شناسه خبر : 115369
تاریخ ارسال : ۱۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰ ق٫ظ
علی جمالی (عضو شورای مرکزی حزب كارگزاران)در گفتگو با « خط اعتدال»:

“دولت پنهان” عزم خود را جزم کرده تا دولت نتواند ماموریت خود را به پایان برساند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


رئیس کمیته تشکیلات حزب کارگزاران سازندگی ایران با اشاره به اینکه رئیس جمهور با تغییرات موثر خصوصاً در تیم اقتصادی و انتخاب نیروهای جوان امید را به تیم خود و به جامعه تزریق کند گفت: انتخاب میانگین رنج سنین بالا در کابینه و محافظه کاری و فشارهای سیاسی و اقتصادی از سوی جریانهای موثر خارج از دولت باعث مشکلاتی در دولت شده است.
علی جمالی عضو شورای مرکزی و رئیس کمیته تشکیلات حزب کارگزاران سازندگی ایران در گفت و گو با  «خط اعتدال» با توجه به صحبت های اخیر دفتر رئیس جمهور در راستایی پویایی کابینه و اینکه تغییر وزرا،گفت:باید دید مفهوم از پویایی کابینه چیست؟ و اینکه چه مسائلی باعث رکود و عدم پویایی کابینه شده است؟
وی در ادامه اضافه کرد: به اعتقاد بنده دو عامل من جمله انتخاب میانگین رنج سنین بالا در کابینه و محافظه کاری و فشارهای سیاسی و اقتصادی از سوی جریانهای موثر خارج از دولت باعث ضعیف شدن دولت شده است.
عضو شورای مرکزی با بیان اینکه وزرای موثر دولت به دلیل سن بالا و مدت زمان طولانی قرارداشتن در مناصب دولتی رفتارها ی محافظه کارانه دارند گفت: این وزرای ترجیح می دهند برای در امان ماندن از فشارهای جریان مخالف دولت از دست زدن به طرح ها و برنامه های جدی و موثر پرهیز کنند حتی این موضوع باعث نگرانی رئیس جمهور هم شده و بارها نسبت به این موضوع تذکراتی داده شده است.
جمالی با اشاره به اینکه از سویی نیز جریان موسوم به “دولت پنهان” که غالباً در نهادهای نظامی، امنیتی و قضایی رخنه کرده است گفت: این جریان پس از شکست های متوالی در انتخابات اخیر عزم خود را جزم کرده اند تا دولت نتواند ماموریت خود را به پایان برساند. در غالب تحولات دو سال اخیر اعم از تکان های بازار، اعتراضات خیابانی و حتی مشکلات حوزه دیپلماتیک می توان رد پای این جریان را مشاهده کرد.
وی با بیان اینکه با این تفاسیر تغییر در کابینه می تواند موجبات بهبود اوضاع را فراهم آورد اظهار داشت: به شرط آنکه رئیس جمهور خود پیشگام شکستن این فضا شود و با تغییرات موثر خصوصاً در تیم اقتصادی و انتخاب نیروهای جوان و خلاق و پاکدست امید را به تیم خود و به جامعه تزریق کند.
رئیس کمیته تشکیلات حزب کارگزاران سازندگی ایران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه با توجه به انتقادات به حق در مورد افزایش کالاهای مصرفی و سواستفاده برخی از مخالفان دولت از این فضا برای تخریب دولت و بعضا ناکارآمدی مجموعه دولت، آیا همه مسئولیت ها متوجه دولت است و یا دیگر قوا هم باید پاسخگو باشند؟ اذعان داشت: طبعاً به دلیل گستره حوزه دولت مسئولیت اصلی در این مورد به عهده دولت است اما در همین موضوع هم مشاهده می شود که فضاسازی ها بیشتر با هدف فشار به دولت است تا معطوف به حل موضوع!
وی در ادامه مطرح کرد: نکته مهم در این میان آنست که دولت روحانی تلاش کرده تا بیشترین حد شفافیت را داشته باشد. این موضوع در مقطع تصویب بودجه به بهترین شکل نشان داده شد که سهم نهادها و موسسات خارج از حوزه دولت به نسبت پاسخگویی شان چقدر است! از قضا معتقدم در این زمینه عملکرد دولت به جهت شفافیت و رعایت موضوع بد نبوده است.
جمالی در خصوص نقش گروه های سیاسی در این برهه از زمان به  «خط اعتدال» گفت: احزاب و جریانهای سیاسی قلب تپنده جامعه اند. همچنین در این مقطع حساس جامعه بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند امید برای ماندن در مسیر اصلاح طلبی است .
وی با اشاره به اینکه احزاب و جریانهای سیاسی هستند که باید مولد این امید باشند اظهار داشت: اختلاف میان احزاب و گروه ها امری طبیعی است و نمی توان و نباید مانع آن شد ولی همانگونه که گفتید مرز این اختلافات ملی و عمومی است. این اختلافات بیش از هرچیز نباید باعث سلب امید و اعتماد عمومی شود.
عضو شورای مرکزی “گفتگوی ملی” را موثرترین شیوه دروحدت و همدلی دانست و گفت: همانگونه که بارها گفته شده “گفتگو ملی” در سطوع مختلف میان جامعه و حاکمیت و بخش های مختلف حاکمیت توأم با یکدیگر است و این امر علاوه بر ایجاد همبستگی و وحدت ملی باعث می شود که پیام واحدی به جامعه جهانی داده شود و این تصور که “افزایش فشار باعث شکست می شود “، را از بین خواهد برد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا