شناسه خبر : 120444
تاریخ ارسال : ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱:۰۷ ق٫ظ

کارنامه موفق و افتخار آمیز دولت و کمیته ملی المپیک در بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پایگاه خبری تحلیلی «خطِ اعتدال» پیش از این در گزارشی تحلیلی با عنوان «بازیهای آسیایی ۲۰۱۸  فرصتی برای درخشش ایران» (اینجا را بخوانید) خبر از حمایت و تدارکات ویژه و تدابیر دولت دوازدهم و وزارت ورزش و جوانان از ورزشکاران و کاروان اعزامی ایران به المپیک ۲۰۱۸ جاکارتا و نوید روزهای خوش و درخشانی برای ورزش ایران داده بود. بر این اساس از اقدامات و پیگیری های دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک از وضعیت حاکم و حمایت های دولت بویژه حمایتهای دکتر روحانی و دکتر نوبخت و مجموعه سازمان برنامه و بودجه از ورزش کشور نوشته بودیم که بسیار راضی کننده و امید بخش است.

چنانچه رسانه ها نیز در این زمینه اطلاع رسانی کردند، روند آماده سازی کاروانهای اعزامی ایران به بازیهای آسیایی اندونزی به صورت مطلوب و به شکل کم نظیر و بدون تنش و حواشی، و با استفاده از تمام ظرفیتهای موجود برای موفقیت در رویدادهای «بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا» انجام شد و  همه قراین و شواهد، از جمله همکاری و همدلی وزارت ورزش با کمیته ملی المپیک، نشان از تحولی کیفی وکمی و برخورداری از تدارکات مناسب و همچنین برنامه ریزی و حمایت صحیح و اصولی داشت که با کاروانهای پیشین تفاوتی اساسی داشت و توانست انتظارات جامعه ورزشی و آحاد ملت ایران را محقق سازد. وزارت ورزش و شخص وزیر محترم با حداکثر توان، کمیته ملی المپیک، فدراسیون ها و دولت به عنوان پشتیبان و رسانه‌ها هم به عنوان ارکان اصلی این حرکت با تمام توان و مقدورات برای افتخارآفرینی کاروان ایران کمک کردند.

دولت دوازدهم با همه مشکلات و مسایلی که در بخش اقتصادی و سیاسی کشور  با آن دست به گریبان است، در انجام وعده ای که به جامعه ورزشی و مردم در حمایت از کاروان ورزشی کاروان ۷۰۰ نفره شرکت کننده در المپیک ۲۰۱۸جاکارتا داده بود، در طول یک سال گذشته با حداکثر ظرفیت و امکانات ورزش کشور از هیچ حمایت و پشتیبانی از ورزشکاران دریغ نکرد و با عمل به وعده های خود نتایج و رهآورد درخشان و ارزشمندی را برای ورزش پرافتخارا ایران رقم زد. چنانچه آقای صالحی امیری خاطر نشان کرد، با توجه به شرایط سخت اقتصادی شخص رئیس جمهور و آقای نوبخت از هیچ کمکی به المپیک دریغ نکردند و همه تخصیص ها را پرداخت کردند.

این کاروان محصول چهارسال تلاش بود که امروز به نتیجه رسید و با ۲۰ طلا  و در مجموع با کسب تعداد ۶۲ مدال به تعداد  ۵۷ مدال دوره قبل افزود. در این دوره دو برابر بیش از دوره قبل ورزشکار زن اعزام شدند و ظرفیت مدال‌آوری بانوانمان به ۲۲ درصد رسید. لازم به ذکر است که نیمی از مدال های کشورهای چین، کره و ژاپن برای بانوانشان بوده است؛ و این سبب شده که دولت و مدیران ورزشی ما در تلاش هستند که در قابت های آینده سطح تعداد بانوان ورزشکار را ارتقاء بخشند تا میزان مدال آوری ما نیز افزایش یابد.

در هر صورت همه مسئولان ورزشی و کارشناسان با توجه به ظرفیت و واقعیت های موجود مقامی بالاتر از پنجم آسیا را برای کاروان ایران پیش بینی نکرده بودند که آن هم محقق شد.

در مجموع عملکرد دولت، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بویژه جناب صالحی امیری در مراحل قبل، حین و بعد از اعزام کاروان و همه حمایت ها و پیگیری ها قابل تقدیر و ستایش است که در صورت تداوم این روش و روند مدیریتی، شاهد موفقیت و افتخارآفرینی کشور عزیزمان در عرصه منطقه ای و جهانی خواهیم بود و از جامعه ای بانشاط و با انگیزه بویژه در عرصه جوانان برخوردار خواهیم شد.

به نوبه خود از شخص رییس جمهور محترم، وزیر ورزش و جوانان، آقای صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و همه مدیران و دست اندرکاران ورزش کشور؛ بویژه ورزشکاران سربلند و افتخار آفرین ایران عزیز تقدیر و سپاسگذاری می کنیم و روزهای درخشان و افتخاراتی روزافزون را برای ورزش کشور آرزومندیم.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا