شناسه خبر : 179389
تاریخ ارسال : ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۸:۱۱ ق٫ظ

مشاور رییس جمهور در آیین معارفه سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند: اگر تخلفی وجود نداشته باشد هراس از شفاف سازی نیز وجود نخواهد داشت

حمیدرضا مومنی روز یکشنبه در آیین معارفه سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند اظهار داشت: مناطق آزاد در ایران به سازمان عمران تبدیل شده‌اند و بیشتر تمرکز و اهداف آنها به ایجاد زیرساخت‌ها در این مناطق متمرکز شده است.

مشاور رییس جمهور در آیین معارفه سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند: اگر تخلفی وجود نداشته باشد هراس از شفاف سازی نیز وجود نخواهد داشت

مومنی با انتقاد از فروش زمین در مناطق آزاد افزود: با فروش زمین در مناطق آزاد و درآمدهای ناپایدار نمی‌توان این مناطق را اداره کرد، فروش زمین اشتباه بزرگی در قبال اداره مناطق بخصوص در منطقه آزاد اروند بود.

او گفت: امروز انتظارات از مناطق آزاد زیاد است اما امکانات کافی در اختیار این مناطق نیست، با درآمد ناپایدار نمی‌توان مناطق آزاد را اداره کرد و نیاز است مجلس نگرشی به قوانین مناطق آزاد داشته باشد.

مشاور رییس جمهور بیان کرد: مناطق آزاد در وضعیت مطلوبی قدم برداشته‌اند و اقدام‌های توسعه‌ای در دولت تدبیر و امید در مناطق آزاد رشدی چشم گیر داشته و بسیاری از اقدام‌ها در این مناطق برای نخستین بار در کشور رقم خورده است.

مومنی افزود: اگر خواهان پیشرفت اهداف در مناطق آزاد هستیم باید بسترهای آن نیز فراهم شود چرا که با درآمدهای ناپایدار نمی توان کارهای توسعه‌ای را در مناطق آزاد کشور پیش برد.

او گفت: ریل‌گذاری خدمت‌رسانی در دولت تدبیر و امید در مناطق آزاد به شیوه‌ای صحیح انجام شده است و در مدت باقی‌مانده از دولت دوازدهم در همان مسیر گام برمی‌داریم.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: نمایندگان باید کمک کنند برخی از مشکلات از جمله مالیات را در برنامه هفتم حل کنند چرا که با این قوانین مناطق آزاد نمی‌توانند عملکرد مثبتی داشته باشند.

مومنی همچنین اظهار داشت: سرپرست جدید سازمان منطقه آزاد اروند باید حق مردم این منطقه را ادا کند و با شفاف سازی مردم ساکن در این منطقه آزاد باید از اقدامات صورت گرفته مطلع شوند.

او بیان کرد: اگر تخلفی وجود نداشته باشد هراس از شفاف سازی نیز وجود نخواهد داشت و تمامی مناطق باید اقدامات خود را برای مردم شفاف سازی کنند.

مشاور رییس جمهور در ادامه افزود: در راستای شعار امسال برای تولید، مانع زدایی و پشتیبانی، مدیرانی با سه ویژگی سلامت، داشتن برنامه و اقتدار در شورای عالی و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منصوب می‌شوند.

مومنی در پایان با قدردانی از زحمات اسماعیل زمانی مدیرعامل پیشین سازمان منطقه آزاد اروند گفت: این مدیر در هشت سال گذشته با اقدامات اساسی باعث تحول در منطقه آزاد اروند شد و امیدواریم مدیر جدید در راستای پیشبرد اهداف و پیشرفت آبادانی منطقه گام بردارد.

 


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا