شناسه خبر : 147943
تاریخ ارسال : ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۹:۴۰ ق٫ظ

صالحی امیری: ایران فرهنگی را جایگزین تصویر ایران نفتی و هسته ای کنیم/ ورزش عرصه دیپلماسی فرهنگی است

به گزارش خط اعتدال به نقل از سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در نشست دیپلماسی ورزشی اظهار داشت: در کمیته ملی المپیک ۱۷ کمیسیون داریم که همکاری نزدیک دارند. نتیجه این تعامل و همفکری ایجاد ساز و کار برای جهش فکری و برنامه ای در کمیته المپیک است. محور ورزش ایران وزارت ورزش است و فدراسیون ها، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک در کنار وزارت در جهت توسعه ورزش تلاش می کنند. به دنبال تدوین یک استراتژی بلندمدت هستیم. تدوین استراتژی ۲۰ ساله ورزش قهرمانی برنامه ماست تا تصویر روشنی از ورزش ایران در سال ۱۴۲۰ در آسیا و جهان داشته باشیم.

 

 

وی افزود: دیپلماسی فرهنگی استفاده از ظرفیت های فرهنگی برای تبادل با سایر کشورهاست. دیپلماسی فرهنگی با هدف گسترش تعامل و تبادل بین کشورهاست. در این دیپلماسی مخاطب ملت ها هستند و اخلاق محور تعامل به شمار می رود. ما به لحاظ ظرفیت فرهنگی می توانیم قدرت برتر منطقه و یا حتی جهان باشیم. متاسفانه تصویری که از ایران به جهان نشان داده شده ایران نفتی و ایران هسته ای است.

صالحی امیری در ادامه صحبت هایش یادآور شد: مطمئن باشید در دیپلماسی فرهنگی رقیبی در جهان نداریم. ما صدها و هزاران آثار فرهنگی داریم که خیلی از آنها ثبت نشده است. یکی از ابعاد دیپلماسی فرهنگی، دیپلماسی ورزشی و آنچه در منشور المپیک آمده مبتنی بر فطرت انسانی است. تلاش این است پیام های فرهنگی از طریق ورزش منتقل شود. اگر بتوانیم با برگزاری رویدادها کشورهای دیگر را جذب کنیم، می توانیم پیام های فرهنگی را انتقال دهیم. ورزش زبان گفت وگوی ملت هاست.

سخنران بعدی این نشست علی پاکدامن، معاون دیپلماسی وزارت امور خارجه بود که ایشان متنی را پیرامون پتانسیل های ورزشی برای تقویت ارتباطات بین المللی و دیپلماسی عمومی قرائت کرد و از آمادگی وزارت خارجه برای همکاری با نهادهای ورزشی برای کسب جایگاه های مدیریتی در عرصه ورزش بین المللی خبر داد.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا