شناسه خبر : 174092
تاریخ ارسال : ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹ ب٫ظ

نگرانی سازمان جهانی بهداشت از شیوع  کرونای جدید در انگلیس

نگرانی سازمان جهانی بهداشت از شیوع  کرونای جدید در انگلیس

به گزارش خط اعتدال ، در توئیت سازمان جهانی بهداشت آمده است این سازمان به محض دست یافتن به جزئیات و اطلاعات تازه درباره این ویروس، آن را با سایر کشورها در میان خواهد گذاشت.
شیوع گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس در روزهای اخیر، علاوه بر نگرانی دولت و مردم این کشور که آسیب ها و تلفات فراوانی را از شیوع کووید-۱۹ متحمل شده است، باعث نگرانی کشورهای همسایه انگلیس و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا شده است.

هلند و بلژیک امروز اعلام کردند که پروازهای خود از مبدا انگلیس را لغو کرده اند. بلژیک ورود قطارها از مبدا انگلیس را هم ممنوع کرده است .
بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که اطلاعات اولیه نشان می دهد که پخش این ویروس در لندن و جنوب شرقی انگلیس تا ۷۰ درصد انتقال پذیرتر است.
به گزارش بی بی سی، اگرچه هنوز درباره گونه جدید ویروس کرونا “عدم قطعیت قابل توجهی” وجود دارد، اما بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا گفت که شدت سرایت این گونه ممکن است تا ۷۰ درصد بیشتر از نسخه قدیمی باشد.
اما مقامات می‌گویند دلایل و شواهد محکمی در دست نیست که نشان دهد گونه جدید ویروس کرونا به افزایش مرگ و میر می‌انجامد یا واکسن‌های فعلی بر آن کارگر نیست.
پروفسور کریس ویتی، بالاترین مقام مسئول دولتی بهداشت و درمان در انگلستان می‌گوید “من فکر می‌کنم این موضوع وضعیت را به مراتب بدتر خواهد کرد اما خوش‌بینی‌هایی هم هست، مخصوصا اگر واکسن مورد استفاده قرار گیرد، البته با این فرض که بر این ویروس کارساز باشد که در حال حاضر چنین به نظر می‌رسد”.
شش روز پیش مت هنکوک وزیر بهداشت بریتانیا به نمایندگان پارلمان این کشور گفت گونه جدیدی از ویروس کرونا شناسایی شده که ممکن است سرعت شیوع بیشتری داشته باشد.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا