شناسه خبر : 122269
تاریخ ارسال : ۷ مهر ۱۳۹۷ - ۹:۳۴ ب٫ظ
مرتضی مبلغ در گفتگو با «خط اعتدال»:

آمریکا قانون شکن است/ مردم ایران توسط این قانون شکنی ها نشانه گرفته شده اند/ترامپ با نقض تعهدات بین المللی، اعتبار جهانی خود را شکست

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مرتضی مبلغ (معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات) در گفت و گو با گروه سیاسی «خط اعتدال» پیرامون سخنان رییس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل، اظهار کرد: رییس جمهور آمریکا در سخنان خود همان رویه غیرعُقلایی و هیجانی و غیر منطقی را تکرار کرد.
وی گفت:رییس جمهور آمریکا با نقض تعهدات بین المللی، اعتبار جهانی خود را شکست


مبلغ با بیان دستاوردها و تاثیرات مثبت حضور روحانی در مناسبات بین المللی، اذعان کرد: رییس جمهور ایران با یک رویکرد کاملا عُقلایی، منطقی و حقوقی وارد صحنه سازمان بین الملل شد و همانطور که از قبل به ایشان توسط شخصیت ها و چهره های مختلف توصیه شده بود و خود ایشان نیز توجه داشتند سعی کردند شکافی که بین امریکا و  متحدان خودش و همچنین بین بسیاری از کشورهای دیگر به وجود آمده است به نحوی وضوح بیشتری ببخشند و با جدیت ابعاد آن را برای جامعه جهانی تبیین کنند.
وی با تاکید بر اینکه رییس جمهور ایران با زبان دیپلماتیک با دنیا صبحت کرد، گفت: با این کار رییس جمهور خواست از یک طرف چهره صلح طلب و اهل مذاکره ایران را به آنها نشان دهد و از طرف دیگر بگوید ایران همیشه طبق موازین بین المللی عمل کرده است.
معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات با اشاره به اینکه ایران قربانی قانون شکنی های آمریکا می شود، گفت: مردم ایران توسط این قانون شکنی ها نشانه گرفته شده اند و رییس جمهور ایران توانستند در این زمینه با بیان مناسب و متوسل شدن به ادبیات دیپلماتیک مواضع خود را تبیین کنند.
وی با اشاره بر اینکه هر کسی می تواند با سخنان خود در محفلی با ادیبات موثر و سازنده متناسب بر عوامل و عناصر آن محفل اثر گذار شود، گفت: تا کنون دنیا متوجه این قضیه شده است که جمهوری اسلامی همیشه منطقی و صلح طلبانه صبحت کرده است و مانند طرف مقابل خود به دنبال جنجال، آشوب و خشونت نبوده است.
مبلغ با ذکر اینکه اعمال این گونه رفتارها همیشه اثرات خود را در جهان باقی می گذارد، گفت: رفتارهای مثبت ایرانی ها،خیلی از کشورها را ترغیب و تشویق بر این می کند که از جمهوری اسلامی ایران حمایت کنند و به راحتی در بازی با آمریکا نیافتند و  تحت تاثیرفشارهای آمریکا قرار نگیرند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا