شناسه خبر : 164941
تاریخ ارسال : ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۵:۵۳ ق٫ظ

صندوق بازنشستگی فولاد کشور؛ از رکود و بحران تا پویایی و نشاط / نگاهی به عملکرد ۱۰۰ روزه «دکتر رضا مسرور» در صندوق بازنشستگی فولاد

سرویس اقتصادی خط اعتدال ،صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد یکی از صندوق‌های بازنشستگی در ایران است که سابقه تأسیس آن به ۴۶ سال پیش و به تشکیل صندوق بازنشستگی در شرکت ملی ذوب آهن ایران بازمی‌گردد. پس از انقلاب اسلامی با ادغام شرکت ملی ذوب آهن ایران و شرکت ملی صندوق فولاد ایران و تشکیل شرکت ملی فولاد ایران، صندوق بازنشستگی فولاد تحت عنوان «صندوق بازنشستگی شرکت ملی فولاد ایران» به فعالیت خود ادامه داد. در این راستا «موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد» بر مبنای اساسنامه مصوب هیات مدیره شرکت ملی فولاد ایران در سال ۱۳۶۷ تاسیس شد.
این صندوق که سهامدار شرکت های زیادی است، و از آن به عنوان یکی از «بازیگران اصلی بورس اوراق بهادار تهران» نام برده می‌شود، در دهه ۹۰ دچار مشکل مالی شده و برخی از کارشناسان احتمال ورشکستگی آن را در آینده هشدار دادند و از آن به عنوان یکی از چالش‌های سیاسی- اقتصادی دولت ایران یاد می کردند.
در اردیبهشت ۱۳۹۱، مجلس شورای اسلامی این صندوق را از وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتقل کرد و در دی ۱۳۹۵، در جریان بررسی ماده ۱۳ برنامه ششم توسعه در مجلس، مقرر شد این صندوق با حفظ موقعیت مستقل خود به وزارت کار انتقال یابد.
* * *

 


تاسیس یک صندوق بازنشستگی مبتنی بر این است که در طول زمان از رقم قابل قبولی در نسبت تعداد مشترکینی که کسور بازنشستگی پرداخت می کنند به تعداد ورودی‌ها و خروجی‌ها و منابع و مصارف برخوردار شود تا موجب پایداری صندوق گردد؛ اما در زمان تاسیس صندوق فولاد که نسبت پشتیبانی با توجه به ماهیت شرکت‌های تحت پوشش، منطقاً در سطح بالایی قرار داشت، با گذشت اندک زمانی این نسبت روند نزولی را طی کرد و از سال ۱۳۶۸ نسبت پشتیبانی در صندوق فولاد به زیر ۶ کاهش یافت و این روند نزولی ادامه پیدا کرد.
با شروع موج خصوصی‌سازی، واحدهای فولادسازی و معدنی تحت پوشش صندوق فولاد نیز در روند واگذاری به بخش خصوصی قرار گرفتند. اما همچنان مانند گذشته اصول بیمه‌ای و محاسبات فنی در فرایند واگذاری نیز مورد اعتناء قرار نگرفتند. اگرچه خصوصی‌سازی موضوع واگذاری شرکت‌های سودده بوده است؛ صندوق بازنشستگی فولاد با هزینه حق بیمه کارگران فولاد و کمک کارخانه‌های فولاد که آن زمان هنوز دولتی بودند، تشکیل شد؛ اما زمانی که این کارخانه‌ها به بخش خصوصی واگذار شدند (واحدهایی نظیرذوب آهن، فولاد خوزستان، فولاد مبارکه و ..) کمک‌های آنها به‌عنوان یکی از منابع تأمین این صندوق از دست رفت. این کارخانه‌ها درصدی از درآمد حاصل از فروش محصولات‌ خود را به صندوق بازنشستگی فولاد واریز کردند، اما این منبع درآمد بعد از واگذاری‌ها قطع شد و صندوق بازنشستگی فولاد پس از آن، از محل درآمد حق‌بیمه کارگران و سرمایه‌گذاری‌ها منابعش را تأمین می‌کرد. با این وصف نه تنها خصوصی‌سازی به کاهش هزینه‌ها و تصدی‌گری دولت کمکی نکرد، بلکه نقش آن را به عنوان تامین‌کننده کسری صندوق فولاد بیش از پیش کرد.
بررسی شرکت‌های صندوق فولاد نشان می‌دهد که بیش از آنکه آنها بتوانند کانال‌های جاری درآمدی ایجاد کنند، بلکه انبوهی از مطالبات را در اختیار دارند که با روند اداره آنها از گذشته تا حال کمک چندانی به تامین مستمری و دیگر هزینه‌های مشترکین صندوق نمی‌کنند. از طرفی با توجه به این وضعیت، همواره فشار برای تقسیم سود و عدم امکان سرمایه‌گذاری مجدد آن به ویژه در رکود اقتصادی فعلی، احتمال سودآوری فعالیت‌های اقتصادی برخی از شرکت‌های سودده فعلی را نامطمئن ساخته است. از این منظر حتی سود‌های منعکس شده برخی شرکت‌ها ممکن است در نتیجه عدم نوسازی و توسعه‌های مجدد، در آینده تداوم پیدا نکنند؛ از این جهت این چالش مورد توجه جدی مدیریت جدید این صندوق قرار گرفته است.
هرچند صندوق بازنشستگی فولاد در نیمه نخست سال با ردیف‌هایی که از بودجه عمومی گرفته بود توانست حقوق بازنشستگان را پرداخت کند، اما مبالغی که در بودجه پیش‌بینی می شود، تنها کفاف مدت کوتاهی را می‌دهد. این مسایل حل بحران صندوق‌های بازنشستگی را تبدیل به دغدغه اصلی مدیران مربوطه کشور کرده است.
نگاهی به دارایی‌های صندوق بازنشستگی فولاد نشان می‌دهد این صندوق یکی از غنی‌ترین صندوق‌های بازنشستگی کشور است و تصور اینکه چنین صندوقی با مالکیت سهام دهها شرکت و مؤسسه و معدن بزرگ و کوچک، مثلاً در پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد دچار مشکل شود، نشان می دهد که این سازمان از بحران و ضعف در مدیریت و تدبیر رنج می برده است.
بی تردید مهم ترین عامل در رکود یا تحول و پیشرفت یک سازمان یا یک مجموعه، به مدیریت و تدبیر علمی و کارشناسانه ی آن بازمی گردد که صندوق بازنشستگی فولاد کشور نیز از این قاعده مستثنا نبوده است. این صندوق که فراز و فرودها و چالش ها و بحران هایی را از زمان تأسیس تا سالهای اخیر پشت سر گذاشته است، اینک با توجه به اهمیت و گستردگی و تنوع کاری و وظایف آن، باید بیش از هر چیز به سیاستگذاری و مدیریت مدبرانه روی آورد تا بتواند به جایگاه و نقش آفرینی اصلی خود بازگردد؛ از این جهت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در اقدامی درست و منطقی طی حکمی «دکتر رضا مسرور»- از مدیران موفق منطقه آزاد انزلی که کارنامه عملکرد درخشانی در گیلان از خود به یادگار گذاشته است – را بعنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور برگزید. دکتر مسرور از چهره های مطرح اقتصادی کشور، که ریاست هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری کیش و عضویت در هیأت مدیره «شستا» را در کارنامه خود دارد، گزینه بسیار مناسبی بود که سوابق و تجارب او در مدیریت منابع مالی و انسانی و نیز مدیریت یک مجموعه اقتصادی و تجاری بزرگ و موفق می تواند در احیا و پیشبرد اهداف مجموعه ی مهم صندوق بازنشستگی فولاد کشور، تحول آفرین و راهگشا باشد.
عملکرد مدیریت عامل صندوق بازنشستگی فولاد بعنوان یکی از صندوق‌های بازنشستگی مهم در ایران که در حال حاضر بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر بعنوان عضو مستقیم و وابسته را تحت پوشش داشته و پرداخت مستمری و هزینه درمان و رفاه ایشان را برعهده دارد؛ و همچنین سهامداری تعداد زیادی شرکت در حوزه های مختلف اقتصادی ازجمله دخانیات، معادن، فلزات و فولاد و غیره است، از اهمیت و حساسیت زیادی برخوردار است.
بررسی شاخص های عملکرد سه ماهه صندوق بازنشستگی فولاد کشور در زمان مدیریت دکتر مسرور را باید از جهت مدیریت راهبردی و داشتن نگاه بلندمدت، هدف گذاری و استفاده از همه ظرفیت ها و ابعاد توسعه ای مبتنی بر قوانین و سیاست های حمایتی دولتی و سرمایه گذاران بخش خصوصی، مورد تأمل و توجه قرار داد. در این راستا شاخص هایی که در زمینه رویکردها و سیاست ها مورد توجه و اقدام قرار گرفته اند عبارتند از استمرار و تداوم تعامل میان کانون های بازنشستگی و مدیران صندوق مبتنی بر اطلاع رسانی شفاف، سریع و بهنگام به افکار عمومی به ویژه بازنشستگان، که تغییر قالب پایگاه اینترنتی، ایجاد پیج اینستاگرام و کانال اطلاع رسانی صندوق بازنشستگی فولاد پاسخ گویی مستمر به سئوالات بازنشستگان از طرق یاد شده را در پی داشت و در گام اول، منجر به افزایش پایداری مالی صندوق، ارتقای وضعیت رفاهی و معیشتی بازنشستگان، پیگیری و وضعیت شرکت های صندوق و کمک به پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گردید.
از آنجا که اشراف بر مسایل و مشکلات و دغدغه های یک سازمان از طریق ارتباط مستقیم با همه عوامل درون سازمانی و مبادی ذیربط آن، بر اساس اصل مشاوره و مشارکت جمعی در امور است، دیدارها، نشست ها و ایجاد عوامل و کانال های ارتباطی و تعامل دوسویه و همه جانبه بین مدیران و بازنشستگان و مجموعه های ذیربط در دستور کار این صندوق قرار گرفته است.
تشکیل شورای راهبردی صندوق بازنشستگی فولاد، تشکیل کمیته سرمایه گذاری صندوق برگزاری جلسات منظم و مستمر با مدیران عامل شرکت های تابعه، صدور دستور تبدیل دارایی های غیر مولد شرکت های تابعه به دارایی های مولد، اجرا و تکمیل طرح های توسعه ای با هدف افزایش درآمد و پایداری مالی صندوق در دوره جدید مدیریتی این صندوق را می توان از در راستای اهداف استراتژی جامع این صندوق، از جمله ایجاد تنوع در بازار سرمایه و کمک به بورسی شدن شرکت های صندوق و افزایش بازدهی و سودآوری شرکت ها ارزیابی کرد.
از سوی دیگر در این بازه زمانی سه ماهه اقداماتی برای رشد و تحول در مدیریت این صندوق و کمک های حمایتی آن به بازنشستگان وابسته صورت گرفت که موجب رضایت و امیدواری بازنشستگان این صندوق گردید که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱. دیدارهای مستمر با کانون های بازنشستگی و شنیدن نقطه نظرات و دغدغه های بازنشستگان در ساختمان مرکزی یا سفرهای استانی بصورت منظم و مستمر که یکی از اصلی ترین برنامه های مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد است.
۲. واریز مطالبات معوق مربوط به افزایش سالانه چهار ماه سال ۹۱ در فروردین ۹۹ به حساب بازنشستگان
۳. دیدارهای مدیرعامل صندوق با مقامات عالی رتبه دولت، از جمله رییس سازمان برنامه و بودجه برای یافتن راهکارهایی در خصوص پیگیری تأمین اعتبار متناسب سازی حقوق سال ۹۹ بازنشستگان فولاد که یکی از مهمترین خواسته های آنان در چند سال گذشته بوده است.
۴. امضای تفاهم نامه بین صندوق بازنشستگی فولاد با صندوق کارآفرینی امید، برای پرداخت وام قرض الحسنه به بازنشستگان متقاضی فولاد و ثبت نام الکترونیکی آنان جهت پرداخت وام که در حال انجام است.
۵. امضای تفاهم نامه با معاونت فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای امکان استفاده بازنشستگان فولاد و خانواده های آنان از امکانات گردشگری و ورزشی وزارت کار که شیوه نامه اجرایی آن به زودی اعلام می شود.
۶. امضای تفاهم نامه با شرکت «رایان سایپا» و مهیا کردن امکان خرید اقساطی مایحتاج عمومی بازنشستگان که در مرحله تدوین شیوه نامه اجرایی است.
۷. دستور مدیر عامل صندوق بازنشستگی فولاد برای تخصیص اعتبار جداگانه برای معاونت بیمه ای صندوق، جهت طرح افزایش نشاط اجتماعی بازنشستگان.
۸. تمدید یک ماهه خدمات بیمه ملّت به بازنشستگان فولاد به منظور بررسی بیشتر در خصوص ارائه خدمات بهتر بیمه ای به بازنشستگان، با توجه به پایان قرارداد این صندوق با بیمه ملّت.
۹. پیگیری متناسب سازی حقوق بازنشستگان از طریق وزیر و دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به هیئت امنای صندوق بازنشستگی فولاد در خصوص بررسی دستورالعمل اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان فولاد.
۱۰. پرداخت مطالبات چهارماهه سال۹۱ بازنشستگان متوفی، با پیگیری صندوق بیمه فولاد در راستای حفظ حقوق بازنشستگان متوفی.
۱۱. عدم کسر اقساط اسفند و فروردین ماه از وام ضروری بازنشستگان به دلیل شیوع ویروس کرونا، بر اساس دستور مدیرعامل صندوق و به منظور کمک به معیشت بازنشستگان در دوره کرونا.
۱۲. آغاز فرآیند بورسی کردن شرکت های زیرمجموعه صندوق بیمه فولاد در راستای افزایش بازدهی دارایی ها و خلق ثروت برای بازنشستگان که در آینده نزدیک موجب ورود چند شرکت زیرمجموعه صندوق بیمه فولاد به بورس خواهد شد.
۱۳. تشکیل ستاد مقابله با کرونا در صندوق و اجرای پروتکل های بهداشتی ابلاغی، اطلاع رسانی گسترده در سایت، کانال اطلاع رسانی و اینستاگرام با هدف پیشگیری از ابتلا به کرونا و ارائه خدمات غیرحضوری و الکترونیکی به بازنشستگان که مورد رضایت و خرسندی افراد تحت پوشش این صندوق قرار گرفت.
۱۴. سفر مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد به استان کرمان، بازدید وی از شرکت زغال سنگ کرمان، شرکت فولاد آلیاژی یزد، شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و پروژه گندله سازی سه چاهون و شرکت دخانیات، برگزاری جلسات متعدد با مدیران و اعضای هیات مدیره این شرکت ها به منظور بررسی حل مشکلات کارگران و نیز برگزاری جلسات متعدد با شورای مدیران شرکت های تابعه، با هدف بررسی عملکرد سال گذشته و بودجه سال جاری، از جمله اقدامات پیگیرانه و راهبردی مدیریت جدید این صندوق می باشد که تدوام این روند مدیرتی و اقدامات اساسی و راهگشا می تواند نویدبخش آینده درخشان و تحول آفرینی برای این صندوق باشد.
دکتر رضا مسرور مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد در پایگاه اطلاع رسانی این صندوق خود را مفتخر به خدمتگزاری نسبت به بازنشستگان عزیز، به عنوان ذینفعان اصلی این صندوق می داند که سال های طولانی از عمر خود را با کار طاقت فرسا در معادن و صنایع معدنی و فولادی سپری کرده و در راه پیشرفت و آبادانی میهن عزیزمان جانفشانی نموده اند و اینک دوران بازنشستگی خود را طی می کنند و به حق انتظار دارند خدمات مطلوبی به آنان ارائه گردد.
دکتر مسرور معتقد است که در موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد امانتدار بازنشستگان معزّز است و مدیریت این صندوق با عزمی جزم، شفافیت و صداقت را سرلوحه برنامه های خود قرار داده تا ضمن صیانت از سرمایه ایشان در راستای ایجاد ارزش افزوده از هیچ تلاشی فروگذار ننماید. افزایش نرخ بازدهی دارایی های صندوق، تلاش همه جانبه برای سودآوری هر چه بیشتر شرکت ها و اجرای طرح های توسعه ای با هدف ایجاد درآمد پایدار، از جمله مهم ترین اقدامات و برنامه های این مدیریت برای ارتقای جایگاه موسسه صندوق و بازنشستگی کارکنان فولاد و افزایش منزلت بازنشستگان و خانواده های این عزیزان است.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا