شناسه خبر : 164853
تاریخ ارسال : ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱:۵۰ ب٫ظ

وزیر دارایی فرانسه: روزهای سخت‌تری در راه است

وزیر دارایی فرانسه می‌گوید اقتصاد این کشور در سال جاری به دلیل بحران ویروس کرونا با کاهش ۱۱ درصدی مواجه خواهد شد و تا زمانی که رد سال آینده شرایط احیا شود، روزهای سخت تری در انتظار پاریس است.

به گزارش خط اعتدال از نیویورک تایمز، فرانسه یکی از شدیدترین قرنطینه ها را در این کشور اعمال کرد و از ۱۱ مه مقررات تسهیلی را رفته رفته کاهش داد. «برونو لو مِر» در این خصوص گفت: از ویروس به شدت ضربه خوردیم؛ اقدامات موثری را در راستای حفاظت از مردم فرانسه اتخاذ کردیم اما اقتصاد عملا برای سه ماه متوقف شد.

وزیر دارایی فرانسه: روزهای سخت‌تری در راه است

وی با اشاره به اینکه در بروزرسانی بودجه که در حال تهیه است، پیش بینی کاهش ۱۱ درصد رشد اقتصادی دیده می شود، ادامه داد: نتیجه این تعطیلی را با کاهش رشد اقتصادی خواهیم داد.

لومر با توجه به بازگشایی حدود ۳۰۰ هزار کافه و رستوران گفت که این مشاغل می توانند تا پایان سال از پرداختی های دولت از صندوق همبستگی استفاده کنند تا هزینه های خود را پوشش دهند.

وی افزود: حتی اگر شنیدنش در روزی که آفتاب می درخشد و کافه ها باز شده اند، سخت باشد اما باید بدانیم که سخت ترین روزها از حیث اجتماعی و اقتصادی همچنان پیش روی ما است.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا