شناسه خبر : 180114
تاریخ ارسال : ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۷:۰۴ ق٫ظ

گسترده‌ترین پوشش ۳G و ۴G در اختیار کدام اپراتور تلفن همراه است؟

گسترده‌ترین پوشش 3G و 4G در اختیار کدام اپراتور تلفن همراه است؟

براساس جدیدترین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی رتبه نخست پوشش ۴GG در اختیار همراه اول و پس از آن رتبه‌های دوم و سوم نیز به ترتیب مربوط به اپراتورهای ام.تی.ان-ایرانسل و رایتل است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد بیش از ۵۱ درصد از ارتباطات پرسرعت همراه در کشور توسط زیرساخت‌های اپراتور اول تامین می‌شود. در واقع از ۳۱ هزار و ۶۳۰ سایت ۴G در کل کشور، تعداد ۱۶هزار و ۱۴۰ سایت مربوط به همراه اول است.

در این میان ام.تی.ان-ایرانسل نیز با سهم ۴۴ درصدی حدود ۱۴ هزار سایت ۴G را در اختیار دارد و رایتل نیز که در اغلب موارد، به‌صورت اشتراکی از زیرساخت‌های ارتباطی موجود استفاده می‌کند، تنها یک هزار و ۴۶۳ سایت ۴G یا برابر با ۴.۶ درصد از کل ارتباطات پرسرعت فعال در کشور را به خود اختصاص داده است.

گزارش سه ماهه چهارم سال ۹۹ درخصوص سطح پوشش فناوری‌های نسل دو و سه نیز حاکی از پیشتازی همراه اول است، به‌طوری‌که این اپراتور ۲۸ هزار و ۳۲ سایت ۲G و ۱۸ هزار و ۱۳۹ سایت ۳G را نیز در اختیار دارد. در این بخش نیز حدود ۵۹ درصد از زیرساخت‌های موجود متعلق به همراه اول است.

ام.تی.ان-ایرانسل نیز در بحث فناوری‌های ارتباطی نسل دو و سه در رتبه دوم قرار می‌گیرد. این اپراتور ۱۴ هزار و ۲۱۴ سایت نسل دو و ۱۴ هزار و ۲۵۷ سایت نسل سوم فعال در کشور دارد. این اعداد نشان می‌دهد اپراتور ایرانسل در این بخش نیز با سهم ۳۶ درصدی پس از همراه اول و بالاتر از رایتل قرار می‌گیرد.

اما رایتل در تمامی نسل‌های دو، سه و چهار در آخرین جایگاه قرار دارد. این اپراتور هیچ سایت اختصاصی نسل دومی ندارد و صرفا سه هزار و ۸۴۷ سایت نسل سوم را توسعه داده است. در واقع رتبه اول این بخش با ۵۹ درصد در اختیار همراه اول، رتبه دوم با ۳۶ درصد در اختیار ایرانسل و رتبه آخر نیز با پنج درصد به رایتل می‌رسد.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا