شناسه خبر : 110948
تاریخ ارسال : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰ ب٫ظ

سالاری (عضوشورای شهر تهران)در گفتگو با «خطِ اعتدال»: مبارزه با رانت در متمایزکردن شهردار منتخب تأثیر گذاراست/شهر تهران باید انسان محور باشد نه ماشین محور/باید یک اتاق شیشه ای واقعی درست کنیم

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: انتظارمان از شهردار منتخب تهران این است که ایشون بدون فوت وقت و فوریت نسبت به برنامه های مصور شورا اهم از برنامه پنج ساله و سال ۹۷که توسط شورا تصویب شده اقدامات خود را در حوزه های مختلف مأموریتی عملی کند.
محمد سالاری کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران ، در گفتگو با گروه اجتماعی پایگاه خبری « خطِ اعتدال» با اشاره به درخواست شهروندان تهران از شهردارمنتخب جدید در حوزه مدیریتی ایشان اظهار کرد: با توجه به آغاز فعالیت دوره پنجم شورای شهر که تا کنون بیش از ۸ ماه سپری شده است دراین مدت بستر سازی لازم برای عملیاتی کردن برنامه ریزی هایی که توسط شورا و شهرداری، انجام شده است، انتظارمان از شهردار منتخب تهران این است که ایشان بدون فوت وقت و با فوریت نسبت به این سیاست ها و برنامه های مُصور شورا اهم از برنامه پنج ساله و سال ۹۷که توسط شورا تصویب شده است اقدامات خود را در حوزه های مختلف مأموریتی عملیاتی کند.

وی با توجه به اینکه یکی از مطالبات جدی افکار عمومی و مردم تهران که منجر شد به لیست امید رأی دهند، انتظارات آنان از شهردار جدید در اصل رویکرد شفاف سازی و فساد ستیزی بود، گفت: با توجه به سابقه خوبی که مهندس افشانی در کارنامه مدیریتی خود دارند اقدامات لازم را برای تدوام این دو رویکرد در همه حوزه ها ی تصمیم گیری و فرایند های مختلف اهم از فرآیند عملیات مالی و در خصوص انعقاد قردادها و حوزه های شهر سازی و معماری مناطق تهران و سایر حوزه ها را اعمال دهند.
سالاری از انتظارات جدی شورای پنجم از شهردارمنتخب تهران را در فوریت اجرایی در مجموعه مدیریت شهری عنوان کرد، گفت: باید اجرای کار همراه با امید و نشاط و روحیه کار و فعالیت در غالب فساد ستیزی برای شهروندان قرار گیرد.
این رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با آنکه سابقه ای که شهردار منتخب تهران در تصمیمات اولیه خود بعد از انتخاب اتخاذ می کند می تواند بسیار موثر واقع شود، گفت: تصمیات اولیه چه در حوزه جلساتی با معاونین و مدیران و شرداران مناطق و غیره می تواند بسیار تاثیر گذاردر روند اجرای بعدی کار واقع شود .
وی با توجه بر اینکه سرمایه هر سازمانی نیروی انسانی آن سازمان عنوان می شود، افزود: امیدواریم شهردار منتخب تهران بتواند با نیروی انسانی بسیار متراکم و گسترده شهرداری تهران این پیام وباور را عملی کند تا بتوانیم با همکاری شهردار تهران تمام تلاش خود را برای موفقیت بر ارتقای کیفیت زندگی در شهر تهران به کار ببریم.
سالاری در ادامه گفت و گوی خود در پاسخ به این نکته که چه چیزی می تواند در دوره مدیرتی جدید “افشانی”، ایشان را از دیگر شهردارها متمایز کند، به خبرنگار «خط اعتدال»گفت:همین احترام به موضوع کارشناسی شده به شهرداری تهران و در اصل ارتقاء مدیران پاک دست و توانمند در اجرای شورا و شهرداری می تواند در متمایز کردن شهردار منتخب تهران نسبت به بقیه شهردارها موثر واقع شود.
وی افزود: اساساً مدیریت کلان شهری همانند تهران آن هم با داشتن پیچیدگی های گسترده وداشتن مأموریت های متعدد قطعاً توسط یک نفربه عنوان شهردار تهران نمی تواندموثر واقع شود و زمانی تمام این رودیکردها و سیاست های شورا و شهردار منتخب می تواند عملیاتی شود که مجموع مدیران و
نهاد های پرسنلی سازمان شهرداری به باور برسند وهر چه سریعتر فعالیت های مثبت آنها در کارهایشان دیده شود.
البته برخورد با فساد و هرگونه رانت و انتصاباتی که مبتنی بر شایستگی نباشد می تواند در متمایز کردن شهردار تأثیر گذار باشد.
سالاری مهم ترین دغدغه مردم تهران در خصوص مباحث مدیریت شهری را بحث فساد عنوان کرد و گفت: با توجه به نوع خدماتی که توسط شهرداری ارایه می شد ما باید یک اتاق شیشه ای واقعی درست کنیم که در آن تمام اقدامات و تصمیمات دارای رصد و دیدن باشد.
این رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با توجه بر اینکه شهر تهران دارای چالش های است که مورد آزار شهروندان تهرانی است، بیان داشت: آلودگی هوا و حمل و نقل از مشکلات شهری در تهران است که تعامل با دولت و شورا و مشارکت مردم در این حوزه می تواند در رفع این مشکلات اقدامات اساسی انجام داد.
سالاری با انتقاد به اینکه شهر تهران باید به سوی انسان محور حرکت کند نه ماشین محورتاکید کرد: متاسفانه در شهر تهران و کلان شهرها انسانها در حاشیه قرار گرفته اند.که باید در این خصوص تصمیمات اساسی و بنیادی گرفته شود.
وی بحث ایمن سازی شهر تهران و مبارزه با بافت های فرسوده را در اولویت کار شهر تهران مطرح کرد و گفت: شهر تهران با داشتن جمعیت زیاد بر روی گسل های زلزله قرار گرفته است که اهمیت دادن به زیر ساخت ها برای آغاز حرکت به سوی ایمن سازی و رعایت استانداردها از موارد مهمی است که باید حتماً به آن پرداخته شود.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا