شناسه خبر : 142342
تاریخ ارسال : ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲:۱۳ ب٫ظ

نوبخت در بازدید از قطعه ۷ خط راه آهن «زاهدان – خاش»:خط ریلی چابهار به زاهدان تا پایان سال آینده تکمیل می شود/اگر زیرساخت‌های حمل و نقل و ترانزیت کالا در بندر چابهار فراهم شود، کشور می‌تواند از طریق این بندر به صورت مستقیم کالاهای صادراتی را به اقیانوس و کالاهای وارداتی را از اقیانوس به کشور وارد کند

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: تکمیل خط ریلی چابهار به زاهدان از اولویت‌های دولت تا پایان سال آینده است.

محمد باقر نوبخت در بازدید از قطعه ۷ خط راه آهن «زاهدان – خاش» گفت: با توجه به اینکه تکمیل خط ریلی چابهار به زاهدان، تنها بندر اقیانوسی کشور را به کریدور جنوب به شمال و کریدور شرق کشور متصل می‌کند این طرح از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

نوبخت در بازدید از قطعه ۷ خط راه آهن «زاهدان - خاش»:خط ریلی چابهار به زاهدان تا پایان سال آینده تکمیل می شود/اگر زیرساخت‌های حمل و نقل و ترانزیت کالا در بندر چابهار فراهم شود، کشور می‌تواند از طریق این بندر به صورت مستقیم کالاهای صادراتی را به اقیانوس و کالاهای وارداتی را از اقیانوس به کشور وارد کند

وی افزود: این طرح با احتساب ایستگاه‌های بین راهی، ۷۳۰ کیلومتر است که تاکنون ۴ هزار میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شده است و مابقی آن از بودجه عمرانی امسال تامین می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: برای اینکه این طرح تا پایان سال آینده و حداکثر اوایل سال ۱۴۰۰ آماده شود، با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء توافقاتی حاصل شده است.

وی گفت: اگر زیرساخت‌های حمل و نقل و ترانزیت کالا در بندر چابهار فراهم شود، کشور می‌تواند از طریق این بندر به صورت مستقیم کالاهای صادراتی را به اقیانوس و کالاهای وارداتی را از اقیانوس به کشور وارد کند.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا