شناسه خبر : 147075
تاریخ ارسال : ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۹:۱۱ ب٫ظ
درگفتگو با خطِ اعتدال

طیبه سیاوشی، نماینده مردم تهران در مجلس: «شفافیت آرای نظام تقنینی» به همه برچسب زنی های سیاسی خاتمه می دهد/ شفافیت آرای همه دستگاهها مردم را نسبت به عملکرد نظام مطلع می کند/ شفافیت مصوبات شورای عالی امنیت پس از خارج شدن طبقه بندی محرمانه

 گفتگو با خط اعتدال/ طیبه سیاوشی، نماینده مردم تهران در مجلس: «شفافیت آرای نظام تقنینی» به همه برچسب زنی های سیاسی خاتمه می دهد/ شفافیت آرای همه دستگاهها مردم را نسبت به عملکرد نظام مطلع می کند/ شفافیت مصوبات شورای عالی امنیت پس از خارج شدن طبقه بندی محرمانه

در گفتگو با خط اعتدال/ طیبه سیاوشی، نماینده مردم تهران در مجلس:

«شفافیت آرای نظام تقنینی» به همه برچسب زنی های سیاسی خاتمه می دهد/ شفافیت آرای همه دستگاهها مردم را نسبت به عملکرد نظام مطلع می کند/ شفافیت مصوبات شورای عالی امنیت پس از خارج شدن طبقه بندی محرمانه

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره طرح «شفافیت آرای نظام تقنینی» که یک فوریت آن در مجلس با رای بالایی تصویب شد، گفت: اگر همه دستگاههای تقنینی، مصوباتشان به طور شفاف به مردم اعلام شود، همه مباحثی مطرح شده در بین مردم نسبت به مسئولان و حتی تهمت زنی های سیاسی از سوی جناح رقیب خاتمه می یابد.

 

طیبه سیاوشی، عضو فراکسیون امید مجلس در گفت وگو با خط اعتدال درباره رای بالای نمایندگان به یک فوریت طرح «شفافیت آرای نظام تقنینی» در مجلس گفت: اینکه مجلس شفافیت را مربوط به همه نظام تقنینی دانسته کار خوبی است و میزان بالای رای به یک فوریت این طرح نشان دهنده موافقت نمایندگان با شفافیت همه ارکان است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طبق این مصوبه هر نهاد قانون گذاری اعم از شوراها، مجامع و مجالس یعنی شورای عالی انقلاب فرهنگی، شوراها، هیات وزرا، شورای عالی امنیت ملی و … را شامل می شود.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: ماده واحده به نحوی تنظیم شده است که شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام را هم شامل می شود که رای اعضای آن به مصوبات، علنی و شفاف شود.

 

عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: برخی خرده می گرفتند که مجلس نمی تواند برای شورای نگهبان تعیین تکلیف کند و در نهایت این شورای نگهبان است که درباره این طرح اظهار نظر می کند ولی خوب است که این شفاف سازی برای همه ارکان و دستگاهها اتفاق بیفتد تا مردم در جریان امور به طور شفاف قرار بگیرند.

 

سیاوشی همچنین اظهار کرد: طبق ماده ۱۱۰ قانون اساسی، شورای عالی امنیت ملی هم در این طرح گنجانده شده است و بعد از خارج شدن مصوبات از طبقه بندی محرمانه و تبدیل شدن به عادی، باید شفاف و علنی بیان شوند.

 

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظرم خوب شد این طرح به صورت یک فوریت مطرح شد. اگر همه دستگاههای تقنینی، مصوباتشان به طور شفاف به سمع و نظر مردم برسد، به همه مباحثی که بین عامه مردم درباره مسئولان مطرح است و مباحثی که به صورت تهمت زنی ها و برچسب های سیاسی در جامعه بیان می شود، خاتمه می یابد.

 

عضو  فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: اگر قرار است شفافیت آرا وجود داشته باشد، چرا فقط این شفافیت مربوط به مجلس باشد؟ باید این شفافیت درباره همه ارکان و دستگاهها باشد. امیدوارم شورای نگهبان طرح شفافیت تقنینی را تایید کند تا مردم به طور شفاف درجریان همه آرا و مصوبات قرار بگیرند.

 

 

 


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا