شناسه خبر : 88438
تاریخ ارسال : ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸ ب٫ظ

کرباسیان در کمیسیون‌صنایع‌مجلس:سند بالادستی برنامه ششم توسعه است / اگر چیزی با اقتصاد مقاومتی ناهماهنگی داشته باشد، باید آن را کنار بگذاریم تا به تولید و اشتغال مدنظر مقام معظم رهبری دست پیدا کنیم.

به گزارش  اعتدال شمال ، مسعود کرباسیان با حضور در کمیسیون صنایع و معادن که امروز (دوشنبه، ۲۳ مردادماه) برگزار شد، اظهار داشت: تولید را در هر بخشی بر بخش های دیگر ترجیح می دهم و با بودن آقای شریعتمداری در وزارت صنایع این مسئله تسریع می شود.

وزیر پیشنهادی وزارت اقتصاد و دارایی با بیان اینکه من به دنبال ساز ناهماهنگ زدن نیستم، گفت: با دعوا و ناهماهنگی نمی توانیم هیچ مسئله ای را حل کنیم، سند بالادستی برنامه ششم توسعه است و اگر چیزی با اقتصاد مقاومتی ناهماهنگی داشته باشد باید آن را کنار بگذاریم تا به تولید و اشتغال مدنظر مقام معظم رهبری دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به تنها نکته ای که برنامه ارائه شده توسط من دارد، این است که زمان‌بندی اجرایی در آن لحاظ نشده است و اگر چند روز قبل تر اعلام می کردند قطعا این مشکل نیز وجود نداشت، اضافه کرد: اگر در این جلسات برنامه و یا حرفی را بزنیم مکلف به اجرای آن هستیم.

کرباسیان با تاکید بر اینکه باید برای سهام عدالت فکری داشته باشیم، بیان کرد: به مردم سهام عدالت داده ایم ولی اجازه تصمیم گیری به آن ها داده نشده است، بنده برای سهام عدالت برنامه هایی دارم که در آینده آن ها را اعلام می کنم.

وی ادامه داد: با تمام چالش های پیش روی اقتصاد کشور انجام امور از توان یک فرد خارج است و مجلس شورای اسلامی نیز باید همراهی کند.

وزیر پیشنهادی وزارت اقتصاد و دارایی با بیان اینکه فرار مالیاتی در حساب های انتقالی زیاد است، تصریح کرد: در کشور ما به طور مثال آلودگی شرکتی برای کرج است اما مالیات آن برای تهران اخذ می شود، قانون تجارت نیازمند یک اصلاح و بازنگری است.

کرباسیان با اشاره به اینکه در اقتصاد نباید زیاد حرف بزنیم زیرا اثرات منفی فراوانی دارد، اضافه کرد: سود بانکی در کشور منطقی نیست و در هیچ جای دنیا سود بانکی بالاتر از تورم نیست که این مسئله با دستور حل نمی شود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه در بحث یارانه حرف های زیادی زده شده است که در حال حاضر اثرات منفی را می‌بینیم، خاطرنشان کرد: در خصوص موسسات مالی و اعتباری متخلف نظرهای مختلفی وجود دارد اما نباید بار این مسئله بر دوش مردم باشد.

درآمد ناشی از فعالیت معادن مس برای شهرداری تهران

علی اسدی کرم در این جلسه اظهار داشت: ۳۱ شرکت در حوزه مس فعالیت می کنند که چالش و گروغبار ناشی از آن برای مردم شهر بابک است و درآمد آن نیز به جیب شهرداری تهران می رود، باید یک راه حلی ارائه شود تا این مسئله هرچه زوتر برطرف شود.

وزیر اقتصاد باید فرمانده تیم اقتصادی باشد

نادر قاضی پور نیز گفت: از شما می خواهیم فرمانده اقتصادی دولت باشید و همچنین تسلط کافی را نیز بر صندوق خزانه ملی داشته باشید.

در برنامه ارائه شده توسط شما نظریه پردازی شده است

در ادامه ولی ملکی با بیان اینکه راهبردهای ارائه شده بیشتر نظری هستند تا اجرایی، گفت: در برنامه ارائه شده توسط شما نظریه پردازی شده و راهکار عملی ارائه نداده ایئ، اگر تیم اقتصادی به صورت هماهنگ عمل نکند نمی توانیم مشکلات موجود را برطرف کنیم.

لزوم اصلاح قانون پرداخت مالیات

سعید باستانی در این جلسه با بیان اینکه سهم تولید از هدفمندی یارانه ها لحاظ شده بود، گفت: طبق قانون محل ثبت شرکت ها محل پرداخت مالیات است که این مسئله نیازمند اصلاح می باشد.

عدم مشکل سخت افزاری و نرم افزاری در صنعت

حمیدرضا فولادگر، گفت: در بحث صنعت و تولید مشکل سخت افزاری و نرم افزاری وجود ندارد و در صورت نیاز می توانیم آن ها را وارد کنیم، مشکلات صنایع بیشتر در تولید اقتصاد است، تسهیلات صنعت برای این حوزه ایجاد مشکل کرده است.

عزیز اکبریان با بیان اینکه بحث هماهنگی تیم اقتصادی دولت مهم ترین موضوع مطرح شده است و این مشکل در تمامی دولت ها وجود داشته است، گفت: حلقه مفقوده این مشکل هماهنگی تیم اقتصادی است.

وی ادامه داد: در زمان آقای نوربخش اجازه تشکیل بانک ها داده نمی شد اما در حال حاضر در هر شهر و خیابانی شاهد تاسیس یک بانک با برند جدید هستیم. خانه ملت

 


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا