شناسه خبر : 182211
تاریخ ارسال : ۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۹:۰۶ ق٫ظ

معاون وزیر بهداشت: درصد رعایت پروتکل ها در زندان ها از دو برابر جامعه بیشتر است

معاون وزیر بهداشت گفت: درصد رعایت پروتکل ها در زندان ها از دو برابر جامعه بیشتر است و کسانی که در زندان ها حضور دارند هیچ فرقی با افراد دیگر از منظر سلامت ندارند.

به گزارش خط اعتدال،  رییسی معاون وزیر بهداشت در مراسم واکسیناسیون زندانیان سراسر کشور علیه ویروس کرونا که به طور رسمی در زندان اوین همزمان با عید سعید غدیر خم آغاز شد، گفت:  ظرف یک هفته تا ۱۰ روز کل زندان های کشور را برای نوبت اول می توان با ظرفیتی که وجود دارد واکسیناسیون کرد.

وی افزود: برای نوبت دوم هم نگرانی وجود ندارد و هر دو هفته یک بار گزارش کل زندان های کشور رصد می کنیم.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: درصد رعایت پروتکل ها در زندان ها از دو برابر جامعه بیشتر است و کسانی که در زندان ها حضور دارند هیچ فرقی با افراد دیگر از منظر سلامت ندارند.

در ادامه مراسم سیدحشمت الله حیات الغیب مدیر کل زندان های استان تهران گفت: یک پنجم زندانیان کشور در استان تهران هستند و خدمات بهداشتی به صورت شبانه روزی به زندانیان ارائه می‌شود.

مدیرکل زندان‌های استان تهران با بیان اینکه سالانه بیش از صد هزار ویزیت در زندان‌های استان تهران انجام می‌شود، گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی البرز موفق شدیم که تاکنون حدود ۹ هزار از مددجویان و پرسنل را واکسینه کنیم.

وی اظهار کرد: در زندان زنان واقع در شهرستان ری ۲۰۰ نفر واکسینه شدند و واکسیناسیون مابقی زندانیان نیز در حال اجراست. در زندان تهران بزرگ، ورامین، دماوند و کانون اصلاح و تربیت امروز به مناسبت عید غدیرخم واکسیناسیون در این زندان‌ها نیز آغاز خواهد شد.

حیات الغیب بیان کرد: مجموعه سازمان‌های زندان‌ها با درایت و تدبیر ریاست سازمان زندان‌ها و معاونت سلامت برای سلامت مددجویان حساسیت ویژه‌ای دارد. در زندان‌های استان تهران در زمینه کنترل ویروس کرونا در میان اکثر کشورهای دنیا و حتی توسعه یافته بسیار موفق عمل شده است.

مدیرکل زندان‌های استان تهران خاطرنشان کرد: در سطح زندان‌های تهران و کشور در این زمینه توفیقات بسیار خوبی داشته ایم و در زمینه کنترل مددجویان از لحاظ بیماری اقدامات بسیار موثری انجام شد.

وی ضمن قدردانی از همکاری مجموعه وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اداره کل زندان‌های استان تهران عنوان کرد: تاکنون واکسیناسیون حدود ۳۰ درصد از مددجویان انجام شده است و امیدوارم بتوانیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن تمام زندانیان استان تهران و همکاران و کارکنان زندان‌های استان تهران نیز واکسینه شوند.

سید عبدالله مرتضوی، معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان ها نیز در این مراسم گفت: هشت میلیون و ۶۰۰ هزار مورد غربالگری در زندان های سراسر کشور از ابتدا تاکنون انجام شده است.

ادامه دارد..


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا