شناسه خبر : 126791
تاریخ ارسال : ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۸:۵۳ ب٫ظ

محمدرضا عارف در گفت وگو با «خطِ اعتدال»/تقدیر عارف از نوبخت به دلیل بررسی بودجه ۹۸ در فراکسیون امید پیش از نهایی شدن/باید با استفاده از نیروها و منابع داخلی تحریم ها را پشت سر بگذاریم/هنوز استیضاح وزیر علوم در کمیسیون آموزش بررسی نشده است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره استیضاح وزیر علوم گفت: استیضاح وزیر علوم هنوز به کمیسیون آموزش ارجاع نشده است و بعد از بررسی و جمع بندی نظر نهایی کمیسیون را در این باره اعلام خواهیم کرد. همچنین در فراکسیون امید هم در این باره جلسه ای تشکیل نشده و اظهار نظر اعضا در این باره شخصی است نه فراکسیونی.
محمدرضاعارف، در گفت وگو با «خطِ اعتدال» با اشاره به استیضیاح غلامی، وزیر علوم اظهار کرد: استیضاح وزیر علوم بعد از اینکه تقدیم هیات رئیسه مجلس شد به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع می شود. بعد از آن ما از نظر کارشناسی موضوع را در کمیسیون بررسی می کنیم و نتیجه گزارش و جمع بندی خود را در این باره اعلام خواهیم کرد.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به سوالی مبنی به نظر شخصی او درباره استیضاح وزیر علوم گفت: به عنوان رئیس کمیسیون آموزش نمی توانم مواضع شخصی خود را در این باره بیان کنم و منتظر هستم تا موضوع به کمیسیون ارجاع شود و نظر دوستان را بشنوم و بعد به جمع بندی برسیم.
رئیس فراکسیون امید مجلس همچنین ترجیح داد از منظر ریاست فراکسیون امید هم در این باره اظهارنظری نکند چرا که هنوز این موضوع در فراکسیون امید مورد بررسی قرار نگرفته است.
عارف اعلام کرد: در این باره هریک از اعضای فراکسیون امید صحبتی داشته باشد، مواضع شخصی آن نماینده است، نه نظر فراکسیونی.
این نماینده مردم تهران در مجلس همچنین درباره جلسه اخیری که محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه برای تشریح بودجه ۹۸ به فراکسیون امید آمده بود، تصریح کرد: جلسه خوبی با آقای نوبخت داشتیم و در جریان جهت گیری و مباحث کلی بودجه سال آینده قرار گرفتیم. دوستانمان با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم نقطه نظراتی داشتند که مطرح کردند و دکتر نوبخت هم در این باره تشکر کرد.
رئیس فراکسیون امید افزود: جا دارد از ایشان تشکر کنم که قبل از اینکه لایحه بودجه سال ۹۸ نهایی شود و توسط رئیس جمهوری برای ارائه به مجلس تقدیم شود، ما را در جریان آن قرار دادند تا بتوانیم در فضایی صمیمی نقطه نظرات و نقدها را نسبت به بودجه بیان کنیم.
عارف ادامه داد: حتما این نکات مورد توجه قرار خواهند گرفت و آنچه برای ما مهم است اینکه در بودجه عملیاتی با توجه به شرایط خاص و کاهش وابستگی بودجه به نفت، دولت بودجه خوب و قابل اجرایی تقدیم کند. قطعا این جلسات را ادامه خواهیم داد تا با اشرافی که درباره آن پیدا می کنیم، بتوانیم درباره کلیات بودجه ۹۸ مشورت و نظر بدهیم.
رئیس فراکسیون امید تاکید کرد: توضیحاتی که دادند خوب بود و راهبرد کلی دولت در این باره راهبرد منطقی و خوبی است و با توجه به شرایط تحریم های ظالمانه ای که به ما تحمیل شده است باید با استفاده از نیروها و منابع داخلی این تحریم ها را پشت سر بگذاریم.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: گفته شد عدد و رقم های مطرح شده در این جلسه اعلام نشوند، ولی مهمترین نکات این جلسه درباره جهت گیری بودجه و به خصوص منابع منطقی بود. اهدافی هم که مطرح شد در راستای اهداف برنامه ششم و جهت گیری و برنامه های دولت دارد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا