شناسه خبر : 115539
تاریخ ارسال : ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱:۰۶ ب٫ظ
صالحی امیری( رییس کمیته ملی المپیک):

پذیرش زنان در ورزشگاه ها به ارزش های اخلاقی این جامعه می افزاید و چیزی از آن کم نمی کند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

دکتر سید رضا صالحی أمیری در حاشیه دیدار تیم های ملی بسکتبال ایران و قزاقستان که با حضور خانواده ها برگزارشد در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ؛ أصل حضور تماشاگران در بازی های ملی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد : این حضور در بازی های ملی می تواند حضور کل جامعه خصوصا خانواده ها بأشد که نشاط افزونتری را إیجاد کند.

 


وی توضیح داد: ما بطور طبیعی نباید مرزبندی های جنسیتی برای حضور در ورزشگاه ها إیجاد کنیم چرا که جامعه ما به مبانی و ارزش های اخلاقی باور دارد
رییس کمیته ملی المپیک حضور خانواده ها در بازی های ملی بسکتبال و والیبال همچنین حضور خانم ها و اقایان در ورزشگاه أزادی را که به هنگام پخش بازی های تیم ملی فوتبال رقم خورد حضور خوب و با رعایت ارزش ها و مرزبندی های اخلاقی نام برد که به همت وزارت ورزش و جوانان صورت گرفته و اظهار داشت : با این حضور نشاط ، سرزندگی و شور در جامعه إیجاد شد .
دکتر صالحی أمیری با بیان این مهم که امروز بیش از هرزمان دیگری به نشاط اجتماعی نیاز داریم ، ادامه داد : در جامعه امروز باید شور ، نشاط و تخلیه اجتماعی شکل بگیرد از طرفی با شرایطی که امروز در کشور داریم بیش از هر زمان دیگری نفی نگاه جنسیتی را در کشور تقویت می کند .
رییس کمیته ملی المپیک اظهار داشت : ما باید باور داشته باشیم زنان ما همچون مردان دارای شرافت ، اخلاق و معرفت هستند بنابراین باید از اتهام و انگ زنی نابه جا به شدت پرهیز کنیم .
دکتر صالحی أمیری تاکید کرد : پذیرش زنان در ورزشگاه ها به ارزش های اخلاقی این جامعه می افزاید و چیزی از ان کم نمی کند از طرفی چه تفاوتی بین محیط های دیگر مثل دانشگاه و ورزشگاه وجود دارد و چه تمایزی هست ، اگر حضور خانواده ها در محیط های دیگر ضرورت دارد ، حضور انها در ورزشگاه هم ضرورت دارد .
دکتر صالحی أمیری در ادامه، حضور دختران و زنان در دانشگاه را با بیان اینکه نیمی از دانشگاه ها را انها در اختیار دارند مورد توجه قرار داد و اظهار داشت :همین وضعیت در پارک ها ، بازار و أدارات وجود دارد بطوریکه در ادارات زنان و مردان در کنار هم به دولت کمک می کنند به همین دلیل باید با إصلاح نگرش بپذیریم که حضور زنان در ورزشگاه ها إیجاد چالش نمی کند مگر انکه بخواهیم چالش را از بیرون به جامعه ورزش تزریق کنیم .
رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به نشاط و سرزندگی خانم ها و اقایان در بازی تیم های ملی بسکتبال ایران و قزاقستان اظهار داشت : این ها بخشی از جامعه ملی ما هستند و اگر إشکالاتی هم بعضی مواقع رخ دهد با تذکر قابل حل است و نباید نسبت به جامعه ملی اتهام و انگ زنی را روا بداریم .
وی جامعه بزرگ ایران را اخلاق مدار و وفادار خواند و تصریح کرد:همه زنان در جامعه ایران عفیف، شریف و با فضیلت هستند و مردان هم إنسان های با غیرت و با شرف هستند و هیچ مشکلی در محیط ورزش به لحاظ جنسیتی نمی بینیم .

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا