شناسه خبر : 125226
تاریخ ارسال : ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴ ب٫ظ
سرویس سیاسی «خطِ اعتدال»

موج سوران ترامپ!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سرویس سیاسی «خطِ اعتدال»

تحریم‌های مضاعف آمریکا و ایجاد جو روانی ناشی از آن، موجب شکل گیری شرایط اقتصادی و معیشتی خاصی در جامعه ما شده و مشکلات و تنگناهای بیشتری را بر زندگی مردم تحمیل کرده است. برای تسکین و آگاهی مردم لازم است که دولت تدبیر و امید با صداقت و شفافیت در باره واقعیت ها و شرایط موجود کشور با مردم سخن بگوید و موانع و مشکلات پیش رو را برای مردم تشریح کند و آنان را نسبت به سخنان و ادعاهای خود متقاعد سازد. نباید سخنانی گفته شود که سبب امیدهای واهی در جامعه شده و به بدبینی و عدم اعتماد مردم به دولت دامن بزند.

در این صورت است که جامعه با شناخت واقعیت ها و مشکلات و موانع پیش روی دولت، با دولتمردان همراهی و همدلی خواهد کرد و خود را مبتنی بر شرایط موجود وفق خواهد داد و یاری خواستن دولت از مردم را اجابت خواهد کرد.

در شرایط کنونی نباید به تنش های بیهوده سیاسی در کشور دامن زد و در عین حال نباید درباره بسیاری پدیده های ناهنجار تماشاگر و ساکت بود. متأسفانه گاه برخی از مدیران عالی کشور سخنانی بر زبان می آورند که حاصلی جز القای یأس و ناامیدی و یا تحریف و کتمان واقعیت ها ندارد. برخی نیز با هدف رفع مشکلات مردم هر روز طرحی یا وعده ای جدید را مطرح می کنند که فاقد پشتوانه های اجرایی و قانونی است. وزیری که با هدف در اختیار گرفتن منصب شهرداری تهران، ناگهان به منتقد درجه اول دولت تبدیل می شود و برای توجیه جدا شدن خود از دولت همه خدمات و عملکرد دولت را نادیده می گیرد و مردم را نسبت به آینده بدبین و بدگمان می سازد؛ آب به آسیاب چه کسانی می ریزد؟!

اکنون که برخی بر موجی که توسط ترامپ برای سرنگونی دولت ایران ایجاد شده سوار شده اند، باید بدانند که در صورت تحقق چنین امر دور از واقعیتی، نه ثبات دولت دکتر روحانی، بلکه ثبات و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جهان بی اعتبار خواهد شد و کشور دچار بحران داخلی ‌شدیدی گردیده و مورد طمع بیگانگان قرار خواهد گرفت. از این جهت است که در شرایط کنونی، مقام معظم رهبری بیشترین حمایت را از دولت انجام می‌دهند و کسانی را که از استعفا، کناره‌گیری دولت یا انتخابات زودرس سخن می‌گویند از جمله کسانی می دانند که در نقشه دشمن بازی می‌کنند.

 باید تأکید کرد که در این شرایط خاص به آرامش و ثبات، همدلی و آشتی ملی برای مقاومتی ملی و سامان دادن به شرایط پیش رو و سامان دهی وضعیت نیاز داریم. از این جهت ضرورت دارد که دولت اعتدال  با شفافیت و صداقت کامل، مردم را در جریان واقعیت ها و موانع و مشکلات پیش روی خود و از جمله کارشکنی ها و نامهری های برخی از افراد و جریان های داخلی قرار دهند و نیز مراقب باشند که تا قبل از تصویب و قطعی نشدن هر گونه برنامه و طرحی وعده های واهی و بی نتیجه به مردم داده نشود.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا