شناسه خبر : 116139
تاریخ ارسال : ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴ ق٫ظ

معاون وزیر ورزش و جوانان:نحوه فعالیت و رتبه‌بندی سمن‌های جوانان حوزه گردشگری + جزئیات

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ضمن تشریح جزئیات و نحوه فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان در حوزه گردشگری و بوم‌گردی، از رتبه‌بندی این سمن‌ها از سال آینده خبر داد.

محمدمهدی تندگویان در گفت‌وگو با ایسنا، از فعالیت بیش از ۲۰۰۰ سازمان مردم‌نهاد جوانان در سراسر کشور خبر داد و افزود: فعالیت‌ این تشکل ها متنوع و در بخش‌های گوناکون اجتماعی، فرهنگی، مذهبی، اشتغال‌زایی و حتی گردشگری است، همین مساله نیاز به هماهنگی بین این سازمانهای مردم نهاد را بیش از پیش نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه گردشگری به تازگی و به صورت آزمایشی شروع شده است، اظهار کرد: طی مدت اخیر توانستیم شبکه گردشگری جوانان را تشکیل دهیم. در کشور حدود ۷۰ تشکل داریم که در زمینه گردشگری و بوم گردی فعال هستند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: ایجاد شبکه گردشگری بسیار متنوع است برای مثال سازمان مردم‌نهادی که ممکن است یک خانه قدیمی را در روستایی در اختیار داشته باشد، آن را به ظرفیت بوم‌گردی تبدیل کند. با ایجاد شبکه و تخصصی شدن این اقدامات تعداد توریست‌ها و گردشگران بیشتر می شود.

تندگویان در مورد هماهنگی و همکاری با میراث فرهنگی و گرفتن شناسه ثبت تمام سمن‌های فعال در حوزه گردشگری نیز اظهار کرد: با دریافت این شناسه سازمان‌های مردم نها به یک شبکه تبدیل می‌شوند که می‌توانند بحث گردشگری را در کل کشور هدایت کنند.

وی با بیان اینکه بعد از تقویت و توانمندی این فرایند، شبکه بوم گردشگری سمن‌ها می‌تواند در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار گیرد، گفت: مجموعه این گام‌ها به گردشگری کل کشور ـ چه توریست خارجی و چه گردشگر داخلی _ کمک می‌کند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه دبیرخانه‌ای نیز در این مورد در تبریز شکل گرفته است، تصریح کرد: فعالیت همه تشکل‌های مردم نهاد حوزه گردشگری در این دبیرخانه ثبت می‌شود.

تندگویان افزود: در کشور هفت پهنه تعریف شده است و هفت نفر از دبیران تشکل‌ها مسئول این پهنه ها شده‌اند و موظفند تمامی استعدادهای گردشگری منطقه را رصد کنند و نظم گردشگری کشور را با ایجاد شبکه تخصصی ایجاد کنند. این اقدامات تشکلها را به شدت تقویت می‌کند.

وی در مورد نقش سمن‌ها در حوزه کارآفرینی نیز با توجه به شرایط اقتصادی کشور نیز توضیح داد: در حوزه کارآفرینی هم همین شبکه تخصصی شکل گرفته است و قرار است در آینده در موضوعات هنری دارای یک شبکه تخصصی شوند. همچنین قرار است پایشی در حوزه فعالیت سمن‌ها در حوزه اقتصاد انجام شود تا بر مبنای آن یک شبکه تشکیل شود.

معاون ساماندهی امور جوانان افزود: دستاوردهای شبکه‌های فعلی سنجیده می‌شود تا از تجربیات فعلی برای برنامه‌های بعدی استفاده کنیم. تشکیل این شبکه‌ها به پایش فعالیت سمن‌ها هم کمک می‌کند. اگر یک سازمان مردم نهاد در یک حوزه تخصصی فعالیت درخوری ندارد یا باید رشد کنند و توانمند شود و یا از چرخه خارج شود.

تندگویان از رتبه بندی سمن‌های تخصصی از سال آینده خبر داد و گفت: براساس رتبه‌ای که سمن ‌ها به دست می‌آورند در مورد آنها تصمیم گیری می‌کنیم.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا