شناسه خبر : 140883
تاریخ ارسال : ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰ ب٫ظ

معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور:توسعه کشور امری بومی و درون‌زا است/موضوع نهاد‌سازی در امر توسعه بسیار مهم است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

نشست تخصصی گروه توسعه، تأمین مالی و اقتصاد بین‌الملل مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری به ریاست دکتر محمد‌باقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و رییس هیأت امنا و رئیس گروه تو سعه، تأمین مالی و اقتصاد بین الملل این مرکز و با شرکت جمعی از کارشناسان و صاحب‌نظران توسعه در محل این مرکز برگزار شد.

 معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور:توسعه کشور امری بومی و درون‌زا است/موضوع نهاد‌سازی در امر توسعه بسیار مهم است
به گزارش خط اعتدال مرکز اطلاع‌رسانی، روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، دکتر محمد‌باقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس این سازمان و رییس هیأت امنای مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری در این نشست اظهار داشت: برای رسیدن به اهداف توسعه کشور، مطالعه و تبیین وضع موجود، با تمام مسایل و مشکلات پیش‌رو و تحقق وضع مطلوب ضروری است و موضوع نهاد‌سازی در امر توسعه بسیار اساسی و مهم است.
دکتر نوبخت افزود: بر اساس تمام اسناد فرادستی کشور، سازمان برنامه و بودجه کشور، مأمور راهبری و رصد توسعه کشور است و تأسیس و تقویت مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری با هدف نهاد سازی برای توسعه انجام شده است.
رییس هیأت امنای مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری با تصریح بر اهمیت مطالعه در روند توسعه گفت: این مرکز به عنوان نهادی علمی و قانونی تأسیس شد تا در امر فعالیت‌های پژوهشی و مطالعاتی، بازوی توانمندی برای سازمان برنامه و بودجه کشور باشد.
وی افزود: کار مرکز در سه سطح مطالعات کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دنبال می‌شود و مرکز آمار ایران و سازمان نقشه برداری کشور هم در تامین داده‌های مورد نیاز به این مرکز کمک می‌کنند.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه اظهارات خود تأکید کرد که ما، در گروه توسعه، تأمین مالی و اقتصاد بین الملل، از همکاری تمام مراکز علمی که به صورت تخصصی به مطالعه برنامه‌ریزی توسعه مشغول هستند و نیز از تجارب صاحب‌نظران این عرصه بهره خواهیم برد و با لحاظ کردن این که، توسعه کشور امری بومی و درون‌زا است، از تمام تجربه های جهانی و بین‌المللی نیز استفاده می‌کنیم.
گزارش مذکور حاکی است که در این نشست تخصصی، شرکت‌کنندگان به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و به ترسیم جایگاه واقعی صندوق توسعه ملی در روند توسعه کشور، تقویت بیشتر نقش و جایگاه شوراهای برنامه‌ریزی و توسعه استان ها، مدیریت دانش و نیز آینده‌نگری در روند مطالعات تأکید کردند.
شایان ذکر است که جلسه گروه توسعه، تأمین مالی و اقتصاد بین الملل مرکز پژوهش های توسعه و آینده‌نگری هر هفته یک بار تشکیل می شود.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا