شناسه خبر : 115357
تاریخ ارسال : ۱۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱:۲۵ ق٫ظ
فاطمه پهلوانی در گفتگو با « خط اعتدال»:

در تشدید بهم ریختگی اقتصادی کشور، ما مردم نیز مقصر هستیم/برخی در مجلس در صدد مچ گیری و استفاده از بحران ها برای تسویه حساب یا اثبات خود هستند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

جوان فعال سیاسی-اجتماعی با اشاره به اینکه باید از نیروهای جوان در کابینه دولت استفاده شود اظهار داشت: اگر جوان گرایی شود به پویا تر شدن دولت کمک شایانی می کند و سریع تر نسبت به مسایل جامعه واکنش نشان می دهد.
فاطمه پهلوانی مدیر کل تشکیلات و بهبود روش های شهرداری تهران، در گفت و گو با  «خط اعتدال» در مورد صبحت های رییس جمهور در راستای پویایی و تغییرات کابینه گفت: انتظار ما از دولت دوازدهم در همان ابتدای دوره بود که کابینه یک کابینه موثرتر و جوانتری باشد.
وی در ادامه افزود: متاسفانه باید بگویم درمدت این پنچ سال از نیروی جوان کشور برای مدیریت کشور به طور مناسب استفاده نشده و حتی در دوره دوم متوسط سن کابینه بیشتر از قبل شد؛ البته برخی می گفتند چون مسائل کشور بسیار پیچیده است باید از نیروهای با تجربه تر استفاده نمود در صورتی که جوانانی که مد نظر بودند خالی از ظرفیت و تجربه نبودند وما ناپختگی در آنها نمی دیدیم و اعتقاد داشتیم که اگر جوان گرایی شود خلاقیت و خطرپذیری بیشتر منجر به افزایش سرعت و تحول خواهد شد.
پهلوانی با اشاره به موضوعات پیچیده مسایل اقتصادی اخیر اظهار داشت: در خصوص مسائل اقتصادی دولت با تعلل تصمیمات مهم را می گیرد و در ارتباط با بدنه جامعه و طرح مسائل تاخیر دارد، این امر موجب می شود که مردم از علل و ریشه های مسائل مطلع نشوند و همراهی لازم صورت نگیرد.
وی با توجه به روحیاتی که در جوانان وجود دارد گفت: البته باید گفته شود وقتی ما اسم جوان را می آوریم مانند جوانان مدیر صدر انقلاب از افراد ۲۰ ساله سخن نمی گوییم بلکه صبحت از افرادی با سنین بین ۳۰ تا ۴۵سال است و این خود بیانگر این واقعیت تلخ است که پذیرش نیروهای جوان بسیار سخت شده در حالیکه اگر از این پتانسیل استفاده شود عملکرد بسیار مثبت تر خواهد بود مانند رفتاری که مهندس آذری جهرمی در مورد بحران در بازار موبایل داشتند که موجب ایجاد شفافیت و آرامش در بازار شد.
پهلوانی با بیان اینکه ما معتقد به تغییرات کابینه هستیم گفت: باید این تغییرات به نفع جوان گرایی و تخصص گرایی صورت گیرد و هردوی اینها همزمان باهم اتفاق بیفتد نه صرفا جوان گرایی و نه صرفا تخصص گرایی!
وی در ادامه گفتگو با توجه به انتقادات به حق در مورد افزایش کالاهای مصرفی و سو استفاده برخی از مخالفان دولت از این فضا برای تخریب دولت و بعضاً نا کارآمدی مجموعه دولت ، در پاسخ به این سوال که آیا همه مسئولیت ها متوجه دولت است و یا دیگر قوا هم باید پاسخگو باشند، اظهار داشت: باید همه قوا در کنار یکدیگر قرار گیرند مجلس با قانون گذاری به موقع و کاملا به روز و دولت با اجرای درست و نهادهای نظارتی با اقدامات به موقع در برابر متخلفین می توانند زنجیره مدیریت اثربخش را تکمیل نمایند.
این مدیر جوان در ادامه افزود: متاسفانه مشکلات فقط در دولت نبوده است و در بقیه نهادها نیز رویکرد همراهی و تشریک مساعی برای حل مشکلات مردم دیده نمی شود به عنوان مثال گاهی اینطور به نظر می رسد که برخی در مجلس در صدد مچ گیری و استفاده از بحران ها برای تسویه حساب یا اثبات خود هستند در حالیکه نمایندگان مردم باید با توجه به جمیع متغیرها و با هدف همگرایی در کنار دولت برای رفع مسائل تلاش نمایند.
وی در ادامه با اشاره به رفتاری که دولت در برخورد با موسسات غیر مجازمالی داشت، گفت: متاسفانه نمایندگان مجلس نیز درحمایت خود نسبت به دولت در مورد موسساتی که ضربه به اقتصاد کشور زدند همکاری های لازم را به صورت تخصصی و دقیق عمل ننمودند و مدت ها طول کشید تا به ریشه مشکلات پی برده و اقدامات خوب دولت را پشتیبانی نمایند.
پهلوانی با توجه به اینکه یکی از مهمترین عللی که منجربه بهم ریختگی اقتصادی کشور شده است ناآگاهی و هیجانات خود مردم است، گفت: در چنین شرایطی ضرورت توجه و حفظ اعتماد اجتماعی بیشتر احساس می شود. رفتار برخی از هموطنان در شرایط بغرنج اقتصادی به رفتار یک جامعه ی نامطلع در زمان قحطی شبیه است. به عنوان مثال وقتی که می گویند طلا و سکه و یا ارز در بازار گران شد هجوم مردم برای خرید بیشتر می شود یا وقتی شرکتی که ۲۵ یورو ارز دولتی گرفته برای واردات گوشی موبایل ولی تعداد زیادی از آنها را در همان دم با اختلاف دو میلیون گرانتر به یک عمده فروش فروخته این یعنی یک جای کار ما مردم هم می لنگد در حالیکه رفتار مردمان بسیاری از کشورهای دنیا که به اندازه ی ما هم ادعای تمدن ندارند اینگونه نیست و سعی می کنند با عقلانیت، آرامش و امنیت را به کشور بازگرداند. کمپین «گران نمی خریم» که آقای علی کریمی راه انداخت ، یک نمونه خوب از اینگونه رفتارهای مترقیانه می تواند باشد.
پهلوانی در ادامه گفتگو در پاسخ به اینکه نقش گروههای سیاسی در این برهه از زمان چیست و آیا اختلافات در مورد مسایلی که مرتبط با منافع عمومی است ضروری است به «خط اعتدال»، گفت: در این شرایط فقط و فقط با حفظ اتحاد و انسجام ملی می توانیم مسائل و مشکلات عدیده سیاسی و اقتصادی کشور را حل کنیم و لازم است کلیه احزاب و گروه ها و جریانهای سیاسی تنها “منافع ملی” را محور این اتحاد و همگرایی قراردهند و تا اطلاع ثانوی مسائل داخلی و بین جناحی را کنار گذاشته و برای حفظ تمامیت ایران اسلامی تلاش کنند.
وی با بیان اینکه اگر انتقادات سازنده داشته باشیم خیلی خوب است به یکدیگر مطرح کنیم، گفت: ولی متاسفانه دیده می شود عده ای در داخل کشور در صدد کسب امتیاز از شرایط خاص پیش آمده هستند، درحالیکه دولت آمریکا و عوامل برانداز شدیداً برای ایجاد آشوب و بحران در کشور تلاش می کنند؛ در چنین شرایطی دنبال مقصر بودن یا همه تقصیرات را بر گردن دولت انداختن نه عقلانی است و نه اخلاقی.

فعال سیاسی عضو حزب اتحاد ملت با بیان اینکه مشکلات کشور به راحتی و تنها با توان یک قوه قابل حل نیست، اذعان داشت: حتی اگر همین فردا دولت آقای روحانی با کابینه اش تغییر کند و گروه دیگری از هر جناح و دسته ای جایگزین آن شوند باز هم مشکلات ریشه ای حل نشده باقی خواهند ماند و برای حل این مسائل راهی جز همدلی، اعتماد و تعهد در کلیه ارکان نظام وجود ندارد. امیدواریم در پرتو تحقق این اصول مهم و با تاکید بر منافع ملی راهکارهای تازه ای برای بهبود شرایط مردم و کشور تعریف و اجرا شود.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا