شناسه خبر : 184819
تاریخ ارسال : ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۷:۲۳ ق٫ظ

پسکوف:جنگ اوکراین طولانی خواهد بود

دیمیتری پسکوف گفت: «روسیه معتقد است که جنگ اوکراین طولانی خواهد شد و پس از آن مسکو هرگز به کشور‌های غربی اعتماد نمی‌کند.»

به گزارش اسپوتنیک، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در ادامه با اشاره به آمریکایی‌هایی که در جنگ مقابل روسیه در اوکراین اسیر شدند، گفت: «آن‌ها مزدور هستند و در فعالیت‌های غیرقانونی در خاک اوکراین شرکت داشتند. آن‌ها بخاطر جنایاتی که در جنگ اوکراین مرتکب شدند باید پاسخگو باشند. این مزدوران از اعضای ارتش اوکراین نیست و کنوانسیون ژنو شامل آن‌ها نمی شود.»

از طرفی دیگر نیز واشنگتن پست روز گذشته در گزارشی نوشت که آمریکا و متحدانش در حالی برای درگیری طولانی در اوکراین آماده می‌شوند که دولت جو بایدن در تلاش است تا با افزایش کمک‌های نظامی به کی‌یف، پیروزی روسیه را به شکست تبدیل کند. دولت آمریکا امیدوار است که تسلیحات جدید، همراه با تحریم‌ها و انزوای دیپلماتیک روسیه، تفاوتی در دستیابی به یک نتیجه نهایی از طریق مذاکره درخصوص جنگ ایجاد کند و به طور بالقوه تمایل روسیه برای ادامه جنگ را کاهش دهد.

پیمان ژنو، پیمانی است که بین کشور‌های امضاکننده بسته شده‌ است و پراهمیت‌ترین ماده حقوق بین‌الملل بشردوستانه است. کنوانسیون ژنو مفادی را برای زمان جنگ وضع کرده‌ که از افرادی که دیگر در جنگ نیستند حفاظت و حمایت می‌کند. بنیان‌گذاری و گسترش کنوانسیون ژنو بر اساس تجربه‌هایی است که حکومت‌ها در دوران جنگ‌هایشان گرد آورده بودند.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا