شناسه خبر : 175533
تاریخ ارسال : ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۵:۴۶ ق٫ظ
واشنگتن پست:

عدم کارایی فشار حداکثری آمریکا بر ایران/ بهبود روابط نیازمند دیپلماسی موثر است

رئیس جمهور آینده ، جو بایدن متعهد شده است تا پس از چهار سال تلاش برای اعمال فشار حداکثری بر ایران  در جهت بازگشت ایالات متحده به دوران دیپلماسی با ایران تلاش کند. اما تنش ها میان دو ملت در هفته های گذشته و با نزدیک شدن به پایان دوره ترامپ مجددا افزایش یافته است.

واشنگتن پست: عدم کارایی فشار حداکثری آمریکا بر ایران/ بهبود روابط نیازمند دیپلماسی موثر است

به گزارش شفقنا به نقل از واشنگتن پست، منتقدان ترامپ حتی ابراز نگرانی می کنند که ترامپ ممکن است دستور حمله نظامی علیه ایران را صادر می کند.
بنابراین گزارش،  از سوی دیگر به نظر می رسد حتی بدون اعمال فشارهای تازه ، آرامش روابط ایالات متحده و ایران یک موضوع بلند مدت است.
این گزارش درباره کارایی فشار حداکثری به ایران از سوی ایلات متحده می نویسد: تا الان این فشارها بیش از آنکه منجر به مذاکره مجدد در مورد توافق ۲۰۱۵ شود ، ایران را برانگیخته تا توافق را نقض کند.
حالا باید دید بایدن چه کاری انجام خواهد داد؟ وی گفته است اگر ایران بر اساس توافق هسته ای عمل کند ، ایالات متحده را به توافق هسته ای باز خواهد گرداند.
جیک سالیوان ، نامزد وی برای مشاور امنیت ملی ، مدعی شده  است که پس از تحقق این امر ، مذاکرات جدید می تواند در مورد سایر موضوعات ، از جمله آنچه که ایالات متحده رفتارهای بد ایران در خاورمیانه و برنامه موشکی ایران  است، آغاز می شود چرا که این ها  تهدیدی جدی برای آمریکا و متعهدانش در منطقه است.
واشنکتن پست می نویسد: در عین حال ایران تاکید دارد که فقط با لغو تحریم از سوی ایالت متحده به توافق عمل می کند. انجام این توالی به تنهایی به دیپلماسی قابل توجهی نیاز دارد. فراتر از آن ، بایدن تحت فشار منتقدان توافق هسته ای ، هم در آمریکا و هم درمورد متحدانش ، قرار خواهد گرفت تا تنها در صورت موافقت ایران با گسترش دامنه توافق اصلی، تحریم ها را کاهش دهد که ایرانی ها قاطعانه با آن مخالف هستند و در عین حال ایران اعلام کرده که درباره سیستم موشکی مذاکره نخواهد کرد.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا