شناسه خبر : 106158
تاریخ ارسال : ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸ ب٫ظ

پروانه مافی(نماینده اصلاح طلب مجلس)؛ از لحاظ زمانی بیشترین ضرر در این استیضاح متوجه مردم است /حملاتی که در ماه های اخیر به رئیس جمهور شده است نشان می دهد که استیضاح این ۳ وزیر سیاسی کاری ست

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پروانه مافی ( نماینده اصلاح طلب تهران در مجلس شورای اسلامی ) در گفتگویی اختصاصی با سرویس سیاسی “خط اعتدال” در خصوص استیضاح سه تن از وزرا در مجلس گفت:

 

استیضاح از ابزارهایی است که نمایندگان می توانند از عملکرد یک وزیر در صحن مجلس، توضیح بخواهند کارکرد یک وزیر را مورد پرسش وسوال قرار دهند . بنابراین استیضاح حقوق حقه نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که با این ابزار قانونی می تواند عملکرد و کارکرد وزرا را مورد سوال قرار داد.

این نماینده اصلاح طلب تاکید کرد: البته در شرایط فعلی زمان بسیار بدی برای استیضاح انتخاب شده است .

وی گفت:ما در استانه آغاز سال نو قرار داریم . در آغاز سال نو معمولا کشور به مدت ۲۰ روز یا کمتر در تعطیلی به سر می برد. نباید . اگر این اتفاق صورت گیرد و وزارت خانه ای بدون وزیر باشد بیشترین ضرر را مردم در این شرایط خواهند برد.

مافی گفت: به نظر من اگر نمایدگان صبر می کردند. وبعد از سال ۹۶ تصمیم به استیضاح می گرفتند . این اتفاق مطلوب تر می بود. در این صورت کمتر احساس می شد که این استیضاح سیاسی باشد.

نماینده تهران با اشاره به حملات شدیدی که این ماهها به روحانی می شود گفت : کاملا مشخص است، حملاتی که این دوماه اخیر به رئیس جمهور می شود و همچنین حملات شدیدی که به دولت و وزراء می شود . نشان دهنده یک نوع رفتار سیاسی است و این استیضاح نیز در این شرایط و بدین سرعت نشان می دهد که سیاسی کاری است .

وی ادامه داد: حرف من این نیست که با عملکرد و کارکرد این وزرا به طور کامل موافق باشم. من به دوتا از این وزرا نیز طرح سوال دارم و طرح سوال من هم اعلام وصول شد.
پروانه مافی به خط اعتدال گفت: نقد کردن و سوال و پرسش از وزرا معنی اش این نیست که ما کاملا قبول داریم یا اینکه کاملا مخالفیم. شرایط و زمانی که در این مقطع داریم ، اگر بخواهیم مانع خدمات وزارت خانه ها بشویم نوعی ظلم به مردم است و مردم نباید تاوان این ظلم را به کار انداختن وزارت خانه ها بدهند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا