شناسه خبر : 156917
تاریخ ارسال : ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۸:۰۷ ق٫ظ

موسوی: حضور ظریف در نشست داووس لغو شد/ وزیر راه پیام ایران را به اوکراین برد

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با گرامیداشت روزه غزه گفت : مسئله اول جهان اسلام ، مسئله فلسطین است.

به گزارش ایسنا، سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه در نشست امروز خود با خبرنگاران اعلام کرد: قرار بود که وزیر امور خارجه به کشور سوئیس برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سفر کند ولی به رغم دعوت رسمی اولیه و حتی حضوری از ایشان ، برنامه تنظیم شده ایشان را به هم زدند و ترتیبات دیگری را در نظر گرفتند و در همین چارچوب این سفر متاسفانه انجام نمی‌شود .

 

سخنگوی وزارت خارجه همچنین گفت: رئیس دومای روسیه هفته آینده به تهران سفر می‌کند . وزیر راه نیز به اوکراین سفر کرده است و پیام رسمی جمهوری اسلامی ایران را به مقامات اوکراینی تحویل می‌دهد.

وی همچنین گفت: وزیر خارجه ونزوئلا نیز شب گذشته به تهران آمد و امروز ظهر هم با وزیر خارجه دیدار می‌کند .

موسوی افزود : به زودی یکی از مقامات کشورهای منطقه به ایران می‌آید که بعد از قطعی شدن اعلام می‌شود .

سخنگوی وزارت خارجه اظهار کرد : به رغم خباثتی که در برخی از کشورهای اروپایی می‌بینیم معتقدیم که باب مذاکره بسته نشده است و توپ در زمین کشورهای اروپایی است که خودی نشان دهند و به بیانیه و ادعاهایی که در بوق و کرنا در این زمینه مطرح می‌کنند ، عمل کنند.

وی گفت: ما ابتکاراتی را که به ذهنمان رسیده از دل برجام استخراج کرده‌ایم و به آنها پیشنهاد کرده‌ایم و اکنون توپ در زمین آنها است که آیا می‌خواهند مستقل باشند یا به حرف‌های قلدری مثل آمریکا گوش بدهند .
سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اقدام آلبانی در اخراج دیپلمات‌های ایرانی از این کشور گفت: احساس می‌کنیم دولت آلبانی دچار خطاهای پی‌درپی شده است و بدون هیچ دلیل و مدرکی این کار را انجام داده است. ما این اقدام را محکوم می‌کنیم و امیدوارم دولت آلبانی از مسیر کج به راه درست برگردد.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا