شناسه خبر : 165538
تاریخ ارسال : ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱:۰۷ ب٫ظ

مریم حیدرزاده، شاعر و نویسنده در گفت و گو با خط اعتدال: “قهوه ات یخ نکند” همچون اولین کتابم در قالب شعر کلاسیک است/ مراسم رونمایی از کتاب “قهوه ات یخ نکند” تیرماه برگزار می شود

“قهوه ات یخ نکند” همچون اولین کتابم در قالب شعر کلاسیک است/ مراسم رونمایی از کتاب “قهوه ات یخ نکند” تیرماه برگزار می شود
حیدرزاده تاکید کرد: درصدد هستیم که در مراسم رسمی از کتاب “قهوه ات یخ نکند” رونمایی کنیم و دوستانی که علاقه مند به حضور هستند نیز شرکت کنند. در آینده نزدیک برنامه ای برای رونمایی از کتاب “قهوه ات یخ نکند” خواهیم داشت. به نظر می رسد مراسم رونمایی از دوازدهمین کتابم در تیرماه برگزار شود.

 

مریم حیدرزاده شاعر و نویسنده در گفت و گو با خبرنگار خط اعتدال به انتشار دوازدهمین کتابش اشاره کرد و گفت: آخرین کتابم به نام “قهوه ات یخ نکند” در قالب شعر کلاسیک یعنی غزل، مثنوی، چهارپاره و دو بیتی است. این کتاب از سوی انتشارات معین آقای رامسری منتشر شد.

او به ویژگی های کتاب “قهوه ات یخ نکند”، اشاره کرد و ادامه داد: بعد از انتشار اولین کتابم در سال ۱۳۷۶ کتابهای ترانه و نثر منتشر کردم اما کتاب “قهوه ات یخ نکند” پیرو اولین کتابم است. نوشتن را در ۸ سالگی و با غزل شروع کردم و اولین کتابی که از بنده منتشر شد شعر کلاسیک بود و کتابی که اخیرا به چاپ رسیده نیز شعر کلاسیک است البته به زبان روان و ساده ای که برای نسل امروز قابل درک باشد و نیاز به تفسیر نداشته باشد.

این شاعر در ادامه تاکید کرد: من بیشتر از ترانه به غزل و شعر کلاسیک علاقه دارم اما متاسفانه مدتی از شعر کلاسیک فاصله گرفته بودم. البته در خلوتم شعر کلاسیک می نوشتم و این شعرها را جمع آوری کردم و گزیده آن را در قالب این کتاب منتشر کردم.

حیدرزاده در خصوص رونمایی از کتاب “قهوه ات یخ نکند”، گفت: به دلیل شرایطی که کرونا در کشور بوجود آورده و با توجه به پروتکل های بهداشتی رونمایی از این کتاب انجام نشده است. اما درصدد هستیم که در مراسم رسمی از کتاب “قهوه ات یخ نکند” رونمایی کنیم و دوستانی که علاقه مند به حضور هستند نیز شرکت کنند. رونمایی از این کتاب مانند سایر کتابها و آلبوم هایم خواهد بود و همچون سالهای گذشته برای رونمایی به شهرهای مختلف می رویم.

او ادامه داد: در آینده نزدیک برنامه ای برای رونمایی از کتاب “قهوه ات یخ نکند” خواهیم داشت. به نظر می رسد مراسم رونمایی از دوازدهمین کتابم در تیرماه برگزار شود.

این شاعر در پایان گفت: امیدوارم مردم کتاب “قهوه ات یخ نکند” را دوست داشته باشند و در پیج اینستاگرامم توضیحات بیشتری درمورد این کتاب و نحوه خرید آن ذکر شده است که مردم می توانند به پیجم مراجعه کنند.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا