شناسه خبر : 122152
تاریخ ارسال : ۶ مهر ۱۳۹۷ - ۶:۲۵ ب٫ظ

علی رغم تبلیغات منفی/ رشد ۴۵۰ درصدی اعتبارات پرداختی طرح‎های عمرانی در پنج‌ماهه نخست سال جاری

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش گروه اقتصادی «خط اعتدال»، بر اساس گزارش تازه سازمان برنامه و بودجه کل کشور، وضعیت پرداخت اعتبارات طرح‎های عمرانی در پنج ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه آن در سال قبل افزایش چشم گیری داشته است که در ادامه به تفکیک مورد بررسی قرار می‌گیرد.

براساس این گزارش، میزان اعتبارات پرداختی در پنج ماهه نخست سال ۱۳۹۶ به میزان ۴۶/۴۱۲ میلیارد ریال بوده که این رقم در ۵ ماهه نخست سال جاری به ۲۵۵/۴۳۳ میلیارد ریال رسیده است؛ رقمی که حدودا پنج و نیم برابر شده است.

این گزارش حاکیست، درصد عملکرد نسبت به دوره قبل در پنج ماهه نخست سال ۹۶ به میزان ۱۵/۶ درصد رشد داشته که این میزان در پنج ماهه نخست سال جاری به رقم ۹۸/۹ درصد رسیده است.

درصد عملکرد نسبت به سال قبل نیز در سال ۱۳۹۶ به میزان ۶/۵ درصد رشد داشته که این رقم در سال ۱۳۹۷ به میزان ۴۱/۲ درصد رسیده است.

براساس گزارشی که سازمان برنامه و بودجه منتشر کرده، درصد رشد اعتبارات طرح‌های عمرانی نسبت به عملکرد دوره در سال قبل نیز رشد ۴۵۰ درصد داشته که رقمی بی‌نظیر است.

همچنین لازم به یادآوری است که براساس اعلام محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کل کشور در گردهمایی مشترک فراکسیون اشتغال کشور در روزهای اخیر، در شش ماه نخست امسال، ۲۶ هزار و ۳۸۹ میلیارد تومان برای طرح‎های عمرانی پرداخت شده که این رقم، چهار برابر بیشتر از سال گذشته است.

همچنین براساس جدیدترین گزارش خزانه‎داری کل کشور، حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از منابع پیش بینی‌شده قانون بودجه محقق شده است که میزان تحقق این عدد نسبت به پیش بینی، ۷۷ درصد بوده و با توجه به رقم سال گذشته ۴۸ درصد بیشتر است.

لازم به یادآوری است که براساس گزارش دیگری که سازمان برنامه و بودجه منتشر کرده، کل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای پرداختی به دستگاه‌های اجرایی در سال جاری ۶۲۰ هزار میلیارد ریال بوده که تاکنون بیش از ۴۱ درصد آن محقق شده است.

در پایان باید اشاره کرد که همه این موارد و آمارها نشان می‎دهد که علی رغم همه تبلیغات منفی که در مورد وضعیت بد اعتبارات طرح‎های عمرانی و عدم پرداخت بدهی پیمانکاران توسط دولت صورت می‌گیرد، اما میزان اعتبارات پرداختی به طرح‌های عمرانی، روند رو به رشدی داشته و به بیان دیگر این رقم و میزان تحقق آن در طول سال‌های اخیر بی‌نظیر بوده است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا