شناسه خبر : 171854
تاریخ ارسال : ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۶:۴۳ ق٫ظ

فرزانه‌ ترکان:تهران تعطیل و جاده‌های ورودی و خروجی به آن بسته شود

آمار تلفات کرونا به بیش از ۴۰۰ هم رسید و همچنین تعداد مبتلایان از مرز ۸۰۰۰هزار نفر هم گذشت تا بحران شیوع ویروس کرونا و مرگ و میر ناشی از آن بیشتر از هر مقطع دیگری در ۸ ماه اخیر در کشور خودنمایی کند. این شرایط در حالی است که مشخصا درباره تهران، با وجود اصرار مکرر شورای شهر و همچنین نمایندگان مجلس، دولت برای تعطیلی دو هفته‌ای از خود مقاومت نشان می‌دهد تا نگرانی‌ها در میان پایتخت‌نشینان به بیشترین حالت ممکن خود برسد.

 

فرزانه‌ ترکان، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو کادر درمان، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در این‌باره اظهار داشت: وضعیت کرونایی در حال حاضر به معنای واقعی کلمه بحرانی است و به همین دلیل، لازم است هم مردم و هم مسئولین با تمام وجود شرایط را درک کنند تا بلکه از این طریق بتوانیم اقلا از افزایش روزانه تعداد تلفات جلوگیری کنیم. در واقع باید گفت که کرونا شوخی ندارد و کمترین کوتاهی ضررهای زیادی را تحمیل خواهد کرد.

 

این فعال سیاسی در ادامه افزود: متاسفانه دولت‌مردان ما گویی متوجه بحران کرونا نشده‌اند و به همین دلیل کارهای لازم را انجام نمی‌دهند و فقط مرتب به مردم برای استفاده از ماسک توصیه می‌کنند. آن هم در حالی که متاسفانه بالا رفتن تعداد تلفات برای مردم عادی شده است. این وضعیت می‌تواند در کلان‌شهر تهران تراژدی بزرگی به بار بیاورد. چون تهران به دلیل شلوغی از کمبود وسایل نقلیه عمومی رنج می‌برد و در چنین حالتی حتی استفاده از ماسک هم نمی‌تواند کمکی به مردم کند.

 

او همچنین تصریح کرد: در واقع به جای اینکه دولت از مردم مطالبه ماسک زدن و رعایت اصول بهداشتی را داشته باشد، این مردم هستند که باید بیشتر کردن وسایل نقلیه عمومی و فراهم کردن امکانات بیشتر بهداشتی را از دولتی‌ها مطالبه کنند. در چنین شرایطی و با وجود مطلع بودن از کاستی‌‌‌ها، نکوهش مردم بدترین کاری است که متاسفانه دولت در این شرایط دشوار انجام می‌دهد.

 

فرزانه ترکان در پایان گفت: به عنوان یک پزشک به دولت تاکید می‌کنم که مشخصا برای برای امنیت سلامت مردم تهران باید ناوگان حمل و نقل عمومی را با اتوبوس‌ها و واگن‌های بیشتر تجهیز کند. همچنین لازم است ضمن تعطیلی تهران، جاده‌های ورودی و خروجی تهران بسته شود و سفرها فقط به شرایط واقعا اضطراری محدود شود.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا