شناسه خبر : 160810
تاریخ ارسال : ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۸:۴۴ ب٫ظ
نمکی

عده‌ای در داخل کشور خودزنی می‌کنند

به گزارش خط اعتدال وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: عده‌ای در خارج از این مرزها همواره تلاش می‌کنند اعتماد و وفاق ملی را در محور سلامت به هم بریزند و عده‌ای هم در داخل کشور خودزنی کرده و برای بیرونی‌ها که به ما فشار وارد می‌کنند، خوراک ایجاد کرده‌اند.

سعید نمکی روز یکشنبه درباره اقدامات نظام سلامت در مقابله با ویروس کرونا در کشور، افزود: تا نیمه راه و تاکنون توانستیم بیش از بسیج ملی کنترل فشار خون، افراد را در بسیج ملی غربالگری و مقابله با کرونا ارزیابی کنیم. در بسیج ملی کنترل فشار خون حدود ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را پایش کردیم و در مورد کرونا تا ساعت ۱۰ صبح امروز توانستیم بیش از ۳۲ میلیون نفر را غربالگری کنیم. این یعنی مردم ایران، نظام سلامت کشور را قبول دارند.

عده‌ای در داخل کشور خودزنی می‌کنند

وی ادامه داد: همواره این سفارش را به همکاران خود کردم که مبادا نظام سلامت را دچار آشفتگی و سیاست زدگی کنید. وزارت بهداشت در کنار مردم، بدون آلودگی به سیاست زدگی و برای همه ایرانیان و مردم این سرزمین است و همواره با مردم خودمان در اوج صداقت صحبت می‌کنیم.

نمکی گفت:علاوه بر تحریم‌ها و فشار اقتصادی که به ما وارد می‌شود، برخی افراد، جو روانی پریشانی را برای ما فراهم کرده و همکاران ما را در اوج دل به آتش زدن، ناامید می‌کنند و به جای حمایت روحی  و معنوی و فکری، اذهان عمومی را علیه نظام سلامت تخریب می‌کنند. همان چهره‌هایی که در دفاع مقدس به صدام گرا می‌دادند تا سنگر بچه‌های را بزنند، به همان شیوه، دل خدمتگزاران نظام سلامت را با ایجاد بی اعتمادی و شکاف در جامعه، می‌رنجاندند. وفاق ملی و همدلی جدید ملی را تجربه کرده و همه در کنار هم هستیم. از این وفاق و پیوستگی اجتماعی در تمام مسؤولان که برای این خدمت در کنار هم هستند، به خود می‌بالم.

وزیر بهداشت اظهار کرد: ملت ایران بدرستی فهمید که خدمتگزاران نظام سلامت همواره در کنار آنها هستند. در جایی که دیگران از آتش فرار می‌کنند، آتش نشانان نظام سلامت دل به آتش می‌زنند. جایی که دیگران از کانون عفونت و بیماری می‌گریزند، بچه‌های ما با عشق و علاقه و ایثار و فداکاری به کانون عفونت می‌روند و جان‌فشانی می‌کنند. به روح شهدای عرصه سلامت درود می‌فرستم که در این جریان شرمسار این روح‌های بلند هستم. همچنین به خانواده این عزیزان تسلیت می‌گویم که در این ایام، صبوری کردند و سفره هفت سین را بدون عضو خانواده خود چیدند. خیلی از همسران، دوری همسر را تحمل کرده‌اند.

نمکی گفت: مردم از سفر رفتن خودداری کنند. من حتی از مسؤولان رده بالای نظام و رؤسای سه قوه درخواست کردم که از سفر خودداری کنند. حتی از دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهوری که پنج استان را به عنوان مقصد سفرها تعیین کرده و قرار بود به استان خراسان رضوی برود نیز تقاضا کردم که برای اجرای پروتکل‌ها به سفر نروند و در این هفته سفرها را لغو کردند.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا