتن انتقادها و اتهام عوامل بیگانه و فتنه گر زدن به آنان و یا دشمنان نظام تلقی کردن منتقدان و نیز برخوردهای خشن و حبس ها و محکومیت های متعدد برای منتقدان و برخوردهای دفعی با رسانه ها و خبرنگاران و مانند آن!؟

رییس دولت نهم و دهم در این پیام ویدیویی مدعی می شود که در دولت روحانی اعتبار مردم ایران در دنیا از بین رفت! باید از او پرسید که ایشان کدام اعتبار و آبرویی را برای ایران ایجاد کرده بود که توسط دولت روحانی از دست رفت؟ کدام چهره مطلوب و مثبتی توسط وی و همکارانش در دنیا برای ایران و ایرانی ترسیم شد؟ غیر از به تاراج رفتن درآمد افسانه ای ناشی از فروش نفت، تحمیل تورم ۴۰ تا ۵۰ درصدی بر مردم، افزایش رشد منفی اقتصادی کشور، غارت منابع و ثروت ملی و ظهور اقسام اختلاس ها و رانت خواری ها و ناپدید شدن دکل نفتی و صدها پدیده ویرانگر به بهانه دور زدن تحریم ها؟!

آیا غیر از این بود که مدیریت و عملکرد وی موجب ظهور و شیوع بسیاری از کج رفتاری ها و سر برآوردن جریان انحرافی و نزول جایگاه ایران در منظر مردم دنیا شد و اقسام تمسخرها و تحقیر شدن ها ناشی از رفتار و عملکرد ایشان در دنیا منتشر شد؟

احمدی نژاد در انتهای این پیام با آسمان ریسمان بافتن در نقش یک مصلح و خیرخواه خطاب به دکتر روحانی می گوید: استعفا دهید و کنار روید و کارها را به مردم واگذارید!!

جناب احمدی نژاد!

این فرصت طلبی ریشه در همان بغض و کینه ای دارد که پس از پیروزی دولت اعتدال و انزوای شما پس از کنار گذاشته شدن و انتقادهای تند توسط دوستان اصولگرا و حتی برخی از همکارانت شد. شما با انتشار چنین پیامهایی راه بجایی نخواهید برد! مگر زمانی که در دو سال آخر دولت دهم که با موج عظیمی از نارضایتی ها و انتقادات از سوی مردم و حتی از جانب حامیان و برخی همکارانت مواجه شدی، استعفا دادی و از ریاست قوه مجریه کناره گیری کردی؟ چرا زمانی که خود در قدرت بودی از وجود مظالم و فسادهایی که اکنون مدعی آنها هستی انتقاد نمی کردی و آنها را افشا یا مورد برخورد انقلابی قرار نمی دادی؟ چرا تلاش می کنی که با عوامفریبی خود را اپوزیسیون جعلی نظام نشان دهی؟ اگر بزرگان کشور در همان زمان از شما درخواست استعفا و کناره گیری می کردند، با آنان چگونه برخورد می کردی؟ چطور در زمانی که مست باده قدرت بودی برادران لاریجانی از دوستان شفیق و همراه بودند و اینک به دو عامل اصلی مشکلات کشور تبدیل شده اند؟!

جناب احمدی نژاد!

نیک میدانی که معنای «ردّ صلاحیت» در نظام چیست و دیگر وجاهت و اعتباری در میان مردم و اهالی سیاست و مسئولان و فعان سیاسی کشور برایت باقی نمانده است! و میدانی که امروز کشور نیاز به وحدت و همدلی و وفاقی دارد که در سایه اعتدال و تدبیر و امید قابل دستیابی است و در صورت تحقق آن کشور بدون شما و سایر مخالفان داخلی از گردنه های سخت نیز عبور خواهد کرد!

به شما و دیگر مخالفان دولت و کسانی که با ایجاد یأس و ناامیدی و برافروختن آتش دشمنی و اختلاف، به دشمنان کشور کمک می کنند، توصیه می کنیم که برای دین و دنیایتان هم که شده به دروغگویی و عوامفریبی پایان دهید!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا