شناسه خبر : 150880
تاریخ ارسال : ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷ ق٫ظ

عملیات احداث سه هزار واحد مسکن شهری و روستایی در کردستان آغاز شد

عملیات احداث سه هزار واحد مسکن شهری و روستایی ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و محرومان استان کردستان با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، استاندار و جمعی از مسئولان کردستان آغاز شد.

 عملیات احداث سه هزار واحد مسکن شهری و روستایی در کردستان آغاز شد

محمدباقر نوبخت روز سه شنبه در جریان سفر یک روزه خود به استان کردستان عملیات احداث این واحدهای مسکونی را در شهر دهگلان و قروه کلنگ زنی کرده است.

برای این واحدهای مسکونی شهری یک هزار و ۴۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته که در مدت یکسال نیز تحویل مددجویان می شود،  همچنین همزمان با این واحدها کار ساخت ۲ هزار واحد مسکونی مددجویان ساکن در روستاها نیز شروع شد.عملیات احداث سه هزار واحد مسکن شهری و روستایی در کردستان آغاز شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در مراسم کلنگ زنی این واحدهای مسکونی اظهار داشت: واحدهای مسکونی هدیه نظام و دولت در هفته وحدت به مددجویان زیر پوشش کمیته  امداد در این استان است.
محمدباقر نوبخت افزود: آنچه که سال گذشته با بنیاد مسکن و کمیته امداد امام خمینی (ره) در این زمینه اقدام کردیم در حال حاضر آماده بهره‌برداری است که هفته قبل یک هزار واحد آن افتتاح و همین تعداد هم در بوشهر،  سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی آماده بهره برداری است.

وی افزود: امروز ۲ هزار واحد روستایی هم با کمک و مساعدت بنیاد مسکن کلنگ زنی می شود که اولویت در آنجا هم به اتمام رساندن پروژه ها در ظرف مدت زمان یک سال است.
رئیس بنیاد مسکن کشور هم در مراسم کلنگ زنی این طرح‌ها گفت: پروژه مسکن محرومین با پشتوانه قوی سازمان برنامه و بودجه در حال انجام است و شخص رئیس سازمان برنامه و بودجه پشتیبان اجرای این طرح ها است.

علیرضا تابش افزود: بهسازی و نوسازی ۳۸ هزار و ۶۰۶ مین واحد مسکونی روستایی در این استان هم امروز افتتاح می‌شود که این برنامه در دیگر مناطق کشور نیز در حال انجام است.
کلنگ احداث ۲ هزار واحد مسکونی روستایی در کردستان به زمین زده شد

کلنگ احداث ۲ هزار واحد مسکونی روستایی در قروه با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بر زمین زده شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور روز سه شنبه در مراسم کلنگ زنی این طرح اظهار داشت: ارزش یک طرح به مساحت و اعتبار آن نیست بلکه ارزش آن به جمعیتی است که از آن بهره‌مند می‌شوند.
محمدباقر نوبخت افزود: چنین طرح‌های ارزش بسیاری دارد چرا که آثار و برکات آن شامل حال افرادی می شود که امام راحل آنان را صاحبان انقلاب معرفی کرد.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز گفت: برای ساخت این ۲ هزار واحد مسکونی، یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است
علیرضا تابش زیربنای هر واحد را ۱۳۰ مترمربع اعلام و اضافه کرد: برای هر واحد ۲۵۰ میلیون ریال اعتبار نیاز است و به هر واحد ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره پرداخت می‌شود.
وی یادآور شد: ۲۲ هزار واحد مسکونی با امکانات دولتی ساخته می‌شود که اعتبار آن را سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن تامین می کنند.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: این طرح هم اکنون در کرمان، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی و کردستان در دست اجراست و به تدریج در کل کشور اجرایی می‌شود.
تابش با بیان اینکه دولت برای کردستان برنامه های خوبی در دست اجرا دارد، افزود: این طرح‌ها مختص مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی و افراد نیازمند است.
امروز همچنین ۳۸ هزار ۶۰۶ امین واحد مسکونی مقاوم سازی شده کردستان در روستای شانوره قروه به بهره‌برداری رسید.

 ۳۲۸ واحد مددجوی شهری و روستایی در کردستان به بهره‌برداری رسید

با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ۲۶۲ واحد مسکونی مددجویی روستایی و ۶۶ واحد مسکونی مددجویی شهری در کردستان به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی واگذار شد.
نوبخت در این آیین اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه در تامین اعتبار صندوق ضمانت مددجویی کردستان مشارکت می‌کند تا مددجویان مشکل ضمانتی نداشته باشند.
وی همچنین دستور داد تا سهم ۴۰ میلیون ریالی ۲۰۰ خانوار مددجوی کردستانی برای برخورداری از مسکن از طرف سازمان برنامه و بودجه تامین شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان هم گفت: برای احداث این ۳۲۸ واحد شهری و روستایی و تعمیر و مرمت ۳۲۱ واحد مددجویی در استان در مجموع ۲۲۵ میلیارد ریال هزینه شده است.
محمدرسول شیخی زاده افزود: برای این سه  واحد مسکونی هم با زیربنای  ۲۳۹ متر مربع در سه طبقه ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

جغرافیای کردستان باید کارگاه فعال زیر ساخته شود رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین در بازدید از گردنه صلوات آباد سنندج گفت: از نظر دولت جغرافیای کردستان باید کارگاه فعال زیر ساخت شود که توسعه شبکه بزرگراهی و تکمیل راه آهن از جمله بخش‌های مهم این کارگاه است.

محمدباقر نوبخت به پیشرفت محسوس فیزیکی این طرح اشاره کرد و افزود: قطعه کوچک باقی مانده در این طرح باید تا بهار سال آینده و قسمت اصلی آن تا قبل از فصل سرما و مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه دولت خود را مدیون مردم شریف کردستان می‌داند، اضافه کرد: با اجرای شبکه بزرگراهی و بهبود زیرساخت‌ها امیدواریم بخشی از دین خود را به این مردم ادا کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به کلنگ زنی سه هزار واحد مسکونی نیازمندان در این سفر هم اشاره کرد و گفت: سال آینده همین موقع این واحدها تحویل مردم استان می‌شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور هم در حاشیه این بازدید گفت: مسیر تهران تا سنندج ۶۰۰ کیلومتر است که به صورت آزادراه و بزرگراه است.

خیرالله خادمی با بیان اینکه حد فاصل همدان تا سنندج به طول ۱۶۰ کیلومتر است که ۱۴۰ کیلومتر آن تبدیل به بزرگراه شده است، افزود: هم اکنون بسیاری از حوادث گذشته را نداریم اما پرهزینه ترین قسمت این بزرگراه گردنه صعب العبور صلوات آباد است که با روند خوب و مصوبه اعتباری مناسب دولت در سه قطعه به طول  ۲۱ کیلومتر در حال اجراست.

وی با اشاره به اختصاص ۳۴۰ میلیارد ریال از محل اسناد خزانه برای این طرح اظهار داشت: در حال حاضر این طرح مشکل نقدینگی ندارد و تا پایان فصل کاری، ۱۵ کیلومتر آن زیر بار ترافیک می رود و مابقی هم بهار سال آینده به اتمام می‌رسد.

خادمی با بیان اینکه با این روند گره ترافیکی در این مسیر باز می‌شود و تصادفات به شدت کاهش می‌یابد، یادآور شد:  برآورد اجرایی این طرح ۷۰۰ میلیارد ریال است که ۳۵۰ میلیارد ریال  آن را سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرده و مابقی هم به تدریج تزریق می شود که در این صورت تا بهار سال آینده آن را به اتمام خواهیم رساند.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا