شناسه خبر : 178896
تاریخ ارسال : ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۸:۴۱ ق٫ظ

نماینده قزوین در مجلس خبرگان: هرکسی نباید خود را در لباس و قامت ریاست جمهوری ببیند

آیت الله علی اسلامی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به حساسیت بالای کار ریاست جمهوری اظهار داشت: در این زمینه بیانی رساتر از بیان مقام معظم رهبری نیست و ریاست جمهوری به معنای واقعی کلمه قدرت موثر در جامعه است و تمامی مسایل مربوط به اجرائیات کشور در دست این نهاد پر قدرت است بنابراین نامزدهای احتمالی باید از داشتن شایستگی ها و خصوصیات لازم در این پست در خود اطمینان کسب کرده و سپس پا به عرصه انتخابات بگذارند.

وی افزود: اهمیت و ارزش قوه مجریه به حدی است که قوای دیگر هم تحت تاثیر این قوه قرار دارند و اگر کسی در خود توان مدیریت کشور و ریاست جمهوری را می بیند بنابراین باید وارد کارزار انتخابات شود.

آیت الله اسلامی اضافه کرد: بیش از ۸۰ میلیون نفر جمعیت در داخل ایران و بسیاری از کشورهای دنیا تحت تاثیر ریاست جمهوری ایران قرار می گیرند و کسی می تواند بر این کرسی تکیه بزند که دارای اهلیت و صلاحیت و با تدبیر و کاردان باشد.

وی اظهار داشت: رییس جمهور کشور با تصمیمات خود می تواند توطئه های دشمنان را خنثی کند و باعث موفقیت و برطرف شدن مشکلات ۸۰ میلیون نفر در ایران و بسیاری از مردم کشورهای دیگر شود که این مهم نشان دهنده جایگاه خطیر ریاست جمهوری است.

این مسوول گفت: مردم باید به سراغ رییس جمهوری کاردان و دارای حکمت و عقلانیت بروند تا بدین وسیله شاهد برطرف شدن مشکلات کشور باشیم.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری افزود: متاسفانه شاهد این هستیم که اشخاصی خود را برای انتخابات کاندید می کنند که هیچ کدام از ویژگی های یک رییس جمهور را ندارند و حتی تجربه و آشنایی با فضای مدیریتی را هم ندارند.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا