شناسه خبر : 178823
تاریخ ارسال : ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۶:۳۷ ب٫ظ

هجمه‌های ناجوانمردانه علیه وزیر بهداشت/دلیل هجمه‌ها علیه وزیر بهداشت چیست؟!

 

اختصاصی خط اعتدال /فراز و نشیب‌های ویروس کرونا در کشور ادامه دارد و همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد تجمعات روزهای پایانی سال ۹۹، سفرهای نوروزی، دورهمی‌ها و حضور در دید و بازدیدها مجددا به افزایش ناگهانی آمار کرونا منجر شد. حالا امروز با وجود هشدارهای جدی و پی در پی دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، اما بی‌تدبیری‌هایی از جمله صف‌های مرغ و روغن و همچنین کاهش چشمگیر رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب شده تا کادر درمان را در ابتدای خیز چهارم کرونا قرار دهد. اما در کنار این‌ها طی روزهای اخیر برخی رسانه‌ها و مشخصا با اهداف خاص، وزیر بهداشت را مورد حمله قرار داده‌اند و به صورت غیرحرفه‌ای و دور از تدبیر از مسئولین وزارت بهداشت درخواست کردند که استعفا دهند!

 

این درخواست از آن جهت دور از تدبیر است که این رسانه‌های معدود با دادن آدرس غلط و حمله به خدمتگزاران مردم، انتظار دارند که در این موج سهمگین کرونا دکتر نمکی مردم را تنها گذاشته و از وظیفه سنگین خود شانه خالی کند! موج چهارم کرونا که مشخصا به علت سهل‌انگاری‌ها پیش آمده و با توجه به خریدهای شب عید و تعطیلات نوروزی انتظار آن می‌رفت، حالا دستاویزی شده برای عده‌ای تا چشم بر خدمات تیم وزارت بهداشت و همچنین کادر درمانی بسته و به اشتباه سنگر نیروهای خودی را نشانه روند؛ آنهم در شرایطی که باید همه با هم علیه این ویروس منحوس بجنگیم.

اما باید به این جماعت گفت که چگونه دستاوردهای وزارت بهداشت تحت مدیریت دکتر نمکی را نادیده می‌گیرید؟ دلیل انتقادات ناجوانمردانه به وزیر بهداشت در وانفسای کرونایی چیست؟! استمرار و پیگیری طرح تحول سلامت که بنا به نظر دوست و دشمن بزرگ‌ترین پروژه اجتماعی دولت می‌باشد؛ حمایت‌های بی‌دریغ از کادر درمانی و پیگیری مطالبات و حقوق‌های این گروه؛ پیگیری بودجه پاداش پایان خدمت کارکنان وزارت بهداشت؛ برگزاری جلسات روزانه و متعدد با گروه‌های پزشکی و همچنین روسای دانشگاه‌‌های علوم پزشکی سراسر کشور؛ ابلاغ دستورات و راهبردهای ویژه جهت جلوگیری از شیوع مجدد کرونا طی ماه‌های اخیر و… تنها بخشی از عملکرد دکتر نمکی می‌باشد که در نگاه عامه مردم پرکارترین وزیر این روزهای دولت است.

حال سوال اینجاست که چطور این کارنامه پر بار و عبور از پیک‌های کرونایی و رساندن آمار قربانیان کرونا به زیر ۱۰۰ آنهم در شرایط وجود ویروس انگلیسی و همچنین شدیدترین تحریم‌های پزشکی و دارویی، نادیده گرفته می‌شود و به واسطه سهل‌انگاری‌های دیگر نهادها و پایین آمدن رعایت پروتکل‌ها که مقصر جای دیگری است، این چنین وزیر بهداشت مورد حمله قرار می‌گیرد؟!

با یک جست‌وجوی ساده می‌توان فهمید که یکی از موفق‌ترین برنامه‌ها را در عرصه جهانی در مبارزه با ویروس کرونا در مقایسه با سایر کشورها ایران داشته است. اما برخی با تکیه بر اطلاعات اشتباه و وابستگی‌های شخصی و درخواست‌های عجیب نه تنها مشکلات حوزه سلامت را تشدید می‌کند بلکه تلاش شبانه‌روزی کادر درمانی را نیز زیر سوال می‌برند که جوانمردانه نیست. امروز همه ما مفتخریم که دکتر نمکی و مجموعه وزارت بهداشت و جامعه پزشکی، ضمن بررسی این ویروس منحوس ناشناخته و راه‌های جلوگیری از شیوع آن، پناهگاهی امن در برابر کرونا بوده و در تلاش هستند تا با ساخت واکسن داخلی و در کنار آن واردات بهترین و قوی‌ترین واکسن‌های موجود، نعمت بزرگ سلامتی را برای مردم به ارمغان آورند.

البته لازم به یادآوری است که مدتی قبل، تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان جهانی بهداشت از برخی کشورها از جمله ایران، به دلیل اقدامات تاثیرگذار برای کاهش سرعت ویروس کووید۱۹ و کنترل شیوع آن قدردانی و تاکید کرده بود: ایران در تلاش است تا بهترین عملکرد در کنترل و مقابله با این ویروس را از خود نشان دهد.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا