شناسه خبر : 182624
تاریخ ارسال : ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۴:۲۹ ب٫ظ

فاضلی در گفت‌‎وگو با خط اعتدال : وزارت بهداشت در دوره جدید از سیاسی‌کاری فاصله گرفته است

 

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: وزارت بهداشت در دوره جدید از سیاسی‎‌کاری یا پروپاگاندا فاصله گرفته و خدمت صادقانه و توجه به سلامت مردم را در دستورکار خود قرار داده است.

 

 

ملک فاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار خط اعتدال ، درباره تأثیرگذاری اقدامات وزارت بهداشت در روند واکسیناسیون کرونا اظهار داشت: وزارت بهداشت دوره جدیدی را تجربه می‌کند که در این دوره به دور از حواشی و هیاهو به امر واکسیناسیون کرونا سرعت بخشیده است.

وی گفت: از اینکه وزارت بهداشت در این دوره برخلاف دوره قبل، سیاسی‎‌کاری یا پروپاگاندا را کنار گذاشته و خدمت صادقانه و توجه به سلامت مردم را در دستورکار خود قرار داده است، موجب دلگرمی مردم بوده و انتظار مردم هم از مسئولان این است که به سلامت و بهداشت جامعه و واکسیناسیون سراسر اهمیت بیشتری دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متأسفانه در دوره قبل، وزارت بهداشت درگیر حواشی بسیاری بود و حتی به عمد اقداماتی که باید انجام می‌شد را انجام نمی‌دادند و برای اینکه قصور خود را توجیه کنند، همه کاستی‌ها را متوجه تحریم و عدم فروش واکسن می‌کردند، اما امروز همه مشاهده کردیم که واردات واکسن کرونا هیچ ارتباطی به تحریم نداشت و حتی همه کشورها برای فروش واکسن به ایران در رقابت هستند.

فاضلی با بیان اینکه دروغ‌ها و سیاهنمایی‌ها به سلامت جامعه آسیب زد، افزود: سلامت مردم برای دولت و مسئولان باید مهم باشد و خط قرمز دولت محسوب شود، نه اینکه سلامت مردم را به گروگان گرفت. دولت قبل سلامت مردم را ابزار بازی‌های سیاسی خود کرده بود و برای پیشبرد اهداف سیاست خارجی خود، مسئله واکسن را به برجام FTAFT گره زد. در دولت جدید و دوره مدیریت جدید در وزارت بهداشت، این روند متوقف شد و اجازه ندادند که بیش از این سیاسی‌بازی‌ها سلامت مردم را به خطر بیاندازد.

وی بیان کرد: اینکه وزارت بهداشت درگیر حاشیه نیست و به وظیفه اصلی خود به خوبی عمل می‌کند و به روند واکسیناسیون سرعت بخشیده، نشان می‌دهد این وزارتخانه از ظرفیت و پتانسیل بسیاری بالایی برخوردار است که در دوره آیت‌الله رئیسی برجسته و شکوفا شده است و امید می‌رود که از این وزارتخانه در طی روزها و هفته‌های آینده، خدمات بیشتری را مشاهده کرد.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا