شناسه خبر : 128745
تاریخ ارسال : ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۴:۲۸ ب٫ظ

در گفت وگو با «خطِ اعتدال»/میرزایی نیکو، نماینده مردم دماوند:شرایط اقتصادی کشور شکننده و حساس است لذا نگاه بخشی نگری به بودجه درست نیست/جلوی حیف و میل بودجه شرکت ها گرفته شود/ توجه به معیشت، بهداشت و آموزش مردم اولویت بودجه ۹۸/ به کمپین نه به بخشی نگری بودجه ۹۸ می پیوندم

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با تاکید بر شرایط بد اقتصادی کشور، توجه به بودجه ملی از سوی نمایندگان را ضروری دانست و گفت: از بودجه انقباضی ۹۸ نمی توان توقع نگاه استانی و منطقه ای داشت و این بودجه جای مانور خاصی ندارد. ولی در کل باید نگاه ملی به بودجه ۹۸ داشت و معیشت مردم و بهداشت و آموزش را به عنوان اولویت درجه یک قرار داد و همچنین بودجه شرکت ها که در سنوات مختلف بررسی نشده اند را بررسی کرد و جلوی حیف و میل بودجه در شرکت های عریض و طویل را گرفت.

میرزایی نیکو، نماینده مردم دماوند در گفت وگو با «خطِ اعتدال»:شرایط اقتصادی کشور شکننده و حساس است لذا نگاه بخشی نگری به بودجه درست نیست/جلوی حیف و میل بودجه شرکت ها گرفته شود/ توجه به معیشت، بهداشت و آموزش مردم اولویت بودجه 98/ به کمپین نه به بخشی نگری بودجه 98 می پیوندم

قاسم میرزایی نیکو در گفت وگو با «خط اعتدال» بر تمرکز و توجه به بودجه ملی به جای بودجه استانی و منطقه ای در بودجه ۹۸ تاکید کرد و گفت: نگاه بخشی نگری به بودجه درست نیست، چرا که درگیر جنگ اقتصادی هستیم و شرایط اقتصادی کشور شکننده و حساس است.

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته با توجه به سقف بودجه تعیین شده و اینکه بودجه ۹۸ تحریمی، انقباضی و با تاکید بر حداقل فروش و وابستگی نفتی نوشته شده، بعید است نماینده ای بتواند نگاهی استانی و بخشی به بودجه ۹۸ داشته باشد و توقع اختصاص بودجه بیشتری به منطقه خود داشته باشد.

او افزود: در نهایت شاید بشود با توجه به شرایط بودجه نوشته شده تنها تا ۵ درصد در مجلس نسبت به بودجه ۹۸ تغییراتی ایجاد کرد. چرا که این بودجه جای هیچ مانوری ندارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس تاکید کرد: بنابراین باید به بودجه ۹۸ نگاه ملی داشته باشیم و معیشت مردم را مدنظر قرار دهیم. برای رسیدن به این اهداف هم باید دو کار مورد توجه قرار گیرد. اول اینکه باید بودجه شرکت های عریض و طویل را جدای از اینکه این شرکت ها استانی و منطقه ای یا ملی هستند مدنظر قرار دهیم که حیف و میل بودجه ای نداشته باشند و از هدر رفت بودجه در این شرکت ها جلوگیری کنیم.

میرزایی نیکو تصریح کرد: تنها جایی که در سنوات گذشته بودجه آن مورد بررسی قرار نگرفته است بودجه همین شرکت ها است که باید در بودجه ۹۸ به آنها پرداخته شود.

این نماینده اصلاح طلب دور دهم مجلس شورای اسلامی دومین نکته را اولویت بندی اختصاص بودجه دانست و گفت: باید در بودجه سال ۹۸ اولویت بندی کنیم و بهداشت و آموزش و معیشت مردم را به عنوان اولویت درجه یک درنظر بگیریم.

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی همچنین اعلام کرد که موافق پیوستن به کمپین نه به بخشی نگری در بودجه ۹۸ و توجه به بودجه ملی که روز گذشته برخی نمایندگان از کجلس راه انداخته اند، است و به آن کمیپین می پیوندد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا