شناسه خبر : 112423
تاریخ ارسال : ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۲:۲۱ ق٫ظ

فاطمه سعیدی در گفتگو با «خطِ اعتدال»: آموزش و پرورش معلمان را از نظر سلامت روانی گزینش کند/ بطحایی باید از مردم عذرخواهی کند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: باید در مدارس انواع خشونت و چگونگی برخورد با آن و دفاع از خود به بچه ها آموزش داده شود. ضمن اینکه باید معلمان نیز از این به بعد در آموزش و پرورش تست سلامت روان بدهند و از نظر سلامت روانی هم گزینش شوند.

فاطمه سعیدی در گفت و گو با «خطِ اعتدال» با اظهار ناراحتی از وضعیت پیش آمده در مدرسه ای پسرانه در غرب تهران و تعرض به ۱۶ دانش آموز پسر توسط یک معلم گفت: متاسفانه ما در مدارس و آموزش و پرورش به بچه ها آموزش نمی دهیم که خشونت یعنی چه و در مقابل آن به چه نحوی باید برخورد کنند.
این نماینده مردم تهران در مجلس افزود: خشونت انواع مختلف دارد و ما هنوز به بچه های خود یاد نداده ایم که خشونت را تشخیص دهند و در برابر آن چطور از خود دفاع کنند و اگر مورد هرگونه خشونت قرار گرفتند درباره این موضوع حتما اطلاع بدهند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: همراه با اعضای کمیسیون آموزش مجلس در سفری که به فنلاند داشتیم به ما گفتند که به بچه های کوچک دست نزنید و آنها را نبوسید؛ چون به آنها آموزش داده اند که این کار اشتباه است. این در حالی است که ما به بچه های خودمان آموزش نمی دهیم خشونت چیست و با این خشونت ها وقتی در معرض آن قرار می گیرند به چه صورت برخورد کنند و حتی چطور از خود دفاع کنند.
سعیدی ادامه داد: آموزش و پرورش ما در این باره ضعف و خلا جدی دارد و باید فکری برای رفع این ایراد بکند. وزیر آموزش و پرورش باید درباره این اتفاق و اتفاقات مشابه آن در سایر مدارس از مردم عذر خواهی کند. این قابل پذیرش نیست که وزیر به مجلس گزارش دهد فلان معلم را به زندان فرستادیم و آن یکی را اخراج کردیم و معلم متعرض دیگر را تعلیق کردیم.
این عضو هیات رئیسه فراکسیون امید افزود: وزیر آموزش و پرورش باید به مجلس توضیح بدهد که چه برنامه ای برای مقابله با این موضوع دارد و این بار قطعا فقط با حرف و توضیح ماجرا حل نمی شود.
عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه ما در حال حاضر پیگیر لایحه حمایت از کودکان و منع خشونت علیه آنها هستیم، تصریح کرد: متاسفانه مدت ها است که این لایحه در نوبت رسیدگی قرار دارد. سوال اینجا است که ما کی قرار است بفهمیم بعضی لوایح اولویت دارند و نباید در نوبت رسیدگی قرار بگیرند و رسیدگی به آنها یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
این نماینده مردم تهران در مجلس مسئله مهم دیگر در این زمینه را گزینش معلمان در آموزش و پرورش دانست و افزود: ما همیشه همه چیز را گزینش می کنیم و حتی در شخصی ترین امور افراد سرک می کشیم و تا پستوی خانه آنها را بررسی می کنیم؛ ولی درباره سلامت روان معلمان در آموزش و پرورش هیچ گزینش و حساسیتی وجود ندارد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: باید از این به بعد گزینش و تست سلامت روان معلمان در آموزش و پرورش انجام شود. نباید بیش از این اجازه دهیم فرزندانمان در معرض خشونت و خطر افراد بیمار قرار بگیرند ؛ ادامه این روند به شدت نگران کننده است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا