شناسه خبر : 172170
تاریخ ارسال : ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۹:۴۰ ق٫ظ
نماینده مردم ملایر در مجلس:

هیچ کس درکشور ما مسوولیت قبول نمی‌کند/کسی که چند شغل دارد و به وظایفش نمی‌رسد خائن است

نماینده مردم ملایر در مجلس ریشه بسیاری از مشکلات کشور را عدم انجام وظایف مدیران و مسوولان دانست و اظهار کرد: آنقدر از وظایفمان دور شده‌ایم که اگر آنها را انجام ندهیم گویا هیچ خلاف قانونی مرتکب نشده‌ایم. اگر امروز مسوولیت وزارت صمت، توزیع درست و صحیح کالا در کشور نیست پس مسوولیت این کار با کیست.

هادی بیگی نژاد در گفت و گو با خبرنگار شفقنا با اشاره به ریشه مشکلات کشور، گفت: در برآوردی که انجام دادیم، مشخص شد که بسیاری از مشکلات ما به عدم انجام وظایف باز می‌گردد. بعضا مدیران می گویند اگر تصمیمی بگیریم که غلط باشد، باید پاسخگوی دیوان محاسبات و سازمان بازرسی و … باشیم؛ در نتیجه اصلا کاری انجام نمی دهیم، صبح می آییم و غروب هم می رویم. پس چه لزومی دارد تصمیمات شجاعانه‌ای بگیریم!؟

او در ادامه افزود: در حالی که این افراد مدیر شده‌اند تا مشکلات را حل کنند. مشکلات آب مناطق و نهاده های دامی باید توسط این مدیران حل شود و برای همین حقوق می گیرند. اما آنقدر از وظایفمان دور شده‌ایم که اگر آنها را انجام ندهیم گویا هیچ خلاف قانونی مرتکب نشده‌ایم. اگر امروز مسوولیت وزارت صمت، توزیع درست و صحیح کالا در کشور نیست پس مسوولیت این کار با کیست؟. وقتی سوال هم می پرسیم تقصیرات را به گردن هم می اندازند. آیا تا به حال دیده‌اید کسی در کشور ما مسوولیت قبول کند؟همه از زیر بار مسوولیت فرار می کنند.

بیگی نژاد تصریح کرد: اگر برای دستورالعمل «ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان» چارچوب خوبی ارائه شود که عملکرد مسوولین بر اساس آن، سنجیده شود، آنوقت می توانیم بگوییم کسی که مسوولیت می گیرد باید نسبت به آنچه که انجام داده و آنچه که وظیفه‌اش بوده و انجام نداده پاسخگو باشد.

نماینده مردم ملایر در خصوص افراد چند شغله در کشور، گفت: تعداد مسوولین و مدیران چند شغله در کشور ما آنقدر زیاد نیست ولی در این مورد باید بگویم که اگر کسی چند شغل داشته باشد و به وظایفش نرسد، خائن تر از این فرد نداریم. چراکه وقتی نمی توانید وظایفتان را انجام دهید پس چرا آنها را قبول می‌کنید. «شخصی ۴ شغل داشت و پنجمی را هم قبول کرد؛ به او انتقاد می‌کنند که چهار شغل داشتی چرا پنجمی را قبول کردی؟ این فرد جواب می‌دهد بنا نیست که کاری انجام دهم!» و متاسفانه وضعیت برخی از مسوولین مملکت ما اینگونه است.

بیگی نژاد در پایان خاطرنشان کرد: باید روی چارچوب های این قانون کار کنیم یعنی وقتی می‌خواهیم مسوولی را بسنجیم باید مواردی را مد نظر قرار دهیم؛ مثلا واحد سنجش عملکرد مدیر خوب باید تعریف شود. شرح وظایف را برای او مشخص و در آخر دوره هم بررسی کنیم و ببینیم چقدر از وظایفش را انجام داده است؛ همانند کاری که برای میزان دارایی نماینده ها انجام می دهند.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا