شناسه خبر : 131115
تاریخ ارسال : ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۸:۳۷ ب٫ظ

وزیر اقتصاد در گلستان: سالانه ۹۰۰ هزار نفر در کشور متقاضی شغل هستند/ جامعه بدون مشکل وجود ندارد/بر اثر سیاست های غلط یک فرد نابخرد اقتصاد یک کشور به هم ریخت و سقوط ارزش پول در برخی از کشورها بیش تر از ایران بود/سرمایه اجتماعی جنگ مبنی بر این که هر چه که داشتیم را در اختیار همه قرار می دادیم می تواند به اقتصاد امروز کمک کند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
فرهاد دژپسند در آیین متمرکز افتتاح و کلنگ زنی پروژه های دهه فجر استان، تصریح کرد: در ایامی قرار داریم که یادآور حس استقلال، آزادی، ایجاد نظامی بهره مند از آموزه های دینی و تحولات بشری است.
وی با بیان این که به طور ناخواسته در وجود ما نهادینه شده که این ایام را جشن بگیریم، افزود: تحولات خوبی در مقایسه با قبل از انقلاب در کشور رخ داد و پس از انقلاب اتفاقات خوبی افتاد و اگر بسیاری از آنها ملموس نیست به این دلیل است که باید بررسی شود که ما از چه وضعیتی عبور کرده ایم تا به این جا رسیدیم.
وزیر اقتصاد در گلستان: سالانه 900 هزار نفر در کشور متقاضی شغل هستند/ جامعه بدون مشکل وجود ندارد/بر اثر سیاست های غلط یک فرد نابخرد اقتصاد یک کشور به هم ریخت و سقوط ارزش پول در برخی از کشورها بیش تر از ایران بود/سرمایه اجتماعی جنگ مبنی بر این که هر چه که داشتیم را در اختیار همه قرار می دادیم می تواند به اقتصاد امروز کمک کند
دژپسند ادامه داد: امروز جامعه بدون مشکل وجود ندارد اما جهت گیری ما این بوده که از یک نظام استبدادی و وابسته و مطیع به نظامی مبتنی بر آراء مردمی رسیدیم.
وی گفت: نظامی که مقام رهبری منادی کرسی آزاد اندیشی دانشگاه است و نظامی که برقراری تعادلات منطقی یک ارزش و هدف است.
وزیر امور اقتصادی و دارائی با بیان این که هیچ روستای بالای ۲۰ خانوار بدون برق در کشور وجود ندارد، تصریح کرد: نظامی که برای مناطق محروم سهیمه در نظر گرفته شده و دسترسی مناطق روستایی و محروم جزو اولویت است.
وی با اشاره به این که ساختارها به سمتی حرکت می کند که مشکلات به صورت ریشه ای مرتفع شود، اظهار کرد: بر اثر سیاست های غلط یک فرد نابخرد اقتصاد یک کشور به هم ریخت و سقوط ارزش پول در برخی از کشورها بیش تر از ایران بود.
دژپسند افزود: دهه فجر هم یادآور این تحولات بنیادین است و برخی می گویند که نیاید چهار دهه برای توسعه زمان می برد و نباید اقتصاد به نفت وابسته می بود.
وزیر امور اقتصادی و دارائی ادامه داد: هنوز زمانی که نظام جمهوری اسلامی ما به طور کامل مستقر نشده بود هشت سال جنگ را علیه ما تحمیل کردند و این یک جنگ معمولی نبود بلکه حدود ۱۰۰ میلیارد دلار در برآورد مقدماتی به ما خسارت زد.
دژپسند گفت: ژاپن هم وضعیت ما را داشت اما سیاست های غلط را پذیرفت و ما نمی توانیم مانند آن ها باشیم.
وی بیان کرد: بعد از جنگ هم شکل دشمنی با ما به صورت تحریم های ظالمانه یک جانبه ادامه یافت و ما هنوز از تنش ها رهایی نیافته ایم که بتوانیم به اهداف خود برسیم.
وی اضافه کرد: اکنون در تمام سطوح آموزش و پرورش، اموزش عالی، بهداشت و درمان، دسترسی به اطلاعات و غیره وضعیت خوبی داریم اما مشکلات زیادی هم داریم که باید با برنامه ریزی برطرف شود.
وی تأکید کرد: اگر مشکلات را برطرف کنیم آثار انقلاب بیش تر نمود پیدا می کند و آثار و تحولات بنیادین را احساس می کنیم.
وزیر امور اقتصادی و دارائی اظهار کرد: دو هزار و ۸۰۰ پروزه دهه فجر گلستان نشان دهنده تحول است و استان گلستان ۲۰ درصد جلوتر از سهمیه وام اشتغال خود قرار دارد.
دژپسند گفت: سالانه ۹۰۰ هزار نفر متقاضی کار وارد جامعه می شوند و این درحالی است که ما باید برای دهه شصتی هایی که هنوز در صف ایجاد شغل هستند، شغل ایجاد کنیم.
وی تصریح کرد: تا پایان آذر ۶۲۰ هزار شغل خالص در کشور به وجود آمده اما به دلیل مشکلات خود را نشان نمی دهد.
دژپسند خاطرنشان کرد: سرمایه اجتماعی جنگ مبنی بر این که هر چه که داشتیم را در اختیار همه قرار می دادیم می تواند به اقتصاد امروز کمک کند و در آن زمان احتکار موضوعیت نداشت.
در این مراسم ۱۳۷ پروژه عمرانی تعداد ۱۱۶ پروژه با سرمایه‌گذاری یک‌هزار و ۱۱۹ میلیارد ریال راه‌اندازی شد و تعداد ۲۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۷۳ میلیارد ریال کلنگ زنی شد.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا