شناسه خبر : 145210
تاریخ ارسال : ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۴:۲۰ ب٫ظ
در گفت وگو با «خطِ اعتدال»:

فلاحت پیشه: باید گام سوم را با قدرت برداریم/ گام چهارم اثرگذاری گام سوم را ندارد/ باگام سوم می توانیم از آمریکا و اروپا امتیاز بگیریم

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط فعلی باید از فرصت گام سوم استفاده کنیم چون گام چهارم دیگر اثرگذاری لازم را نخواهد داشت، چون همزمان با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است که اثربخشی لازم را ندارد.

حشمت الله فلاحت پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت وگو با «خط اعتدال»، با اشاره به ضرورت و حساسیت اجرای گام سوم برجامی ایران اظهارکرد: گام سوم ایران به منظور کاهش تعهدات برجامی در مقطع حساسی است و جمهوری اسلامی دراین مقطع می تواند روی آن حساب کند و امتیازات لازم را از اروپا و آمریکا بگیرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به لحاظ تاکتیتکی رابطه ایران و آمریکا به شدت ایدئولوژیک است و البته با بخشی از این اختلاف ایدئولوژیک موافقم، ولی این تحلیل تاکتیکی است و در شرایط فعلی باید از فرصت گام سوم استفاده کنیم چون گام چهارم دیگر اثرگذاری لازم را نخواهد داشت، چون همزمان با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است که اثربخشی موردنظر را ندارد.
نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که در صورت رای آوری دوباره ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، چه سیاستی در قبال ایران اجرا خواهد کرد، گفت: به نظرم ترامپ تلاشش این است که موضوع ایران را با شناسایی و به رخ کشیدن ترس ایرانی ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به رخ بکشد. می خواهد این پرونده را ببندد و به دوره بعدی ریاست جمهوری احتمالی خود موکول کند.
فلاحت پیشه تاکید کرد: اگر ایران با ترس و در شرایط نامناسب وارد مذاکره با امریکا شود، چه این دوره و چه دوره بعد، چیزی عایدش نمی شود و باید هوشیار باشد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه «ترامپ بخش عمده ای از فرصت مذاکره را از بین برده است»، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با گام سوم کاهش تعهدات برجامی می تواند ترامپ را با فضای واقع گرایانه ای مواجه کند. ایران باید گام سوم کاهش تعهدات برجامی را قوی بردارند تا برجام را احیا کند. دراین صورت جمهوری اسلامی بهتر می تواند از اروپا و آمریکا امتیاز بگیرد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا