شناسه خبر : 120282
تاریخ ارسال : ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۰:۴۴ ق٫ظ

صالحی امیری (رئیس کمیته ملی المپیک) در گفتگوی ویژه خبری در ارتباط با بازی‌ های آسیایی اندونزی: از ۵۷ مدال به ۶۲ مدال رسیدیم/جایگاه واقعی ما رده پنجم آسیا است/ما باید حداکثر تا دو رویداد بعدی بتوانیم هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی مرزهای جنسیتی را برداریم/ نباید مطالبات ورزشی را به موضوع مدال‌آوری محدود کنیم/ باید نگاه استراتژیک به مسئله ورزش داشت/حداقل ۴ مدال طلا را از ما گرفتند/ شخص رئیس جمهور و آقای نوبخت از هیچ کمکی به المپیک دریغ نکردند و همه تخصیص ها را پرداخت کردند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری امشب با موضوع بررسی عملکرد کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

به گزارش خط اعتدال بررسی عملکرد کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران در بازی‌های آسیایی اندونزی موضوع گفت‌وگوی ویژه خبری امشب شنبه ۱۰ شهریورماه بود که با حضور سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک برگزار شد.

سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در ابتدای برنامه گفت: برای اینکه بتوانیم عملکرد کاروان ورزشی کشور را بررسی کنیم، باید به یک مجموعه اقدامات توجه داشته باشیم. اقدامات زیادی در طول یک سال گذشته و با حداکثر ظرفیت ورزش کشور انجام شد؛ وزارت ورزش و شخص وزیر محترم با حداکثر توان، کمیته ملی المپیک، فدراسیون ها و دولت به عنوان پشتیبان و رسانه‌ها هم به عنوان ارکان اصلی این حرکت کمک کردند تا بتوانیم یک کاروان ورزشی را به مسابقات اعزام کنیم؛ می دانید که اعزام یک کاروان ۷۰۰ نفره چندان کار ساده ای نیست.

صالحی امیری با بیان اینکه تمام ظرفیت ورزش کشور در این رویداد به کار گرفته شد، افزود: اگر بخواهیم نگاه واقع بینانه ای داشته باشیم، می‌بینیم که ظرفیت کشور مشخص است، باید از روسای قبلی کمیته ملی المپیک هم تشکر کنم. این کاروان محصول چهارسال تلاش است که امروز به نتیجه رسید و با ۲۰ طلا  به کار خود پایان داد، در مجموع تعداد مدال ها بیش از دوره قبل است که از ۵۷ مدال به ۶۲ مدال رسیده ایم.

رئیس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه جایگاه واقعی ما رده پنجم آسیا است، نه ششم اظهار کرد: پیش از شروع مسابقات هم هیچگاه در تحلیل های مان در ستاد عالی، جایگاه بالاتر از پنجم برای کشور پیش بینی نکرده بودیم و این تحلیل منطبق با ظرفیت کشور است. یک نکته روشن و ساده این است که نیمی از مدال های کشورهای چین، کره و ژاپن برای بانوانشان بوده است؛ ما در این دوره که دو برابر بیش از دوره قبل ورزشکار زن اعزام کردیم، ظرفیت مدال‌آوری بانوانمان را به ۲۲ درصد رساندیم و این نشان می دهد که ما باید همچنان در خصوص مدال های بانوان تلاش کنیم تا بتوانیم از این فرصت حداکثر استفاده را ببریم.

نمره خیلی خوب به کاروان ورزشی کشور در جاکارتا می دهم

صالحی امیری با بیان اینکه هدف گذاری ما برای تصاحب مدال توسط بانوان، ۵۰ درصد کل مدال ها است افزود: ما باید حداکثر تا دو رویداد بعدی بتوانیم هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی مرزهای جنسیتی را برداریم. بانوان ما تا اینجا که آمدند خوب درخشیدند، ولی می دانید که اگر امروز کاری را آغاز کنیم حتما ۴ تا ۸ سال آینده نتیجه آن را می بینیم.

وی در پاسخ به این سوال که به کاروان ورزشی کشور در بازی های آسیایی جاکارتا چه نمره‌ای می‌دهید گفت: من نمره خیلی خوب به کاروان ورزشی کشور می دهم، زیرا از نزدیک شاهد فعالیت ها و زحمات فدراسیون های مختلف ورزشی بودم. باید توجه کنیم که در این دوره به میزبان در چند حوزه امتیازات خاص داده شد؛ کشتی و ووشو با کاهش اوزان مواجه شدند؛ در بسیاری از رشته‌های رزمی به اندونزی امتیازاتی داده شد یا ازبکستان از وزن های سبک بوکس استفاده زیادی کرد.

رئیس کمیته ملی المپیک در تشریح مراحل آماده سازی یک کاروان ورزشی اظهار کرد: برای اینکه یک کاروان ورزشی اعزام شود باید سه مرحله را پشت سر بگذاریم؛ مرحله قبل، حین و بعد از اعزام. برای مرحله قبل اعزام دو ستاد تشکیل دادیم. یک ستاد در کمیته ملی المپیک و در تعامل با فدراسیون ها و ستاد دیگر با حضور شخص وزیر بود که در آنجا تصمیم نهایی گرفته می‌شد که چه کسانی با چه ظرفیت ها و با چه دلایلی باید اعزام شوند؛ تک تک افرادی که اعزام شدند دارای پرونده و سابقه هستند و همه موارد با منطق و دلیل تصمیم گیری شد.

از تمام ظرفیت‌ کشور برای موفقیتِ کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی استفاده شد

صالحی امیری با بیان اینکه من می توانم شهادت بدهم که از تمام ظرفیت‌ کشور برای موفقیت کاروان ورزشی استفاده شد، گفت: آکادمی کمیته ملی المپیک کشور صد درصد ظرفیت خود را در اختیار فدراسیون ها قرار داد. یک مجموعه عظیمی از ورزش سراسر کشور، ادارات کل استان ها و سازمان های ورزشی جمع شدند و در اختیار فدراسیون ها قرار گرفتند تا بتوان یک کاروان ورزشی موفقی را به این مسابقات اعزام کرد.

وی با بیان اینکه نباید مطالبات ورزشی را به موضوع مدال‌آوری محدود کنیم اظهار کرد: ورزش برای نشاط و سلامتی جامعه است. مدال یک بستری برای شاد شدن جامعه است، اما موضوع فقط کسب مدال نیست. در جام جهانی دیدیم که علی رغم این که تیم ما از گروه خود صعود نکرد و شکست خورد مردم شاد شدند و از این منظر آنچه در جاکارتا اتفاق افتاد تنها مدال‌آوری نبود.

صالحی امیری در پاسخ به این سوال که چه کنیم تا کیفیت و کمیت مدال‌های ما ارتقا یابد اظهار کرد: رویکرد ما در ورزش می‌تواند در دو سطح تعریف شود، رویکرد اول رویکردی احساسی بوده که رویکردی گلخانه ای است. ورزشکار را می‌آوریم آموزش‌های لازم را امروز به او می‌دهیم و فردا از او مدال می‌گیریم و با او خداحافظی می‌کنیم؛ اما رویکرد دوم رویکردی استراتژیک است، یعنی استعداد یابی از نونهالی به نوجوانی، جوانی و سپس بزرگسالی؛ آنچه امروز در حوزه ورزش کشور در حال شکل‌گیری است این است که ورزش در پهنه کشور گسترش پیدا کرده، بنابراین باید نگاه استراتژیک به مسئله ورزش داشت. خوشبختانه امروز نهال‌های ورزش کشور در حال جوانه زنی و رشد هستند.

حداقل ۴ مدال طلا را از ما گرفتند

رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص کیفیت برگزاری بازی ها توسط میزبان گفت: باید بپذیریم که اندونزی یک کشور بزرگ اسلامی است و ما باید به عنوان یک کشور اسلامی با میزبان همکاری های لازم را داشته و در اصلاح نواقص کمک کنیم، اما به هر حال چند مشکل در این دوره از مسابقات وجود داشت، اول اینکه در این دوره بر خلاف ۱۷ دوره قبل که مسابقات تنها در یک شهر برگزار می‌شود برای اولین بار مسابقات آسیایی در چند شهر برگزار شد. هماهنگی این کاروان ورزشی در این دوره را باید در هفت شهر انجام می‌دادیم که این موضوع کار هماهنگی را بسیار سخت می کرد. مسئله دیگر دخالت در اوزان ورزشی بود. ورزش کشتی را از ۱۴ وزن به ۱۲ وزن یا تکواندو را از ۵ به ۴ وزن کاهش دادند؛ موضوع ناداوری واقعاً جدی بود. در چند مسابقه فینال ورزشکار ما امتیاز لازم را کسب کرده بود که با نا حق از آنها دریغ شد. بیان برخی از مشکلات حداقل در این برنامه مناسب نیست، ولی حداقل ۴ مدال طلا را از ما گرفتند.

وی در پایام گفت: با توجه به شرایط سخت اقتصادی شخص رئیس جمهور و آقای نوبخت از هیچ کمکی به المپیک دریغ نکردند و همه تخصیص ها را پرداخت کردند و جای تشکر دارد

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا