شناسه خبر : 151425
تاریخ ارسال : ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵ ب٫ظ

هزینه درمان افراد آسیب‌دیده در حوادث اخیر تأمین می‌شود

به گزارش خط اعتدال نادر توکلی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی  در پاسخ به این پرسش که «هزینه درمان افراد آسیب دیده در اغتشاشات اخیر چگونه تأمین می‌شود؟»،اظهار داشت: بنده دستور شفاهی در خصوص تأمین هزینه درمان چنین افرادی دارم اما به صورت مکتوب به ما اعلام نشده است.

وی ادامه داد: ما برای هزینه درمان این افراد یک استعلام از حوزه معاونت درمان وزارت بهداشت گرفته‌ایم. کسانی که دارای دفترچه هستند آن را ارائه می‌کنند و بخشی از هزینه از طریق دفترچه درمانی حساب می‌شود؛ البته اگر بیمه‌ها قبول کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: درباره هزینه درمان این افراد اظهار نظر مکتوب نداریم اما به صورت شفاهی به بنده اعلام شده که وزارت بهداشت هزینه این افراد را متقبل می‌شود.

توکلی درباره چگونکی تأمین هزینه درمان چنین افراد در بیمارستانها، بیان داشت: این افراد باید به مددکار بیمارستان مراجعه کنند و مددکار نیز از ما استعلام می‌کند و ما نیز در این خصوص جواب می‌دهیم. البته ما در این خصوص با وزارت بهداشت مکاتبه کرده‌ایم و ظرف امروز و فردا به ما ابلاغ می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که «تکلیف افرادی که توان پرداخت هر نوع هزینه را نیز ندارند، چه می‌شود؟»، یادآورشد: کار درمانی این افراد نیز انجام می‌شود. البته ما نمی‌توانیم این افراد را تفکیک کنیم که فرد در حادثه دچار آسیب شده یا خیر و راهکار عملیاتی در این خصوص  نداریم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران تأکید کرد: هیچ کس به خاطر مسائل و مشکلات مالی در بیمارستان عدم پذیرش نمی‌شود و درمان آنها عقب نمی‌افتد.

فارس


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا