شناسه خبر : 169377
تاریخ ارسال : ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۶:۴۵ ق٫ظ

پنتاگون: نیروی هوایی چین یک تهدید جدی برای ایالات متحده است

نیروی هوایی چین دارای ۲۵۰۰ هواپیما، هواپیماهای بدون سرنشین نسل جدید، هواپیماهای جنگنده رادار گریز نسل ۵، هواپیماهای باربری و پدافند هوایی ساخت روسیه است. همه این پیشرفت ها نگرانی بزرگی را برای پنتاگون و برنامه ریزان نیروهای دفاعی ایالات متحده ایجاد کرده است.

به گزارش خط اعتدال به نقل از فاکس نیوز،  ارزیابی کنندگان تهدیدات ایالات متحده صرفاً نگران تعداد تجهیزات نیروی هوایی چین نیستند، بلکه منابع آمریکایی می گویند، چین در حال افزایش مهارت های فنی و تکنیک های چند مأموریتی است و این نگران کننده است.
بنابراین گزارش، به عنوان مثال،  چین از پدافند هوایی S-400 و S-500 بسیار پیشرفته ساخت روسیه بهره می برد. این سیستم ها ، در بین بهترین سیستم های جهان قرار دارند و به طور فزاینده ای از پردازنده های دیجیتالی شبکه ای ، سرعت بالای رایانه ای و دامنه وسیع از فرکانس ها برای شناسایی هواپیماها استفاده می کنند. گزارش های رسانه های روسی نشان می دهد که پدافند هوایی آنها حتی می تواند هواپیماهای پنهانکار را هم ردیابی کند، ادعایی که هنوز به طور رسمی تأیید نشده است.
نگرانی دیگر در مورد قدرت هوایی چین ، دامنه حمله سریع هواپیماهای ارتش چین است. به عنوان مثال ، هواپیمای باری Y-20 چینی احتمالا تا تقریباً دو برابر برد حمله سایر جنگنده های چینی را داراست.
فاکس نیوز می نویسد:
F-35B و F-35C ، امکان حملات پنهانی نسل ۵ را برای جنگ دریایی به ارمغان می آورد. این عوامل به احتمال زیاد یکی از دلایل مهمی است که نیروی هوایی ایالات متحده هم به دنبال مدرنیزاسیون سریع و افزایش تعداد این جنگنده هاست.
تمرکز براینکه چگونه هوش مصنوعی ماموریت های حمله را برای هواپیماهای جنگنده و بمب افکن ایالات متحده تغییر می دهد  نیز از دیگر اقدامات ایالات متحده در مقابل چین است.
به گزارش فاکس نیوز، همه این اقدامات در حالیست که  بسیاری در داخل سیستم دفاعی آمریکا معتقدند تلاشهای فعلی برای مقابله با تهدید چین ناکافی است.

اصل خبر را در فاکس نیوز ببینید . شفقتا


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا