شناسه خبر : 122390
تاریخ ارسال : ۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳ ق٫ظ
پروانه مافی (نماینده مردم تهران)در گفتگو با «خطِ اعتدال»:

سفر روحانی به سازمان ملل منجر شد کارنامه سیاسی روشن ایران به همه جهانیان اثبات شود

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پروانه مافی نائب رییس فراکسیون تولید و اشتغال و عضو هیأت رییس کمسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در گفتگو با «خط اعتدال» با اعلام اینکه روحانی در سازمان ملل بسیار موفق عمل کرده است، گفت: با توجه به سخنرانی که رییس جمهوردر آنجا داشت نکات بسیار ارزنده ای را در این خصوص ارایه دادند.همچنین تأکید داشتند دولت آمریکا به تعهدات خود برگردند و این موضوع را مطرح کردند که دیگر دوران یک جانبه گرایی به اتمام رسیده است باید به چند جانبه گرایی توجه داشته باشند.


وی در ادامه بیان داشتند:رییس جمهور در بیانات خود دیپلماسی منطقی ایران را در مقایسه با دیپلماسی یک جانبه گرایانه آمریکا را در حضور کشورهای جهان تببین کردند.
مافی با اشاره به اینکه ارائه مطالب رییس جمهوردر سازمان بین الملل منجر شد که «دونالد ترامپ» درسخنرانی شورای امنیت نتواند دربین کشورهای شرکت کننده حرفی بر علیه محکومیت ایران داشته باشد، گفت: همه اعضای شورای امنیت از برجام حمایت کردند؛ درآنجا هیج کشوری به جز خود کشور آمریکا بر علیه ایران رای نداد.
وی با بیان اینکه در سفر اخیر روحانی به نیویورک به دنیا نشان داده شد که ایران به دنبال صلح طلبی است،گفت: ایران همیشه به دنبال طی کردن مسیر درست بوده است و همیشه طبق قانون عمل می کند. وخروج ترامپ از برجام و عدم تعهد ایشان به قوانین بین المللی برجام یک نکته بسیار مهمی در کارنامه سیاسی ترامپ باقی گذاشت که برای مقامات دیگر کشورها مشخص و روشن شد و برعکس با نشان دادن کارنامه سیاسی روشن ایران در سازمان ملل توانستیم به دستاورد های بسیار خوبی برسیم.
نائب رییس فراکسیون تولید و اشتغال با اشاره به اینکه عملکرد روشن ایران در سازمان ملل می تواند در سیاست داخلی نیزموثر واقع شود، تصریح کرد: با می توانیم با انسجام و هماهنگی بیشتری در کارهای اجرایی مدیریت داشته باشیم و بر اثر به دست آوردن این دستاورد خوب بر مشکلات داخلی نیز تسلط پیدا کنیم.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا