شناسه خبر : 140883
تاریخ ارسال : ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰ ب٫ظ

معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور:توسعه کشور امری بومی و درون‌زا است/موضوع نهاد‌سازی در امر توسعه بسیار مهم است

نشست تخصصی گروه توسعه، تأمین مالی و اقتصاد بین‌الملل مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری به ریاست دکتر محمد‌باقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و رییس هیأت امنا و رئیس گروه تو سعه، تأمین مالی و اقتصاد بین الملل این مرکز و با شرکت جمعی از کارشناسان و صاحب‌نظران توسعه در محل این مرکز برگزار شد.

 معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور:توسعه کشور امری بومی و درون‌زا است/موضوع نهاد‌سازی در امر توسعه بسیار مهم است
به گزارش خط اعتدال مرکز اطلاع‌رسانی، روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، دکتر محمد‌باقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس این سازمان و رییس هیأت امنای مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری در این نشست اظهار داشت: برای رسیدن به اهداف توسعه کشور، مطالعه و تبیین وضع موجود، با تمام مسایل و مشکلات پیش‌رو و تحقق وضع مطلوب ضروری است و موضوع نهاد‌سازی در امر توسعه بسیار اساسی و مهم است.
دکتر نوبخت افزود: بر اساس تمام اسناد فرادستی کشور، سازمان برنامه و بودجه کشور، مأمور راهبری و رصد توسعه کشور است و تأسیس و تقویت مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری با هدف نهاد سازی برای توسعه انجام شده است.
رییس هیأت امنای مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری با تصریح بر اهمیت مطالعه در روند توسعه گفت: این مرکز به عنوان نهادی علمی و قانونی تأسیس شد تا در امر فعالیت‌های پژوهشی و مطالعاتی، بازوی توانمندی برای سازمان برنامه و بودجه کشور باشد.
وی افزود: کار مرکز در سه سطح مطالعات کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دنبال می‌شود و مرکز آمار ایران و سازمان نقشه برداری کشور هم در تامین داده‌های مورد نیاز به این مرکز کمک می‌کنند.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه اظهارات خود تأکید کرد که ما، در گروه توسعه، تأمین مالی و اقتصاد بین الملل، از همکاری تمام مراکز علمی که به صورت تخصصی به مطالعه برنامه‌ریزی توسعه مشغول هستند و نیز از تجارب صاحب‌نظران این عرصه بهره خواهیم برد و با لحاظ کردن این که، توسعه کشور امری بومی و درون‌زا است، از تمام تجربه های جهانی و بین‌المللی نیز استفاده می‌کنیم.
گزارش مذکور حاکی است که در این نشست تخصصی، شرکت‌کنندگان به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و به ترسیم جایگاه واقعی صندوق توسعه ملی در روند توسعه کشور، تقویت بیشتر نقش و جایگاه شوراهای برنامه‌ریزی و توسعه استان ها، مدیریت دانش و نیز آینده‌نگری در روند مطالعات تأکید کردند.
شایان ذکر است که جلسه گروه توسعه، تأمین مالی و اقتصاد بین الملل مرکز پژوهش های توسعه و آینده‌نگری هر هفته یک بار تشکیل می شود.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا