شناسه خبر : 122503
تاریخ ارسال : ۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱:۴۸ ب٫ظ
میرزایی نیکو در گفت وگو با «خطِ اعتدال»؛

منتقد ادامه استیضاح ها هستم/ از بین ۵ استیضاح مطرح شده اخیر فقط استیضاح وزیر صنعت و راه و شهرسازی جدی است/حدود ۲۰۰ تن ازمقامات در حال رفتن و تغییر هستند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

عضو فراکسیون امید مجلس با انتقاد از استیضاح ۵ وزیر دیگری که در دستور کار مجلس قرار گرفته است گفت: نسبت به روند استیضاح های اخیر مجلس انتقاد دارم و معتقدم استیضاح راهکار مناسبی برای حل مشکلات نیست. باید مشکلات را وسط بگذاریم و تاحد امکان با تعامل آنها را حل کنیم نه اینکه با بروز هر مشکلی به سراغ استیضاح وزرا برویم.

قاسم میرزایی نیکو در گفت وگو با «خطِ اعتدال» در پاسخ به این موضوع که گفته می شود برخی با ادامه استیضاح ها به دنبال از حدنصاب انداختن کابینه دولت هستند، اظهار کرد: به نظرم ادامه این روند به صلاح هیچ کسی نیست. ممکن است این حرف فکر و خواست چند نفر انگشت شمار مجلس باشد، ولی قطعا فکر و خواست عقلا و اکثریت مجلس نیست.

نماینده مردم دماوند در خانه ملت افزود: مطمئنم کسی در شرایطی که کشور با انواع هجمه ها و تهدیدات متفاوت خارجی و تحریم های اقتصادی مواجهیم، به دنبال زمین گیر کردن دولت باشد. اگر کسی اینطور فکر می کند باید گفت که بسیار کوتاه فکر است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس ادامه داد: ولی به نظرم چنین تصوری درست نیست و این استیضاح هایی که اعلام وصول می شود یا به صحن می آید مربوط به قبل هستند و حالا با گذشت چند ماه به صحن آمده اند. مثلا استیضاحی که هفته پیش به صحن آمد معلوم است مربوط به ۶ ماه قبل است و الان در نوبت رسیدگی قرار گرفته است.

این عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه از بین ۵ استیضاح مطرح شده اخیر فقط استیضاح وزیر صنعت و راه و شهرسازی جدی است، گفت: استیضاح سایر وزرا بعید است جدی باشند ولی به نظرم باید مشکلات را با همفکری حل کرد نه اینکه تا مشکلی پیش آمد به سراغ وزرا برویم و آنها را پای میز استیضاح بکشانیم، راه حل این نیست.

میرزایی نیکو با انتقاد از استیضاح های اخیر وزیر اقتصاد و رفاه، تصریح کرد: الان ۲ ماه است که وزیر رفاه و اقتصاد نداریم اگر مشکل این وزرا بودند پس چرا مشکلات حل نشدند؟ باید بپذیریم که مشکل وزرا و راه حل استیضاح وزرا نیست. هر چند که رئیس جمهوری هم نباید نسبت به معرفی وزرای این وزرات خانه ها که ۲ ماه است با سرپرست اداره می شوند تعلل کند.

این عضو کمیسیون شورا و امور داخلی کشور درادامه بااشاره به بخشی از قانون منع به کارگیری بازنشستگان تصریح کرد: ما خودمان مصوبه ای داده ایم و حدود ۲۰۰ تن از مقامات در حال رفتن و تغییر هستند، این مقامات دیگر نمی توانند تصمیمی بگیرند. چرا باید تصمیمی بگیرند که چند وقت دیگر بخواهد به دیوان محاسبات یا سازمان بازرسی بروند و جوابگو باشند؟ پس راه این نیست.

او افزود: ما خودمان گاهی با مصوباتمان دستور خودمان را لغو می کنیم و به جای اینکه کشور را آباد کنیم، با ادامه این استیضاح ها شرایط کشور را خراب تر می کنیم. بنابراین باید بنشینیم و مشکلات را وسط بگذاریم و تا حد امکان برای حل آنها تلاش کنیم نه اینکه به استیضاح فکر کنیم و صورت مسئله را پاک کنیم.

نماینده اصلاح طلب مردم دماوند در مجلس تاکید کرد: دکتر روحانی هم باید این مشکلات و مسائل را در جلسه سران قوا و جلساتی که با تیم مشورتی خود دارد پیگیری کنند. در مجلس هم رابطه ای ایجاد کنند و با مجلسی ها به همفکری برسند. دولت می تواند در کنار همفکری اعضای هیات رئیسه مجلس مشکلات کشور را جمع بندی کرده و به سرو سامان برساند چرا که کشور را نمی تواند به این شکل رها کرد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا