شناسه خبر : 124940
تاریخ ارسال : ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰:۰۷ ق٫ظ
طی نامه ای سرگشاده عنوان شد؛

درخواست محقق داماد از پاپ فرانسیس/ ترامپ را ارشاد کنید

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سید مصطفی محقق داماد، رئیس گروه علوم اسلامی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران در نامه سرگشاده ای به پاپ که متن آن امروز منتشر شده است از او درخواست کرد تا ترامپ را به عنوان رئیس یک کشور بزرگ مسیحی مورد ارشاد قرار دهد. متن نامه بدین شرح است:

 طی نامه ای سرگشاده عنوان شد؛ درخواست محقق داماد از پاپ فرانسیس/ ترامپ را ارشاد کنید

باسمه تعالی

حضرت عالیجناب  پاپ فرانسیس

تا آنجا که ما از تعلیمات حضرت مسیح(س)، پیامبر بزرگ خداوند اطلاع داریم مسیحیت با خدمت به انسانها آمیخته است. بنابراین از آن مقام مقدس به عنوان پیشوای مسیحیان جهان انتظار می‍‌رود که نسبت به ستمی که از سوی رئیس یک کشور بزرگ مسیحی بر ملت ایران می رود، بی تفاوت نباشند.

عالیجنابا

دولت ایران به نمایندگی از ملت قراردادی با رییس وقت دولت امریکا منعقد کرد. این قرارداد مورد تصویب نمایندگان مردم در مجلس شورا قرار گرفت. به گواهی سازمان جهانی انرژی اتمی از سوی ایران هیچگونه تخلفی در پای بندی به این پیمان دیده نشده است، اما با کمال تأسف رئیس جمهور فعلی کشور آمریکا یکجانبه مرتکب عهد شکنی شده است. اصل وفای به عهد اصلی است که مورد احترام و تأکید همه ادیان وخردمندان جهان است. علاوه بر عهد شکنی تصمیمات حادی علیه ایران که مستقیماً سختی آن ها متوجه ملت و مردم ایران می‌گردد، اتخاذ نموده است. رنجی که مردم ایران از ناحیه تحریم ها متحمل خواهند شد، برهیچ کس پوشیده نمی باشد و صرفاً محدود به غذا و دارو نمی گردد و بر سراسر زندگی روز مره مردم موثر است.

کدام وجدان انسانی می پذیرد و می تواند تحمل کند که کودکان، سالخوردگان، مستمندان، زنان باردار و بسیاری گروههای مشابه ضعیف و ناتوان که از نظر موازین انسان دوستانه همواره باید مورد محبت دیگر انسانها قرار گیرند، در این گونه تصمیمات غیر انسانی دچار سختی شوند و شاید به علت کم بود وسائل وامکانات جان خود را از دست بدهند؟ با کمال تأسف این تصمیمات از سوی رئیس کشوری انجام می گیرد که اکثریت قاطع مردم آن مفتخر به پیروی از عیسی مسیح(ص)، پیامبر صلح، دوستی و مبشر محبت و عشق به انسانها می باشند. تأسف بالاتر آنکه این تصمیمات تلخ و ناگوار در زمانی صورت می گیرد که شخصی مانند حضرتعالی پیشوائی مسیحیان جهان را بر عهده دارید و مورد احترام پیروان سایر ادیان نیز می باشید.

عالیجنابا

این جانب به عنوان یکی از معلمین دینی که مفتخر به همکاری با آن‌ جناب در پژوهشهای گوناگون هستم از پیشگاه آن مقام مقدس استدعا دارم که به هرطریق ممکن در این امر مداخله و ارشادات لازم را مبذول فرمایید.

با احترام

سید مصطفی محقق داماد، رییس  بخش مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران

سوم نوامبر

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا