شناسه خبر : 132723
تاریخ ارسال : ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸ ق٫ظ

همزمان با سفر رئیس جمهور و کاروان دولت تدبیر و امید: تفاهم ‌نامه همکاری احداث ۵ ناحیه صنعتی و یک شهرک صنعتی در استان گیلان امضاء شد

همزمان با سفر رئیس جمهور و کاروان دولت تدبیر و امید به استان گیلان، تفاهم ‌نامه همکاری تصویب و احداث ۵ ناحیه صنعتی و یک شهرک صنعتی در گیلان امضاء شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، همزمان با سومین سفر رئیس جمهور و کاروان دولت تدبیر و امید به استان گیلان و در راستای ایجاد بسترهای صنعتی و توسعه صنایع کوچک با اولویت مناطق کم برخوردار، تفاهم ‌نامه همکاری تصویب، احداث و اجرای زیرساخت‌های ۵ ناحیه صنعتی در شهرستان‌های لاهیجان، سیاهکل، رودسر، تالش و ماسال و یک شهرک صنعتی در شهرستان مرزی آستارا در حضور رئیس جمهور به امضای محسن صالحی‌نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مصطفی سالاری استاندار گیلان رسید.

 

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در جریان امضاء و تبادل تفاهم ‌نامه همکاری با استانداری گیلان اظهار داشت: در این نشست تفاهم شد تا پس از تأمین زمین و واگذاری اراضی صنعتی از سوی سازمان امور اراضی و آماده شدن زیرساخت‌های ۵ ناحیه صنعتی و یک شهرک صنعتی، مطابق قوانین و مقررات و ضوابط حاکم بر این سازمان، از جمله دستورالعمل بهره‌برداری سالیانه، شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان نسبت به واگذاری حق انتفاع زمین به سرمایه‌گذاران متقاضی اقدام نماید.

محسن صالحی‌نیا افزود: درپی امضای این تفاهم نامه، مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی استانی برای تأمین زیرساخت‌های شهرک و نواحی صنعتی مذکور اختصاص می‌یابد.

استاندار گیلان نیز در این نشست اظهار داشت: تأمین و تخصیص اعتبارات عمرانی لازم برای ایجاد زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مذکور، از برنامه‌های استانداری گیلان است.

مصطفی سالاری افزود: در همین راستا مجوزهای لازم برای احداث شهرک و نواحی صنعتی پنج‌گانه، اعم از سازمان‌های حفاظت محیط زیست، جهاد کشاورزی، امور اراضی و تغییر کاربری آن‌ها و همچنین تأمین امور زیربنایی شامل آب، برق و گاز اخذ خواهد شد.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا